Kapat

En güzel tarifi verin?

Yarın akşam için bonfile yapmayı düşünüyorum bana güzel baharatlı yumuşacık bir bonfile nasıl olur nasıl pişer tarif eder misiniz? 🐱

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• bonfilen orta kalınlıkta olmalı ne ince nede kalın olmamalı. asla dövdürmemelisin. bir kaba gerçek zeytin yağı koy içine kekik ve pul biber istersende zevkine göre diğer baharatlar ama tuz koymuyoruz. sonra tavayı ısıt baya ısıt en büyük ocakta en yüksek ateşte olsun. içine çok az tereyağı at ve yağı atmanla ocaktan al tavayı. yağ eridiğinde ve hafif köpürüp kızardığında üzerine parmak uçlarınla 1 tık esmer toz şeker sepele. sonra tavayı ocağa koy altı sonuna kadar açık kalsın ve baharatlı yağdan çıkarıp bonfileni tavaya yerleştir. 10 15 saniye bekle diğer tarafını çevir sonra 10 15 saniye sonra diğer tarafına geç. orta pişmiş olacak şekilde çift taraflı pişir ve 2 ye bıçakla keserek masaya servis et. üzerine ise ellerinle ufalayarak kekik ve kaya tuzu sepele sonra misler gibi etin hazır yemesi sana kalmış. şimdiden afiyet olsun. lokantalardaki nusret ve günaydındaki lokum kıvamındaki etin tarifini verdim umarım yapabilirsin

0|0
    0|0
    • Çok hoş tarif uygulucam inşallah orta pişmiş seviyorum ben de

• Tabi ki hayat müşterek zaten bu devir de herkes genelde evlendikten sonra öğreniyor

• aynen öyle. ben yeterki içinde istek olsun diyorum. istek varsa bilsede olur bilmese de

En İyi Kız Görüşü

• döv duvara vur yumruk at sonra etrafini oyun hamuruyla kapla ver firina cikincq oyun hamurunu al tekrar döv sonra tekra firina at sonra bimden almiş olduğumuz yumuşaticiya yatir aa birazda baharat imm yrmede yaninda yat bencede yemeyin yaninda yatin ama yumuşka olur 😂😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben sucuklu tosttan başka birşeyin tarifini veremem ama et candır güzeldir yap tabiki afiyet olsun.

0|0
    0|0
  • yağ ve sinirlerini güzel bir şekilde aldıktan sonra göz kararı nizami bir şekilde kesilip ufaktan dövülmesi gerekir tavaya koyduktan sonra ve ya ızgarası nasıl yapıyorsan zeytin yagı ile karabiber serpistirip üstünde gezdir daha sonrasında pişirip afiyetle yiyebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Eti önce zeytinyagiyla yaglayip 1 gün bekletmen lazım ve daha sonra pişirmen gerek yumusacik olur, bunlari senin bilmen gerek kek yiyordum demeden önce 😀

0|0
    0|0
  • pekala

0|0
    0|0
  • at tavaya kizarsin iste kardeş

0|0
    0|0
  • şu an sanaldan yayın yapan bir radyoda canlı yayındayım. dinleme imkanınız varsa buyurun beklerim.
    http://hayalfm.org yayın adresimiz

0|0
    0|0
  • hah nasıl bilmiyon ya :D

0|0
    0|0
  • Ateşte pişer

0|0
    0|0
  • suda kaynatarak olur 🦃🐔🐓

0|0
    0|0
  • Izgara da az pişmiş yakmazsan ve kurutmazsan istediğin gibi olur 😉

0|0
    0|0
  • kendin nasıl biliyorsan öyle yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sabahtan soğan rendesi baharat karismi yap bonfileleri içine koy karıştır akşam kadar buzdolabında bekletin tavayi iyice işit biraz yağ dök sostan etleri diyor tavaya at kızgın ocakta pişir... Afiyet olsun 👍👍

0|0
    0|0
  • Bonfile neydi?

0|0
    0|0
    • Çok lezzetli bir et belkemiğinin oralardan kuzu ya da dana ikisinin de güzel olur

• Hiç bonfile yapmadım. Bilemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...