Öğrenci evinde yemek sorunu lütfen yorum yapın?

Ev arkadaşm yemek yapmıyor yemek yiceği zaman sadece kızartma yapıyo kendine yetcek kadar. çok nadir tencerede yemek yapar o da üşengeçlikten yapmıyor

Bense artık evde yapıyorum bişey yapınca geliyo bakıyo ne pişiyo diye. bende gel açsan diyorum bir iki olur anlarımda. gıda benim sonuçta ben kendime göre iki günlük yetcek kadar yapıyorum. O ise kilosu olduğundan Geçen yersin dedim yemek yaptım üç çeşit bol ken yesin ne olcak diye düşündüm. yemeğin hepsini doldurdu tabağına bana sordu yicekmisin dedim sonra yicem. Baktım tencere boş.

Yok bende öğrenciyim ikimize yemek yapmaklamı uğraşcam kendi üşengeçlikten yapmıyo. ben kendime bakarım bir. ama işte yapınca bakınca kız tek mutfakta yiyemiyorum. Kendi yemeğimden yese kendine kızartma yapınca iki üç tane tabağından uzatıyo sonra ben odama geçiyorumm deyip gerisini yiyor ben ise bişey yapınca kendi tabağıma nekadar koydu isem onada aynı koyuyorum eşit. Ama yine ben kendimi kötü hissediyorum

Kendime ttencerede yemek yapınca demesem ayıp olırmu. Yok kendi yapsın ozaman ki napsam Sizce

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Acıkınca tek porsiyon yap ve ye.

1|0
    0|0
    • Bugün öyle yaptım. Baktım tencere yemeği yapmaya başladı benden sonra. Ben yapıyorum diye yapmıyomş

• Boşver onu. Valla srn anlatınca ben sinir oldum

Erkekler Ne Diyor 18

• Bizim okulda ki kızlardan da duyuyorum aynı muhabbeti ya bu kızlar niye böyle biz kavga gürültü küfür ede ede yemeği yaparız sofrayı kurarız herkes oturur hep beraber yeriz evde 4 erkek kalıyoruz ama bir kere de sofraya 4 kişi oturmadik hep arkadaşlar geldi yanlış anlamayın siz tamamen haklısınız sadece bizim bu kurduğumuz samimi ortamı bayanlar neden kendinaralarinda kuramıyorlar anlamıyorum biz ne yemek yapmakta sizinle yarisabiliriz ne de ev işlerinde ama arkadasin yaptığı pilava benzeyen şeyi yeriz afiyetle ve eline sağlık deriz sonra küfürler gene hava da ucusur ama ne o alınır ne biz :D ve bu sadece bize özgü değil çoğu erkek için geçerli

0|0
    0|0
    • Ya kızlar bencilce davranınca elde değil Yoksa herzaman yesin lafım yok. ama kendi yapınca iki üç parça bana paylaşıyosa atıptır oda. ben yemeğin yarısını paylaşıyorum

• Ilk ev arkadaşm la fena kaçta ile ayrıldım sinir Kirizi geçir dim
      Ikinci ise çok iyiki çoğynlulşa ben yapardım yemek ama oda hiçbirşekilde sayılı ye tarzında bişey de bylunmazdı. ben nekadar çok yemek yapsamda altta kalmamaya çalıştırdı ve hiç sorun çıkmadı
      Bu üçüncü ise bugün dedi üşeniyorum falan diye. Bugüne yemek yapsam yapmazdı. tek kişilik yaptım yedim baktım tencere yemeği yapıyo

• Sorun sende değil ya kızlar bilmiyorum neden böyle usengec bu konularda artık belki modernliğin getirdiği ses avantaj mi deyim bilemiyorum

• Kizlarin temel sorunu bu. Cok ayrintili ve ince dusunuyosunuz. Kirmamak icin cabaliyosunuz ama aklinizdakini karsidaki bilmedigi icin daha cok kiriyosunuz. Bidahaki patates yaptiginda kanka bende acim banada yapsana de, bir kac kere cullan ona. Neyin ne oldugunu anladiginda ceki duzen verecektir kendisine

