ya ben baya sıkıldım güzel yemek tarifi bilen var mı?

1|1
37

En İyi Erkek Görüşü

• Tane tane pilav yap. Sonra pilavı dinlenmeye al. O arada yağsız kıymanın içine ince ince kaşar rendele. İçine bir adet yumurta kır. İnce maydonoz doğrayıp harmanla. Güzelce karıştırıp misket misket yuvarla. Bu misketleri tava mı olur tencere mi olur. Misketin boyunu geçecek kadar su eklemek kaydıyla önce salçalı yağda kavur sonra sıcak suyu ekle. Haşlansın güzelce. İşin bitince misketleri maşayla tek tek al suyu beklesin. Bir kek kalıbı al. Dibini katı yağla yağla. sonra dibini kaplayacak kadar pişirdiğin etin salçalı suyundan ekle. Dinlenmeye aldığın pilavı kek kalıbının sadece yarısını dolduracak kadar içine döküp el yordamıyla üstünü düzle. Düm düz olsun plavın üstü. Sonra pilavın üstünden ince kıyılmış maydonoz gezdir tüm yüzeyi kaplasın. Sonra kalan pilavı boca et kabı doldur. Sonra yine elinle düzle en üst kısmına kara biber serpele ve yine üstünü kaplasın. Bu arada söylemeyi unuttum. Pilavın da içine bolca ince rendelenmiş kaşar ekleyip harmanlayacaksın. Ondan sonra saydığım işlemleri yapacaksın. Son olarak kalıbı önceden ısıtılmış fırında beş altı dakka beklet maksat pilavın içindeki kaşar erisin. Sonra dışarı çıkaırp soğut kaşar kalıp gibi donsun. Kalıbı ters çevirip pilavı bir tepsiye aktar. Pilavın üstü kırmızı ortası yeşil altı gri olacak. Buna üç renkli pilav denir. Donmuş pilavı bıçakla yaş pasta gibi dilimle. Tabak başı uc dilim ve yanına beş misket köfte. Al sana saltanat kebabı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yemek & tarifler kategorisindeki bencelere bakabilirsin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...