Kapat

Kızlar, Yoğurt mayalama?

Bn ilk defa granit tencerede ve firinda yoğurt yapacagim ama daha once ne yogurt yaptim nede bu sekilde hepsini ilk defa yapcam firinda kac dercede kac dk da ve granitte aliminyum folyo kaplicam mi 1.5 kilo sute ne kadar yogrt koycam bilen varsa soyleyebilir mi kizlar?

0|0
3

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Fırında nasıl yapılır bilmiyorum ama ben yaptığımda 1 litreye 5 çorba kaşığı yoğurt koyuyorum ve bir gün sıcak ve karanlık bir yerde bekletiyorum.
    Genelde kalorifer ya da ocak kenarına koyup üzerini iki kat havluyla sarıyorum.

0|0
    0|0
  • Yıllardan beri yoğurt mayalarım ilk defa fırında yoğurt mayalamayı duyuyorum.

Ben sütü pişiriyorum ılımaya bırakıyorum serçe parmağını yakmayacak kadar olması gerekir çokta ılık olmasın.
    Sonra bir yemek kaşığı yoğurt atıyorum sile. Sofra bezine sarıyorum bırakıyorum kapak falan koymuyorum sofra bezinden yine buharı çıksın diye bir gün sonrada yiye biliyorsun.

0|0
    0|0
  • sütü pisiririz sogumaya birakiriz parmagimizi yakmayacak sekilde soguyacak. icine bir cay bardagi yogurt koyariz maya icin. sonra firini 180 dereceye acariz 15 dk firini isitiriz. firin isindiktan sonra kapatiriz firini ve icine mayaladigimiz sut tenceresini koyariz. ben boyle yapiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...