Kapat

Pilav yapacam yardim eder misiniz?

teflon tencerem veya tavam yok normal tencerede pilav yapsam olur mu dibi tutar mi?😁 bide ufaktan tarif alabilirim

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• Evet normalde tutar. 2 bardak pirinci kaynar suda 1 saat beklet tuzda koy. Tencereye yağı koy pirinçleri suz iyice nişastası akana kadar yıka yağda kavur 1 tane tavuk suyu tableti ez karıştır üstüne 3 bardak kaynar su dok 2-3 damla limon sık suyu çekene kadar pişir ben böyle yapıyorum :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Her türlü tencerede pilav olur mu önce yağla kavur, sonra kaynamış su ekle pişir

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 6

• Kaç kişilik yapıcaksın. bilmiyorum ama 2 şubatca bir baz alalım. nişastası çok ama kadar yıla ilik suda 30 dk bikac damla limon sık beklet. Süz. margarin varsa tereyağıyla erit şehriyeli istersen yağ ile kavur. pembeleşinceye kadar. suzdugun pirinçleri ekle kavur. sıcak su kaynat.2. Bardak pirince 3 bardak su. istersen bulyon koy istemezsen 2 tatlı kaşığı tuz bide 1kesme seker at kısık ateşte demle. afiyet olsun

0|0
    0|0
  • 1 bardak pirinç
    2 bardak su
    yarım çay bardağı şehriye
    1 kaşık tereyaği veya margarin
    1 yemek kasigi sivi yag
    tuz
    şeker
    pirincleri yıka bir kenarda beklet şehriyeyi yağda kavur kırmızılaşınca pirinci at sonra biraz çevir onları suyu dök varaa tavuk bulyon at tuz şeker at suyunu çekip pilav çıtırdayınca pişmiş demektir afiyet olsun 😃
    *şeker pilavın tane tane olmasi içindir 1 cay kaşığı yeter

0|0
    0|0
  • Altını kısarsan tutmaz.

0|0
    0|0
  • Bence bu kızlara bakma. İki bardak pirinç çok fazla kaç kişisin sen. Yap desen 1 yemek kaşığı yap koyarsan lapa olur o. Bir bardak pirince bir buçuk ay bardağı su koymalısın. Zaten kağıt havlu koyup dinlendiğinde olması gereken kıvama geliyo

0|0
    0|0
  • Ben bilmiyorum cidden 😂

0|0
    0|0
  • tutmaz yapabilirsin pirinci ısla 30 dk beklet sonra 10 dk kavur üstüne bir tık su çıkana kadar su ekle ve pişir bu kadar :)

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...