0|0
    0|0
    • Bugün tek kişilik yemek yaptım. Baktım benden sonra tencere yemeği yapmaya başladı. Ben yazsaydın onun yapcağı ypktu

• Bide benim yemek Yapıp yememi bekledi sanki bilerek

• sende kendıne yetecek kadar yap kanks

0|0
    0|0
    • Onda bile eğitim bakıyo ne yapıyosun aç çocuk gibi acıyorum bölüyorum. Bidahakine demicem

• ayırın buzdolabını tek secenek bu yoksa aynı evde oldugun surece hep cekıceksın bu durumu sonu yok inankı 6 yıl unı hayatımda hıc bır kızınbu soruna cözum bulabıldıgını baska turlu goremedım konusmak vs.. sadece saatlık 1 2 gunluk etki yapıyor

0|0
    0|0
  • Gülümsedim ama durum ciddi belliki.
    Minik iki medeni insan gibi oturup konuşun bunu. Hiç hoş değil yaptığı...

0|0
    0|0
  • makarna yapin

0|0
    0|0
  • Düşünceni dile getir ilerde bunlar birike birike bir yerden sonra kavga edecek duruma geleceksin o yüzden ne istiyorsan onu yap ve durumu ona anlat..

0|0
    0|0
    • Dün bile dört beş tane ped verdim. Bugün aldı bahsediyo bolca aldım karlı falan. Ozaman ver benimkileri kullanmadıysan. Kar derdinde. Yoksa yemeğide benle paylaşırken ben gibi yarısında paylaşırdı

• ped dedigin sizin özel şey dimi
      eğer evde iki kişi kaliyorsaniz sen bir kişi daha bul ileri ki aylarda bu kızı gönderin gitsin

• Onun yaptığını

0|0
    0|0
  • Bence açıkça söyle böyle devam eder yoksa.

0|0
    0|0
  • açıkça konuşamıyorsunuz ama aynı evde yaşıyorsunuz, zormuş işiniz

0|0
    0|0
  • Ev arkadaşın snorlax sanırım

0|0
    0|0
  • Olmaz oyle

0|0
    0|0
  • O nası ev? Herkes kendine

1|0
    0|0
  • Yemek bulaşık işini sırayla yapmıyor musunuz? Bizim zamanımız da öyleydi, evin muhasebesini bile tutan arkadaşımız bile vardı, ay da bir de hesap görülürdü. Hepsi geçip gidiyor, birgün güzel anılar olacak size. Başarılar.

0|0
    0|0
    • Yahu erkek evi değilki. Kız olunca kızlar anlaşamıyo. Keşke erkek arkadaşlıkları gibi olsa kızların

• Daha demiş tek kişilik yaptım yedim. Kapısı açıkta demedim de. şimdi yemeğimi bitği gibi tencere yemeği yapmaya başladı. ben yaparken sandı onu çağırcam diye sanırım odasına tel ile oynuyodu. Açsa gelir yapardı
      Hiçte bölüşmedim valla. ben yaparken kendide yapsa yemek. Yapmadı

• Siz aynı eve kazara mı düştünüz? Seneye daha iyi seçim yaparsın artık :)

• Söyle konuş

0|0
    0|0
  • Arkadaşın görgüsüz

0|0
    0|0
  • sende benim gibisin ya yap yap kendin ye hatta gizli ye bulaşıkları felan ortaya koy

0|0
    0|0
    • Dimi gizli yiyim. anlasa bile ne farkeder. o odasına yiyor hep ben kaç kez yemek yaptım aklıma olsa oda kendine yaparken üç beş tane bişey uzatmak yerine ben gibi yarısını paylaşırdı

