Kapat

Tarhana (evde yapilmis toz tarhanadan) corbasi nasil yapilir?

Google'da baktim onlarca tarif var.

Siz kendi tecrubelerinizi eger varsa, paylasabilir misiniz?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Tencereye 1 kase tarhana köy Tencerenin yarısından biraz fazla su koy kaynat daha sonra altını kapat şişmeye bırak sistikten sonra altını aç geri kaynamaya bırak o sırada bir tavaya bir miktar yağ uzerine salça ve sarımsak ezip köy bunu harmanla kaynayan tarhananın üzerine bırak servise hazır😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Göz kararı biliyorum Bir kepçe tarhanayı az yağ ile bir iki defa kavuruyorsun sonra birqz salça ekleyip salçayla beraberde kavuruyorsun sonra suyunu ilave edip kaynayana kadar dibi tutmadan karıştırıyorsun ama ölçü dersen yok 😊

1|0
    0|0
  • bizimkisi toz tarhana degil:)
    tarif veremem bizimkiler farklı oluyo:)

1|0
    0|0
  • Yağı köy tencereye ısıt. Birazda salça. Salçayı yaktıktan sonra 3_4 kaşık tarhana köy. Çık az yağla kavur. Üzerine az az soğuk su koyarak karıştır. Sıcak su koyarak topaklasabilir. Ama sıcak suhlada yapabilirsiniz. 3 su bardağı gibi su ekleyip 10 dk kaynat. Afiyet olsun.

1|0
    0|0
  • suyu koy icine 2 3 kasik tarhana koy kaynayasiya kadar kaynat kaynamaya baslayinca altini kis 5 dk kisik ateste pisir icine nane kuru biber atabilirsin

1|0
    0|0
  • Naneyle yapilir sohuk su salca

1|0
    0|0
  • Bilsem. Ben yeme kısmı ile ilgiliyim 😊

1|0
    0|0
  • hazır çorba gibi oluyor annem öyle yapıyor yani :)

1|0
    0|0
    • nasil ama? :))

• suyun içinde islatiyor biraz bekliyor öyle tanecikleri yumusuyor sonra kaynatıyor baharat atıyor ama karistirman lazım dibi tutmasın sonra pişiyor :) annem çok yapar biz severiz ordan biliyorum yani fena ogrenmemisim tebrik ediyorum kendimi valla

• Kırmızı var
    Beyaz var

Ama zahmetli annem yanımda olaydı iyiydi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Annem kendisi yapiyor tarhanayi ama toz degil boyle tereyag gibi bisey yapiyor. Corbayi yapmak isteyince de ondan kasikla alip suya koyuyor karistiriyor sonra onunla da corba yapiyor. Mukemmel

1|0
    0|0
Yükleniyor...