İş yerindekilerle iddaya girdik yarın öğlen kuru fasulye yapıcam bana mükemmel bir tarif verebilir misiniz?

iş yerindekilerle iddaya girdik yarın öğlen kuru fasulye yapıcam bana mükemmel  bir  tarif verebilir misiniz ?
mükemmel kuru fasulye yapmanın sırları nelerdir? hadi bir yardımcı olun rezil etmeyin beni :D :D

Güncellemeler:
bir kuru fasulye yapmayı bilen yok mu :/

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Ben biliyorum;
    Kuru fasulyenin çok güzel olması için şeker fasulyesi kullanmalısın ve sıvı yağ yerine tere yağı kullanmalısın...
    Önce önceden ıslanmış fasulyeleri kaynatmakla işe başlayalım kaynatılan fasulye midede rahatsızlık ve gaz yapmaz...
    Daha sonra önceden doğradığınız soğan yeşil biber ve etleri karıştırarak güzelce tereyağında pişmesini sağlayın... piştikten sonra fasulyeyi ilave edip yeterli suyu koyun ve pişmesini bekleyin.. piştikten sonra tepsiye döküp üzerine bir kaç dilim tereyağı koyup fırına verin 15 dakika sonra çıkarın... Afiyet olsun :)

1|1
    0|0
    • çook teşekkür ederim güzel bir tarife benziyor ama fırın kısmı yok burda :/
      aşçı yemek yaptığı zaman taş fırına götürüyordu

• Ozaman şimdiden afiyet olsun :)

• teşekkürler :)

En İyi Kız Görüşü

• Elinin lezzeti varsa mükenmel olur. Fasulyeyi ıslat birkaç saat , e kavur et kavrulduktan sonra soğan ikave et acı seviyorkarsa tüm olarak acı biber at içine, biber ve dometes saşçası mağzemene göre ayarla renk güzl olsun, fadülye ve sıcak su, tuzu unutma. pişme süresini kendin ayarla

1|0
    0|0
    • elimin lezzetine güveenirim yapmayı da biliyorum ama fazla iddalı konustum o yüzden mükemmel olması lazım :D

Erkekler Ne Diyor 21

• 2 su bardağı kuru fasulye,
    1 yemek kaşığı sıvı yağı,
    1 yemek kaşığı margarin (isteğe bağlı),
    1 adet soğan,
    1 adet büyük domates,1 yemek kaşığı biber salçası,
    1 yemek kaşığı domates salçası,
    Tuz,
    Kuru fasulyeleri bir gece önceden veya en az 4-5 saat önceden sıcak suyun içerisine koyalım ve ıslayalım.(midenize dokunur diye korkarsanız pişirmeden önce fasulyeleri ısladığımız suyu döküp, fasulyeleri 10 dakika kadar haşlayabilirsiniz)
    Soğanı, domatesi ince ince doğrayalım.
    Düdüklü tencereye soğanı, sıvı yağı koyalım ve kavuralım.
    Üzerine salçaları, domatesi ilave edelim ve iyice kavuralım.
    Sonra yaklaşık 5 su bardağı suyu, tuzu ilave edelim ve karıştıralım.
    Daha sonra kuru fasulyeyi ilave edelim ve karıştıralım.
    Düdüklü tencerenin düdüğü indikten sonra Kuru Fasulyeyi yaklaşık 15 dakika daha pişirelim.

1|0
    0|0
  • en güzel kuru fasulye ispir fasulyesidir bir gün önceden su da yatır düdüklü tenceren varsa eğer lokum gibi pişer kısık ateşte pişirmeye dikkat et yavaş yavaş pişsin içini iyice çeksin ağızda dağılması için söylüyorum salcasini köy koymama ya dikkat et eğer etli yapacaksan önceden eti hasla hasladigin etin suyunu da yemeğin için de kullan öyle yani asciyim bu arada dikkate al yorumumu

1|0
    0|0
  • İspir fasulyesi kullan apla.
    Lezzetin sırrı onda gizli.
    Heee bir de fırında ve güveçte pişir.
    Fırın nerede yeaeaea deme,
    Bir fırına gidip 5 lira versen kürekçiye,
    Senin güveci de sokuverir fırına, ekmeklerin arasında... Yanında da bulgur pilavi ve acı biber turşusu da olursa, ekibin içindeki en kör ve topal olanindan, evlilik teklifi bile alırsın 😲😱😛

1|0
    0|0
  • Dış kabuklarını tek tek soy 😂

1|0
    0|0
  • Fasulye kuru olmayacak 😂

1|0
    0|0
  • Ozel tarifimi burdan veremem asdf

1|0
    0|0
  • yarın öğlen yemeğe geliyoruz :) tuşular benden

1|0
    0|0
  • bıldıgım tek şey suda bekletmen gerek

1|0
    0|0
  • Sen bilmiyormusun yapmayi 😀?

1|0
    0|0
  • Sevgiyle aşkla yap yeter 😂

1|0
    0|0
  • fasulye iyi değildi dersin güzel olmazsa :D
    ben tarif değil tüyo vereyim :D

1|0
    0|0
    • süper tüyo :D

• bimden alırım :D

• ohooo sen baştan kabul etmişsin yenilgini :D
      bak reis'in fasulyesini yap eğer yinede güzel olmazsa bim'in fasulyesini gönderip "bu fasulye kalitesiz" dersin bununla yaptım demezsin :D yalan değil yani :D

• Yap da bir yiyelim 😊
    Et koyma içine ama

1|0
    0|0
  • Şimdiden fasülyeleri ıslat adamlar taş gibi fasülye yemesin.

1|0
    0|0
  • oha canım çekti lan, kapıda ambulans bekletin ama nolur nolmaz :d

1|0
    0|0
  • fasulyeyi akşamdan suya bırak ki gaz yapmasın

1|0
    0|0
  • :) Ben göndereceğim sonunda yemek yapan birini :)

1|0
    0|0
    • en güzel kuru fasulye ispir fasulyesidir bir gün önceden su da yatır düdüklü tenceren varsa eğer lokum gibi pişer kısık ateşte pişirmeye dikkat et yavaş yavaş pişsin içini iyice çeksin ağızda dağılması için söylüyorum salcasini köy koymama ya dikkat et eğer etli yapacaksan önceden eti hasla hasladigin etin suyunu da yemeğin için de kullan öyle yani asciyim bu arada dikkate al yorumumu

• @vuralksk önemli değil ben uyarımı yapayım dedim :)

• tamam teşekkür wderim dostum

• Soğan lari doğra biberleri dilim dilim kes salçayı da orta boy tencere koy seramik de ya da bakır da daha lezzetli olur içine atacağın fasulye de soya yağı olmasın bir gün bilemedin 2 gün önceden fasulye miktarına göre su koy ilik olsun tencerede iken içine kaç kişi yicek farketmez çok fazla değilse bir tatlı kaşığı tuz 4 küp şeker at yüksek sıcaklıkta 24 dk pişir üstünde baloncuklar gördüğün zaman sıcaklığı kis beş on dk beklet kırmızı biber ve kimyon kekik koy çok güzel oluyor ;)

0|0
    0|0
  • Tencerenin buyuklugune gore seker ekle kaynarken mesela 4 kisilikte 2 kup seker ekle

0|0
    0|0
  • kuru fasulyesine iddaya girilir mi, biraz gelisin

0|0
    0|0
  • sucuklu yapın kesban hanım :DD

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...