Kapat

Şırdanım nasıl olmuş?

Dün gece annemle beraber yaptığımız şırdanımızın pişmiş hali.
Bu da dün gece paylaştığım yapım aşaması ;
http://www.kizlarsoruyor.com/yemek-tarifler/q6120434-sirdan-yapimina-soyundum Şırdanım nasıl olmuş ?

Güncellemeler:
Gevişgetiren hayvanların dördüncü midesidir. Latince adı abomasum. Dünyada bunu yiyecek olarak Türk'ler, İtalyan'lar ve Koreli'ler tüketir. İtalyanların yaptığı şırdan yemeği dolma değil. ızgara olarak hamburger ekmeği arasında tüketilir. Adı da lampredotto. Adana'da olduğu gibi Floransa bölgesi başta olmak üzere sokak satıcıları satar.
Buna ilaveten geleneksel peynir yapımında kullanılan maya şırdandan yapılmaktadır. Şırdan bazı yörelerimizde şirden diye de bilinir.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• şu yiyeceği çok merak ediyorum ya

0|1
    0|0
    • Adana'ya özgü bir yiyecek. Ama bazı büyük şehirlerde yaşayan yiyecek sektöründeki Adanalı'lar tarafından da satılan bir şey. İstanbul'da varmış netten araştırmama göre.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Tadı nasıl

0|1
    0|0
    • Adana'da sokakta satılanlarda lezzet vermesi için iç yağı kullanıyorlar. Biz kullanmadık ve pirinçle birlikte domates, maydanoz ve salça kullanmıştık. Tadı çok güzel olmuştu. Ben sadece kendime yapıyor olsam içine en acısından biber de doğrardım ama annem ve babam yiyemezlerdi o zaman. Sakatat yemeklerinden hoşlananlar için mutlaka yemelerini tavsiye edeceğim bir yiyecek.

• Bagirsak filanmi ne o

0|1
    0|0
  • tadını bilmiyorum. hangi hayvanın neresi olduğunu da bilmiyorum. ama görüntü gerçekten korkutucu.

0|1
    0|0
    • Nesinden korktun ki... ? :)
      Merakınızı gidermek için kısa bir açıklamayı güncellemelerde yaptım.

• daha önce gördüğüm hiç bir şeye benzemoyordu.
      açıklama için çok teşekkür ederim. afiyet olsun.

• şırdan ne djkdndkdwmdjdns

0|1
    0|0
  • değişik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• ya arkadaş yapmayın böyle şeyler. yiyemeyen var benim gibi. olsa yerdim 3-4 tane

0|1
    0|0
Yükleniyor...