Taze fasulye yemeğim kaç saat pişmedi ya delirdim. taze fasulyeden mi yoksa tencereden mi kaynaklanıyo sizce?

Öğrenciyim. Evdeki tencereler eski. Acaba bu yüzden mi pişmedi yoksa taze Fasulyeden mi kaynaklanıyodur bilgisi olan yazabilir mi?

0|0
46

En İyi Erkek Görüşü

• MALZEMELER.
    500 gr taze fasulye1 adet orta boy soğan2 adet orta boy domatesYarım çay bardağı zeytinyağı3 diş SarımsakYarım su bardağı su1 tatlı kaşığı şeker1 tatlı kaşığı tuz
    Hazırlanışı
    Fasulyeleri yıkayın ve süzülmeye bırakın. Bıçak yardımıyla tepelerini ve varsa kılçıklarını alıp boylamasına 2 parçaya bölün. Soğanı ince ince yemeklik dorayın. Domateslerin kabuklarını soyun ve küp küp doğrayın. Orta boy bir tencereye soğanı alın, üzerine ayıkladıüınız taze fasulyenin yarısını koyun. Fasulyelerin üzerine domates ve sarımsağı koyup kalan fasulyeleri de tencereye alın. Zeytinyağı, su, tuz ve şekeri de tencereye ekledikten sonra kısık ateşte 20 dakika kadar pişirin.20 dakika sonra fasulyeleri karıştırıp 10 dakika daha (fasulyeler yumuşayana kadar) pişirin ve ocağın altını kapatın. Kapağı kapalı olarak oda sıcaklığına gelinceye kadar dinlendirin ve servis yap. bu kadar kolay

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tencereceden de olabilir fasülyenin cinsinden de olabilir.. çalı fasülyesi geç pişer

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 5

• taze fasulye en geç pişen sebzelerdendir. Annelerimizin yaptığı gibi 3 e 4 e kesip aralara bıçakla çizikler attınmı ne kadar çok yemeğin suyunu içine alırsa o kadar çabuk pişer ama önerim ucuz yollu da olsa bir düdüklü tencere en kötü 25. dk da pişirir ;)

0|0
    0|0
    • Aa atmadim ikiye kestim sadece

• Fasülye karttır

0|0
    0|0
  • Bence Fasulyeler Kart

0|0
    0|0
  • Ocak açık mı. 😀

0|0
    0|0