Kuru fasulye tarifi verecek var mı :D?

Tadında sorun yok çok güzel oluyor ama yumuşamıyor bir türlü.Önceki günden suya koyuyorum o da işe yaramıyor. Var mı şu garibana yardım edecek birisi?

0|0
64

En İyi Erkek Görüşü

• bana yaz veriyim sana.. parmaklarını da yesinler :)))

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Askerde en iyi yaptigim yemeklerden biriydi. Fasulyeyi 24 saat onceden ılık suya koy tuz eklemeyide unutma. Gelelim yapılışına. Öncelikle soğan ve sivribiberi doğra tencerene yağı ekleyip sebzeleri yağda kavur. Sonra salçayi ekle salcayla beraber kavur salca hafif hafif dağıldiktan sonra fasülyelerini ekle bir kevgir yardımı ile iyice karıştır suyunu ilave et. Bundan sonrasi tuz karabiber ve pulbiber baharatlarini at bu islemden sonra tatmayi ihmal etme tuzu az ise biraz daha tuz ilave edebilirsin. Eğer dahada lezzet katmak istiyorsan sana küçük ama bir okadarda lezzeti büyük bir tüyo vereyim. Sucuk bir miktar sucuk dogra ve yemegin icine at. İkinci bir tüyo ilk 30-40 dakikada ocağın altı açık olsun sonrasinda ise altini biraz daha kisabilirsin. 10 dakikada bir kariştirmayida unutma. Dibi tutarsa yanik kokusu tüm yemegi sarar guzelim yemege yazik olur. Arada bir tadina bakarsin. Bunuda unutma ne kadar pişerse okadar lezzetli olur. Afiyet olsun. d

0|0
    0|0
  • suya tuz at birgun onceden koyarken yumusar

1|0
    0|0
  • düdüklüde önce bir yarım saat kaynat o zaman yumusar ;)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• 1gece önceden sıcak suda bekletip yarınsı günde düsüklü tencerede sogan salça sucuk pastırma ya da sade sonra fasulyeleri koyuyosun söle bir çevirip üzerine sıcak su orta ateşde 1saate yakın pişiriyosun, biraz önce sucuklu fasulye yapdım harika oldu

0|0
    0|0
  • Aksamdan süte koy su yerine daha yumuşak oluyor

0|0
    0|0
  • Yıkayıp yarım saat kaynattıktan sonra o sıcak suda bikaç saat bekletsen gayet güzel pişer sonrasında

0|0
    0|0
  • akşamdan sıcak suya koy. çabuk pişmiyorsa karbonat koy pişirirken

0|0
    0|0
  • biraz daha uzun kaynat canm fasulyenin cinsi kotudur ya da hep mi bu sorunla karsilasiyorsun

0|0
    0|0
  • Bir önceki günden suya koyduğunu önce haşla sonra bildiğin gibi yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...