Çok lezzetli yaprak sarması için püf noktaları var mı?

Zeytinyağlı yaprak sarması yapacağım. Ama kesin yapılması gereken püf noktalar var mı özellikle pişirirken?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ben tokatlıyım... tokat yaprağı ile yapılmamış bir sarma yemeyi denedim ve resmen tükürdüm :D bence herkes sarma yediğini zannediyor sadece. bu fotoğraftaki sarma da tokat yaprağından değil mesela. bana göre ilk şart tokat yaprağı olmasıdır ama bunu bulmak çok zordur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İçinde ayçiçek yağı değil, zeytinyağı kullan.. Lezzetinden ödün vermesin..

0|0
    0|0
  • Ocağı açmayı unutma.

0|0
    0|0
  • öncelikle erkilet yaprağı benim memleketim bilirim ekşimsi olur çok lezzetli olur

0|0
    0|0
  • Ben yerim sadece yapmasini bilmem 😎😎

0|0
    0|0
  • İçine sevgini kat

0|0
    0|0
  • Kıyma, nane, kekik, dereotu ve karabiberli yap

0|0
    0|0
  • üstad burada @Trinity007

0|0
    0|0
  • Et koy icine

0|0
    0|0
  • Oooof canim cekti ya ogrenciyiz ya biraz dikkar yaaa :(

0|0
    0|0
  • bir yemeği severek yaptığın zaman o yemek zaten güzel olur başka püf nokta yok birde güzel piserse tamam

0|0
    0|0
  • Kıymalı ve zetinyağlı yaparsan lezzetli olur.. Yap bakalım hadi kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • Evet var. Annemin telefonunu verebilirim.:-)

0|0
    0|0
  • Hiç anlamam

0|0
    0|0
  • evet var asci tut

0|0
    0|0
  • Içine kemikli et koy

0|0
    0|0
  • anneme gel anlatsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Cok kisik ateste pisir ki lokur lokur kaynayip dagilmasin.. ince sarilmasi daha guzel olur. icine kus uzumu koyabilirsin seviyorsaniz

0|0
    0|0
  • Zeytinyağ önemli, tuz ayarı ve baharatı.

0|0
    0|0
  • Tencerenin en dibine yaprak yerine salcali sos koy muthis lezzetli yapiyor dolmalari

0|0
    0|0
  • Salca ile kıyma kavur kıyma pişince içine koymak istedigin baharatları koy ben karabiber ve cok az kimyon koyuyorm kıyma pişinca pirincle karıştırıyorum öyle sarıyorum sarmaların üstüne dökücegim suyada birqz salca katıyorum sıvıyagı birde pişmeye yakın tekrar sıvıyaagıyla limon koyuyorm piştikten sonra limonlrı alıp 1-2 saat dinlendiiriyorm öyle servis yapıyorm

0|0
    0|0
  • ekşi bir baharat vardı sumaktı galiba o çok iyi oluyor sarmada

0|0
    0|0
Yükleniyor...