Sadece fırın gerektiren yemekler nelerdir?

Arkadaşlar şimdi benim birkaç gün doğalgazım kapalı olacak. Yani mesela ocakta soğan kavurmayı gerektirmeyecek, kızartılması gerekmeyen yemekler lazım bana birkaç günlüğüne. İnternette de pek bir şey bulamadım. Yani mesela börek, tarifi buldugunuzda sadece fırın kullanarak yapabiliyoruz. Bunun gibi aklınıza gelen yemekle varsa söyler misiniz? Durum biraz acil

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• İzmir köfte yapabilirsin
    fırında balık olur
    Güveçte türlü yapıp fırında pişirebilirsin
    bunlarıda mı ben öğretcem kızlara komşular kurtarın beni

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kısır falan yap kuzu.

1|0
    0|0
    • Pardon bn fırın da yok sandım. Fırında herşeyi yaparsın. Patates bile kızartılyıor hmde çok güzel oluyor.

• Tşkler tatlım 🤗

• :* :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Firinda makarna 😅 guzel olabilirdi ; veya patatesli tavuklu bir yemek 😇 annem hep yapar ama adina ne denir bilemedim simdi 😂

1|0
    0|0
    • fırında makarna için yine önce bir ocakta makarnayı haşlamak gerekiyor onu bende düşündüm ama maalesef :( ama patates tavuğu yazdım bir kenara teşekkürler :)

• O tarz şeylerden çok korkuyorum, evde tek yaşıyorum patlar matlar diye korkudan alamıyorum dönem dönem doğalgazda problem oluyor, hep böyle yemek derdine düşüyorum :D

• O halde en yakin tavukcunun yerini aramaya baslayin 😂

• genel olarak hamur işleri

1|0
    0|0
  • superfresh urunlerini dene

1|0
    0|0
  • inan bana herseyi fırında yapabilirsin

1|0
    0|0
    • Evet aslında dediğin gibi her şeyi yapabilirsin zaman normalden daha fazla zaman alıyor :( Bana biraz da pratik bir şeyler lazım oluyor genelde işten güçten :/

• Hahah anlaştık, teşekkürler :)

• rica ederim afiyet olsun

• guvec yap firinda

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• güveçte mantar yap mesela, elma dilim patates yanında tavut baget. hamsi buğulama yap, ev usulu fırında şişde kebap ohoo haşlanmadan çiğden fırına verılıp ocaksız çok seçenek var:))) en ıyısı ben gelım sıze yapim gidiyim :D

1|0
    0|0
    • Hahah buyur gel canım ne güzel olur :D Teşekkür ederim ayrıca :)

• fırında pırasada yapabılırsın daha cok verırdımde tarıf soyledıklerım ocaga ıhtıyac duymadıkların. kabul et en ıyısı benımdı :D

• Fırında patates yanına tavuk ya da balık çeşitleri de olabilir. Hamur işi yapabilirsin poğaça, börek çeşit çoğaltabilirsin.

1|0
    0|0
  • pizza olabilir

1|0
    0|0
    • Malzeme bollugundan biraz uğraştırabilir ama neden olmasın, teşekkürler :)

• balık seviyorsan balik guzel olur firinda tavuklu patates

1|0
    0|0
    • Balık evet olabilir aklımda bulunsun çok sağol

• tavugu soslayip firina atabilirsin

1|0
    0|0
    • evet pek aklıma yatan bir şey olmazaa onu yapacağım teşekkürler

• Tavuk patates, fırında sebze, patlıcan oturtmasi

1|0
    0|0
    • Patlıcan da güzel olur evet :)

• Fırında sebzeli tavuk

1|0
    0|0
  • @twista35 katılıyorum hersey fırında yapılabilir makarna patates yemeği bezelye Vs Vs

0|0
    0|0
Yükleniyor...