• tabi ya öyle olması lazım

• Konus bu duzen boyle olmaz de evin agasi kim reisi kim

0|0
    0|0
    • Ya bide kendi bişe yapınca tabaklar odama geliyp iki üç bişey alsam tabağına önünde çekip odasına gidiyo. Ben ise bölüşüyorm. bide bana benim malzemelerden yap öyle yemeye çekiniyorum senden. Diğer türlü rahat yerim diyo yüzsüz ce. Bende dedim kendi şeylerin var. Sen yapařsın arada da

• Ya ben açık saçık bir kızım. O ise uzun pardösü giyen dinine yakın biri. ama ben cömertim o değil utanmadan sayılı ile veriyo. B

• Uyum onemli

Kızlar Ne Diyor 12

• O yokken denk getirmeye çalış, bazende dışardan tek kişil söyle ye vs bir yemek yapıp yedirme olayı kesilmiş olsun sonra kendi kendine yaparsın

1|0
    0|0
  • Emin ol o senin kadar masum düşünmüyo ben eminimki o mutfagada senin yemek yaptigini bile bile geliyo ver diye yemegi yedikten sonra senin arkandan neler diyo acaba? Hic düşündünmü? Dusunceli olan insan art niyeti olmayan kisi seninkini yiyorsa kendi yapinca sanada oyle verir bunun yaptığı çıkar menfaat sağlamak onun yaptığı ayıp olmuyo da seninki mi ayip olucak sen yemek pisirmek icin mi okul kazandin? Kimseyi beslemek zorunda değilsin çek restini

0|0
    0|0
  • Aynı evde nasıl ayrı ayrı yiyorsunuz ki? Ortak alıp sıraya koysanız olmaz mı

0|0
    0|0
  • sen de kendine yetecek kadar günlük yap ye onu doyuramazsın

0|0
    0|0
    • Ama iki gün yetsin bakıyorum dersim işim gücüm var

• woo başla eve yurda aparta geçmeyi dene derim

• Evde yapmıyorum yurtta asla yapamam aynı odada yaşaymamki

• Baska arkadas bul kendine

0|0
    0|0
  • söyle ya herkes kendi yapsin

0|0
    0|0
  • kimseyi hic bir durumda cekemicegim icin eve cikmadim unideyken

0|0
    0|0
  • Kullandirtma kendini disardan soyle ye arkadasina acik sozlu ol soyle yoksa daha cok kullanır

0|0
    0|0
    • Ben valla dışardan yemek dürüm desem. Dürüm bakıyo. Içinden paylaş benle der gibi. Anlamıyorum kız. ya da Yapınca o odasına gidene kadar yemeği yemicem odamda yicem onun gibi mutfakta değil. Ben yemek yapınca bilhassakapısını açıyo bide. Yemeye için zor tutuyorm kendimi diyo. zavallı gibi. Yok daha da yapmam. Ben güzel güzel tencere yemeği yapıyosam oda yapsın kendine üşenmesin. canı çekti ise yapsın ya

• Yuzune söyle bunlari yoksa asamazsiniz

• Ya git konuş ya da tek öğünlük birşeyler yapacaksın artık

0|0
    0|0
  • Insanlar ne kadar dusuncesiz ya. Bizde mi sorun anlamadim ki. Bence imkanin varsa baska eve cik ha cikamiyosan disaridan ye onerim. Su an sinirlendim... Bu durumu ailene izah etsen olmaz mi acaba?

0|0
    0|0
  • Ya arkadasim ev islerini duzene koymus arkadasiyla sira sira yapiyolarmid ortak yemeklerini bizde yapalim mi dersin yani evde ikimiz oldugunda yoksa herkes kendi yemegini kendi yapsin ikimizde acsak sira sira dersin

0|0
    0|0
    • Ya ben öyle de sevmiyorum. Yeri geldi sürekli dışardan da da yerim keyfinm nasıl isterse. Bütçem sıkıntıdan ise evde yerim. Düzelir ise dışarda

• Değiştirmekte sıkıntı. ya da bende odamda yerim onun gibi de

• İnşAllah sorun çözülür.

• Otur konuş ayıralım mı sırayla mı yapalım de.

0|0
    0|0
Yükleniyor...