Kekin eşit şekilde kabarması için ne yapmamız gerek? :/ Evet sitenin hamarat hanımları ve beyleri :/ :/ :/ ?

Bir tarafı kabarıyor bir tarafı kabarmıyor. Yani yandan bakınca kaydırak gibi duruyor :/ var mıdır bunun bir püf noktası?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• kabartma tozunu unla beraber mutlaka ele.
    bir de tepsiye eşit yay.
    fırında da bir yamukluk olmasın, yani kekin hamuru bir tarada toplanmasın.

şimdilik bunlar geldi aklıma.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• keki kalıba dökünce yere vur, böylece hem kek hamuru tepsiye eşit dağılmış olur hem de içindeki kabarcıklar çıkar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Öncelikle olay keke konacak her malzemenin oda sıcaklığında olmasında. Ben hem süt hem yoğurt koyuyorum bu çok işe yarıyor. Karbonat kabartma tozu ve limonu karıştırıp bu karışımı diğer tüm içerik iyice karıştıktan sonra en son katılmalı ve bunlar eklendikten sonra çok fazla karıştırılmamalı kek. Önemli birşey de fırın tabi modern bir fırının varsa sorun yok önceden ısıt ve kapağını yalnız bir kez üstü yeterince kızardıktan sonra bir kürdan ya da çatal yardımıyla içini kontrol etmek için aç sürekli açıp kapatma.
    Bunları uygularsan ve kekin hamur oranından fazla meyve vb katmazsan kek kesinlikle iyi kabarır.
    Afiyet olsun

0|0
    0|0
    • Limonu ilk defa duydum ne kadar katıyorsun?

• Sağol :) herşeyi yapıyorum da şu keki beceremiyorum bir türlü :/

• Becerirsin herşeyi yapan onu da becerir iyi eğlenceler

• Fırından kaynaklı bir soruna benziyor. Pişirimin ortasında 180 derece çevirim yap çabukca.

0|0
    0|0
  • Bol kabartma tozu at

0|0
    1|0
  • Kabartma tozunu eşit yay 😊

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Fırın yüzündendir. Yarısında fırını açıp çevirmeniz gerek mecbur.

0|0
    0|0
  • kekin tam düz olması için kek kalıbının sadece altını yağlayıp unla veya fırın kağıdı ser kalıbın kenarlarını asla yağlama çünkü kenarları yağlanan kalıptaki kek ortaya doğru büzüşürmüş

0|0
    0|0
  • Kabartma tozu?

0|0
    0|0
  • Tepsinin sadece ortasını yağla

0|0
    0|0
  • Güzelce çıpcan köpürcek o 😂

0|0
    0|0
  • Püf1.2paket kabartma tozu koy. püf2. yumurtaları 1 saat önceden dolaptan çıkar. dışarda isinsinlar. püf3. pişerken fırının kapağını açıp durma

0|0
    0|0
  • Kabartma tozunu koyunca iyi karistir hamuru birde davul firinsa onun telini duzle ondan olabilir

0|0
    0|0
  • Fırının ayarını bağlı

0|0
    0|0
  • Keki borcama koyduktan sonra 3-4 kere taşa vur. Kırılmıyor borcam.

0|0
    0|0
  • Karbonat.

0|0
    0|0
Yükleniyor...