Güzel bir aile yemeği planlıyorum, menüde ne olmalı sizce?

Çorba ve pilav tamam. Güzel bir salata ve ara soğuklar olur. Ana yemek konusunda kararsızım yardım eder misiniz?

Güncellemeler:
Hâlâ karar veremedim fikirler nerde?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kuskonmaz corbasi
    zerde pilavi
    firinda kuzu tandir
    taratorlu hiyar salatasi (rospi)
    dilber dudagi

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tavuk olabilir.
    Tavuğu yıka küp şeklinde orta büyüklükte doğra. Bir kabın içinde 5 yemek kaşığı zeytinyağı, ^yemek kaşığı yoğurt, 2 diş sarımsağı ez onu da kat içine, 1 tatlı kaşığı kekik (olmazsa olmazı) 1 tatlı kaşığı pulbiber, 1 çay kaşığı karabiber, 1 tatlı kaşığı tuz1 tatlı kaşığı biber salçası kat bunları tavukla birlikte karıştır güzelce tavaya düz bir şekilde hepsini yay ve pişir. su katma çünkü tavuk kendi suyunu bırakıyo. arada karıştırarak pişir. baharat ölçülerini tavuğun çokluğuna azlığına göre ayarlarsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• et sote yapabilirsin
    veya tavuk sote:)

0|0
    0|0
  • Çorba pilav varsa yanına tavuk kızartmalısın bence birde pattes kızartması tamamdır :)

0|0
    0|0
  • Acili bir kuru fasulye

0|0
    0|0
  • Kürdan kebabı yapabilirsin, ayrıca fırında mantarlı ve kaşarlı et bunlardan birini tercih et ana yemek olarak , ara sıcaklar da neyi tercih edeceksin

0|0
    0|0
  • Türlü hertürlü gider 😜😜😜

0|0
    0|0
  • et yemeği olur sote, biftek, pirzola.. et pahalı diyosan tavuk sote vs olur
    alkol olacaksa meze olarak atom, yoğurtlu semiz otu

0|0
    0|0
  • Banadaa

0|0
    0|0
  • et veya tavuk yemeği

0|0
    0|0
  • pilav kesin olmalı lan çok acıktım be

0|0
    0|0
  • Pirinç pilavı sağlığa zararlı

1|0
    0|0
  • Firinda. tavuk

0|0
    0|0
  • Makarna 😂😂😁

0|0
    0|0
  • Portakallı pekin ördeği.

0|0
    0|0
  • et tavuk balık olabilir sen seç

0|0
    0|0
  • aile

0|0
    0|0
  • Tandır

0|0
    0|0
  • lahmacun kuru fasulya içli köfte salata ayran

0|0
    0|0
  • Vezir parmagı

0|0
    0|0
  • güzel bir et yemeği

0|0
    0|0
    • Mesela ne gibi.

• yapmak istediğin şekline bağlı kavurma ya da suluet yemeği ya da köfte tarzı fırında veyahut tavuk yemeği

• vegan yoksa etli bişeyler yap

0|0
    0|0
    • Vegan yok herkes yamyam gibi etçil :)

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 25

• kırmızı et olmalı. bunu köfte şeklinde yapmak istersen, ben hasanpaşa köftesini ya da islim kebabını tavsiye ederim. hem şık görünür hem lezizdir.
    fırında biftek de yapabilirsin soslu. ya da tas kebabı yapabilirsin. kavurma olabilir.
    et yemeklerinin yanına patates püresi yakışır. hasanpaşa köftesinin zaten içinde var.
    kırmızı biber közleyebilir, yoğurtlu sosla servis edebilirsin.
    aklıma şimdilik bunlar geldi.

0|0
    0|0
    • Hasanpaşa köfte mantıklı olabilir o. Teşekkür ederim görüş için :)

• Tavuğu çok sık tüketmiyoruz zaten. Bakalım duruma göre karar vericem teşekkür ederim tekrardan :)

• rica ederim. eminim çok güzel şeyler yapacaksın. afiyetler olsun.

