Lezzeti mi önemli, yoksa sağlıklı olması mı?

Bir yiyeceği tüketirken içi katkı maddeli, raf ömrü uzatılsın diye sırf iyi paralar kazanabilmek için bir ton kimyasal yabancı madde karıştırılıp şaşalı reklamlarla, sizi er geç hasta edebilecek leziz yiyecek olmasına mı bakıyorsunuz, yoksa tadını boşverip doğal olan, tarlalardan işlenmeden direkt sofranıza gelen maddelerle mi besleniyorsunuz?

Hani dua ederler ya Allah en kötü hastalıklardan korusun.
Peki siz bir önlem alıyor musunuz ki Allah'tan sizi hastalıklara karşı koruması konusunda dua ediyorsunuz?

2|2

En İyi Kız Görüşü

• Günümüzde sağlıklı olan bir şey yok ki, her şey sağlıksız. Ben de lezzetli olmasını ön planda tutuyorum bu yüzden. Atın ölümü arpadan olsun, aman 😄

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gunumuzde katkisiz besin maddesi bulmak imkansiza yakin bisey. Toprak sentetik gubreyle coktan kirlendi, asit yagmuruyla coktan kirlendi.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 55

• benım ıcın lezzetı onemlı. nasıl yapıldıgını bılmıyım her seyı yerım ama ogrenırsem daha asla yemem onu

0|1
    0|0
  • Eninde sonunda bir gün hepimiz öleceğiz. E o zaman 3-5 yıl fazla yaşamak uğruna (ki bunu kimse bilemez) neden tadı güzel yiyeceklerden kendimi mahrum bırakayım? Hayata bir kez geliyoruz sonuçta 😊

0|1
    0|0
    • bu yüzden mi 20-30 yaş arasındakilere ms tanısı konuluyor?
      aynı şekilde kanser vakaları da genç yaşlarda patlak veriyor.

• Ona bakarsan yıllar önce de kanser vardı hep var. İnsan olduğu sürece hastalık hep var, hastalık varsa çaresi de var.

• Lezzet konusu göreceli. Eskiler sürekli "domateslerin tadı yok hep hormon, tavuklar saman gibi" diye yakınıyor. Yani doğal olan çoğunlukla daha lezzetli oluyor.

Herhalde cevabım anlaşılmıştır.

0|1
    0|0
  • Sağlıklı olması

0|1
    0|0
  • Lezzetli olmasa bile, sağlıklı diye yediğim yiyecekler oldu. Ama lezzetli olmayanı, tercih etmiyorum net. 😏

0|1
    0|0
  • Lezzeti tabiki bol baharatlı tuzlu off acıktım dkdkddk

0|1
    0|0
  • Ay istersem yediğim an öldürcek kadar zararlı olsun lezzetliyse yerim 😂

0|1
    0|0
  • Valla ikisinide kullanıyorum ama katkı maddeli şeyleri çok krize girince yiyorum mesela çikolata bisküvi gibi yoğurt zaten kendimiz süt alıp yapıyoruz köy gibi bir yerde oturduğumuz için

0|1
    0|0
  • Lezzetlı olanı alıyorum 😒

0|1
    0|0
  • Hazir giyecekler hep zarar amerikada kanser orani cok yuksek bu yuzden ana isine geliyor tip gelisiyor abd de doktorlara yario bu is avrupada gdo lu 1 urub bulamassin

0|1
    0|0
  • Lezzet

0|1
    0|0
  • Yazın bahçede az ugrasmadim dndrdum hepsini 😊yine alınıyor tabi dışardan mecbur ama lezzet onmli bna 😊

0|1
    0|0
  • Tabiki lezzetli 😄 sağlıklı diyenlerden kaçı cips yemiyo acaba 😄

1|2
    0|0
    • ben mesela sürmüyom onların hiçbirini ağzıma

• şeker, unlu mamüller ve ekmek, tuz, işlenmiş paketlenmiş gıdalar hepsi çıktı hayatımdan. bedava da verseler almam :D

• Bunu yapabilen sayılı insanlardansın bence

• Lezzetli ama sağlıklı olan besinlerde var. Benim hergün sabah çgle akşam yediğim ton balıklı salatam gibi :S

0|1
    0|0
  • ayni anda hem lezzetli hemde saglikli olabilir aslinda

0|1
    0|0
  • Genelde babam manav olduğu için sağlıklı sağlıksız olmasına bakmam zaten o en iyisini getiriyordur. Hasalık olmasa insan sağlığının kıymetini anlayamaz. İllaki ediyoruz özel bişey yok içsel içinden nasıo geçiriyorsan öyle dua edersin.

0|1
    0|0
  • tabiki once sağlık sağlık giderse lezzetli yiyecklerede gerek kalmaz bir kac yl sonra hastlktan yiyemeyz zatn

0|1
    0|0
  • şu an sağlıklı olan şeyler daha önemli benim için

0|1
    0|0
  • Hadi kandirmayalim birbirmizi ya hepimiz lezzetli olusuna bakiyoruz bitek ozellikle fast food hazir gidalar yapmasi kolay olsun benim olsun hesabi 😂

0|1
    0|0
  • Valla daha yeni köyden geldik sen hesap et😋

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    35

Erkekler Ne Diyor 61

• Gıda zehirlenmesi yaşayan biri olarak bir çok şeyi yemiyorum ancak aç olduğumda dışarıdaysam eğer genelde beni bir süreliğine tutabilecek yiyecekler tüketirim ancak belli mekanlarda belli şeyleri tüketirim sadece evde zaten ev yemeklerini yerim bazı sevmediğim şeyler dışında tabi aç olunca lezzetine bakmam öyle pek sevdiğim yemekleri her türlü yerim zaten o anda şu lezzetliymiş bu böyleymiş ayrımı yapmam...

