Kapat

Düdüklü tencere nasıl kullanılıyor?

Babam etleri azcık pişir iki bardak kaynar su koy sonra kapağını kapat dedi :D Annem ise yapma patlar sen nereden bileceksin düdüklü tencereyi dedi :D sizce patlar mı? yanına tepsiyi kendime siper alarak yaklaşıyorum

Güncellemeler:
hafif buhar çıkan yere parmağımı koydum yakıyor siz denemeyin :D

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Eti suyu koy kapağı kapat kapakta ince hava çıkan şeyi aşsağı doğru indir kaynara çıkınca ses çıkarmaya başlar. Ses çıktıktan sonra 45 dk pişir. Altını kapat. O ses kesilene kadar açma sakın ses kesilince ince çubuğu yukarı kaldır havanın bittiğine emin ol. Ondan sonra kapağı aç.

0|0
    0|0
    • 45 Dakika dediler bana da :) ya bunda çubuk yok yeşil bir şey var üstünde onu pişirmeye getirdim ses çıkıyor hafiften bekliyorm zaman dolsun

• Bekle zaman dolsun altını kapattıktan sonra ses kesilince soğuk suyun altına tut öyle aç o zaman

En İyi Erkek Görüşü

• Düzgünce kapat hava çıkartma yerini aç
    piştikten sonrada tamamen basıncı gidene kadar açma kapağı gümlersin

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

• açıp kapamayi bilmezsen patlar tabi açarken iyice havasinin çıkmasını bekle acele etme kapatirkende emin ol

0|0
    0|0
    • kapattım azıcık tıslıyo en küçük kahve pişirilen yere koydum :D

• O ses normal hepsinde çıkar 15 dkdir bisey olmamis daha olmaz ama acarken havasini iyice çıkart yakma kendini evide

• inşallah :D bakalım ne olacak

• Azcik kavurup kapatabilirsin. Ocaktan aldiktan sonra bir sure bekle dudugu sonra kaldir. Havanin tamamen ciktigine emin ol. Benim elime duduklu tencere patladi. Kotu oluyor 😀

0|0
    0|0
    • yapma ya :D ben açmam zaten beklerim kapattıktan sonra soğusun :D

• Kapağını kapatınca ses gelmeye başlayınca üstündeki düdüğü açacaksın ki havası çıksın sonra soğuyacak açacaksın ama ben bilmeme rağmen korkarım

0|0
    0|0
  • Aman dikkat et ya ezbere kullanma dudukluyu

0|0
    0|0
    • bana denileni yaptım da ne bileyim annem korkuttu :D

• Et pisirceksen kapagi hemen kapama yojsa etrafa etten cikan kopukler fislar et dudukluye koy agzini kapamadan kaynamaya birak kaynayinca etin ustunde kopukler olusscak onlari mutlaka al bir kasikla sonra etin tuzunu at kapagini kapat duduk kaldir fissss. Die ses cikinca dudugu yatir ikinci fislamadan sonra 1 saat falan tut dana eti gev piser kemikli et ise daha fazla kaynat suyunu az koyma dibiine yaktirirsn

• Teşekkür ederim :)

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...