• Imm portakal soslu pekin ördeği iyi olur ve yanında babagannuş ile menüyü tatlandırıp, pırtımpırt ile damakları coşturup, şıllıkk tatlısı ile kapanışı yaparsan muazzam bir akşam yemeği olmuş olur afiyet olsun 😂 😂 😂

0|0
    1|0
  • kürdan kebabı olabilir :) bir de cacık eklersin ;) yanına da zeytinyağlı fasülye

0|0
    0|0
  • Tavuk veya et sote olabilir, karnıyarık, külbastı, ali nazik. Acıktım 😂😂

0|0
    0|0
    • Patlıcanlı şeyler olmaz kardeşim sevmiyo patlıcan, sote olayını düşünüyorum biraz güzel bir servis şekli bulmam lazım, Teşekkürler :)

• bence et olmalı çeşidi sana kalmış etle birlikte patlıcanlı veya sebzeli bir sey olabilir köfteyi mont şeklinde közlenmiş patlıcana sarıyorlar üzerine biraz sos düz tabakta şahane oluyor veya tıpkı balık gibi biraz göğüs ve özellille biraz kalça etiyle tavuk buğulama da olur içerisine kırmızı biber çok yakışır tabağa da renk katar

0|0
    0|0
    • İslim kebabı diyosun. Aklıma geldi de kızkardeşim patlıcan sevmiyor herkesin seveceği bişey olmalı :( pilavın yanına tavuk soteleyebilirim ama hâlâ ana yemek fikrim yok

• anladım pilavla körili tavuk da çok güzel olur umarım en yakın zamanda aradiginizi bulursunuz

• Teşekkürler umarım

• Sevdiniz bir et yemek
    Sevdiniz bir sebze yemek
    Cacik, yoğurt ya da ayran, salatada sevdiğinız sekil Mısırlı vs ola bilir

0|0
    0|0
    • Et yemeği sebze yemeği kısmı tamam mesela ne olabilir çeşit olarak?

• Yok hoşlarına gider hepsinin, bir babam şekline şemaline bakmaz belki :)

• Pinteresti tavsiye ederim o zaman. Orda değişik sunumlar cok tavsiye ediliyor

• Firinda tavuk

0|0
    0|0
  • Güzel bir et ya da tavuk yemeği humus yanına da ya da patates püresi

0|0
    0|0
  • Börek.

0|0
    0|0
  • Kuru dolma iyi olur ara sıcak olarak veye firida kremalı patates nohutlu pilav gösterişli olur tabi ana yemeğe gore ben garniturlu bir köfte çeşidi tavsiye ederim sunum güzel olur faydası olur umarim

0|0
    0|0
    • Aa kuru dolma iyi fikir severiz de ailecek. Tamam Teşekkürler çok faydası oldu cidden :)

• Sevindim simdiden kolay gelsin sana😃

• karni yarik olabilir pilavin yanina ya da islim kebabi patatesli tavukta yapabirlirsin firinda salcalica bayilirim

0|0
    0|0
  • Pizza tavan var mı bilmiyorum ama pizza tavan varsa patatesli tavuk yapabilirsin cok güzel oluyor. :).

0|0
    0|0
  • Yemek olsun. Ac olan ne bulursa yer zaten.

0|0
    0|0
  • kasar peynır haslanmıs yumurta karısık tost sosıs meyve suyu 😘😍😍😍

0|0
    0|0
  • Bostan kebabi

0|0
    0|0
  • Patatesli bişeler😍

0|0
    0|0
  • Karniyarik olabilir ya da fırında tavuk olabilir, kış aylarının vazgecilmezi balık ızgara olur :)

0|0
    0|0
  • barbunya pilaki

0|0
    0|0
  • pilav ağır olduğu için bence yanına taze fasulye mükemmel olur

0|0
    0|0
    • Pilav ağır mı? Et ve tavuklu yemeklerin vazgeçilmezidir pilav, zeytinyağlı da gider yanında gerçi ama

• Ya tabak tabak yemiycez ki, iki kaşık pilav yanına et tavuk neyse o koncak.

• anlatamadım ne yapiyosan yap boşver

• İslim kebabı.

0|0
    0|0
    • Kardeşim patlıcan sevmiyo malesef :/

• Kızlar Devam
    5
Yükleniyor...