Kızlar, Yaprak sarması nasıl yapabilirim?

Kızlar bir yardım edin be :D canım çekti, kendi başıma nasıl yapabilirim şöyle 1 tabak olsa yeterli

internetten bakmaya gerek duymadım siz daha iyisini bilirsiniz :)

1|0

En İyi Kız Görüşü

• 1 sogan
    1domates
    Bir tutam maydonoz
    1tane yesil biber
    Bunlari dogra kucuk kucuk
    Sonra kekik nane tuz pul biber koy birazda varsa sumak eksi ya da nar eksisi koy kafana gore yagi dok guzelce yapgran sert tarafi uste gelecek sekilde koy ve sıkıca sar ki ince olsun sonra pencerenin dibine yaprak koy iki tane sonra duzle bunlari bir bardak suya az tuz ve eksiyi karistir dok uzerine sonra bir tabak koy uzerien kapagi kapat kaynayana kadar yuksek ateste kaynadiktan sonra kisik ateste pisir 10 numara olacak

0|1
    0|0
    • Bir kasikta salca koy unutmysum onu ya

• sarıyom tarif icin az geç kaldın :)

• Tuh yaa yorumdaki tarifleri okudum zeytin yagli sarma tarifi degil saman gibi birsey olur onalrdan yaptiysan benimki anne tarifi ;) eksili yagli agzim sulandi bakk

Kızlar Ne Diyor 10

• Yapraklar sıcak suyla yıkanıp fazla tuzu giderilir
    İçi için soğan kavurup salça, pirinç, tuz, nane, yarım limon suyu bir iki diş sarımsak vb. baharat ilave edin kavurup biraz su ekleyin suyu çekince sarmaya başlayın. Üstünü geçecek kadar su koyun zeytinyağ ilave edip kısık ateşte pişirin.
    Kolay gelsin.

0|1
    0|0
  • Tek kişiysen azaltarak söyleyim; bir küçük soğan,1 bardaktan bir az pirinç, yarım kaşık salça. kimyon , karabiber. tuz, nane, kırmızı biber. karıştı hepsini. sar. tencereye dizdikten sonra üzerine tereyağlı salça eritip dök. üzerine de kaynamış su. bu kadar. limon dilimi de koyabilirsin

0|1
    0|0
  • uzum yapragi varmiki evde?

0|1
    0|0
    • ben ona hiç bakmamıştım :D yoksada sağdan soldan bulurum ya :D

• assffh 😂 bir bak bakalım ona gore tarif verelim hic yorma yani

• Yapamazsın

0|1
    0|0
  • içini mi nasıl hazırlayacağını soruyorsun?

0|0
    0|0
    • herşey :D

• kisadan bir kaba pirinç bulgur koy islat onlari sıcak suyla 😅😅 sonra içinde şu kalmasin geri dok😅😅 o kabin içine pirincle bulgurun içine
      sarımsak rendele istersen biraz patatesde olur salça köy karıştır

soğan istersen soğanı öldür öyle koy 😅😅
      sonra şar
      nasıl sardign önemli değil zaten illa incecik olacak diye birşey yok yapabildiğin kadar şar iste

• Valla malzeme olsada saramazsın😃

0|0
    0|0
  • Öyle yazıyla anlamazsın ki :D

0|0
    0|0
  • Dışardan alsana

0|0
    0|0
  • yaprağı sararak

0|0
    0|0