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katiliyorum. Günümüzdeki mutasyonlarin en büyük sebepleri zaten genetigi bozan ürünler. Ben saglikli besleniyorum ekmegi tuzu şekeri unu biraktim tamamen. Tek birseyi pakette aliyorum yulaf ezmesi ve özel bir karisim daha fitness icin gayet guzel yardimci oluyor. Dikkat etmek gerek aslinda cok ama cok önemli bir konu

0|1
    0|0
    • aynen öyle ama işi makaraya alıyor çoğu kişi burda görüşlerde.
      ben de bıraktım şekeri, unu, tuzu. paketlenmiş herşeyi.

• Alsınlar onlar makaraya yas 50i gectilermi de hayat onlari makaraya alıcak hic merak etme 😀

• Lezzetli olan her şey sağlıksızdır yargısı var ama bence o tarım ürünlerinde geçerli değil. Diğerlerinde olabilir.
    Doğal olsun.

0|1
    0|0
  • Yemeklerin lezzeti ile sağlıklı olması ters orantılıdır.
    Lezzet zayıfladıkça sağlıklı olma ihtimali güçleniyor.

Katkı maddeleri, yapay tatlandırıcılar tüketilmemeli.
    Çin tuzu gibi maddeler de iştah açma şlevi görüyor.

0|1
    0|0
  • gönül isterdi ki işlem görmemiş besinlerden yiyelim. hangi markette var bunlar. herkesin gittiği marketler az çok aynı ancak şahsım olarak biraz özen göstermeye çalışıyorum. örneğin ucuz bir bal değil de bildiğim katkısız bal, margarin değil hakiki tereyağı vb.

0|1
    0|0
    • hakiki tereyağı satılıyor mu ki marketlerde? :D
      ancak köylerde doğal yapan güvenilir tanıdıklarından temin edersin bunları.

• evet tanıdığın bildiğin köyden ilk elden

• insan bunuesi sagliksiz yiyeceklere alistigi icin guzel geliyor saglikli yemekleri zorla ye sonra sevmeye baslicaksin

0|1
    0|0
  • biz türkler malesefki damak tadına düşkünüz, saglıklıymış degilmiş bakmayız, zaten cok dikkat ediyo olsaydık plastik petten su içmezdik;)

0|1
    0|0
  • doğalı lezzetlidir tabi zirai ilaç kalıntısı yoksa sağlıklıdır. genelde bahçemde oluyor meyve sebze

0|1
    0|0
  • Sağlık önemli kaybedince daha iyi anlıyoruz ama bende dahil birçok kişi lezzetine bakıyo malesef

1|1
    0|0
  • Sağlıklı olması daha önemli ama zaten katkı maddesi olmayan bir yiyecek usta bir elde gayet lezzetli olur

0|1
    0|0
  • Benim için sanırım üzgünüm ki lezzeti önemli. Çünkü yediklerim arasından sanırım sağlıklı yiyecekler yok.

0|1
    0|0
  • Sağlıklı ve doğal ürünler zaten hep lezzettli olur :) Kendime de doğal ürün yetiştiriciliğine gireceğim önümüzdeki dönemlerde...

0|1
    0|0
  • Valla çoğu şey bahçeden geldiği için sukir Allah a
    Binlerce defa
    Bak hasimdi annem de ayva reçeli yapıyor
    Şut ve ürünleri de doğal olduğu için sıkıntı yook

0|1
    0|0
    • yine de para için ticari amaçla yapılan ürünlere fazla güvenme.

• inanılırsa herşey mümkün.
      yazın yaz, kışın kış sebze/meyveleriyle beslenmek çok mu zor?
      sadece suya ve ekilecek bir alana ihtiyacın var.

• İşte bizim az çok böyle bir yerimiz var

• Yapay şekerli hatta olabildiğince paketlenmiş, seri üretimle fabrikada yapılmış çoğu ürünü tüketmem. Balık yiyeceksem ton balığı yemem gider taze balık alırım :)

0|1
    0|0
  • Işlenmiş gıdadan ve özellikle şekerden uzak durmak lazım olabildiğince, janjanlı paketlerde satılan yiyeceklere güvenmem

0|1
    0|0
  • herseyi iyi olmalı

0|1
    0|0
  • Doğal olan

0|1
    0|0
  • Sağlıklı

0|1
    0|0
  • mesela döner sağlık siz yok mangal öyle böyle yerim arkadaş Türk usulü olsun yeter gidip bir hamburger yemem be olursa olsun

0|1
    0|0
  • Mesela Ayranı inekğin kendinden içicen kardesim marketlerdekini bir döküyosun lağaboya ayrılmıyor bile sanki tutkallamışlar sanki Tabikide doğal :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    41
Yükleniyor...