Bimdeki 250 ml kefiri kefir mayası olarak kullanabilir miyiz?

kefir yapmak istiyom ama elde maya yok.
bimdeki satılan 250ml kefiri süte döküp mayalama yapmak mümkün müdür bilenler var mı?

0|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• kefir tohumu ile işlem yapılıyor diye duymuştum bir blog vardı ama bulabilirsen yurt dışında bir bayan yazmıştı blogu çok faydalı bilgilerin yanında kendi efirini doğal sabunalrını doğal yağlarını üretiyordu çocukalrı için kullanıyormuş her defasında kullandıktan sonra süzüp buzlukta tohumalrı saklıyormuş kullanmak sitedğinde tekar kullanıyormuş çoğalıyr sonuçta o mayalar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Mayası katı olur diye biliyorum

0|1
    0|0
    • yok onu biliyorum da elimde maya yok ve denemek istiyorum süt boşa gitmesin diye burda soruyom.

• ya arkadaş sen ortaya iddia atıyon olmazsa yoğurt yaparsın diyon sonra da diyon dök o sütü. ne dediğin belirsiz. süt taptaze.

• Diyorum ki; süt boşa gitmesin diyosun, kefirin olup olmiycağı belli değil, madem ziyan olmasın diyosun yoğurt yap temiz iş olsun

• Bimde kefir mi var?

0|1
    0|0
  • Kefir ne

0|1
    0|0
    • fermente içecek. bağışıklığı kuvvetlendiriyor, sindirim sistemini düzeltiyor, yaşlanmayı yavaşlatıp uzun yaşamana vesile oluyor.

Erkekler Ne Diyor 6

• Normalde bu tip raf ömrü uzun olan yoğurtlar ile mayalanan sütün yoğurdu sümük kıvamında oluyor. Sebebi ise yoğurdun içindeki mayanın kısır olması. Bir miktar süt ile dene derim.

0|1
    0|0
    • yoğurt olayında haklısın aynen dediğin gibi oluyo ama kefiri bilmiyom.
      bu arada yörsan marka ev tipi yoğurdu maya olarak kullanabilirsin bir sorun çıkmıyor çok iyi mayalanıyor nişasta ve süt tozuyla yapılan çakma yoğurtlarda olduğu gibi sümük gibi sünmüyor bilgin olsun.

• yörsan alıyorum süt bir de tazeyse mükemmel mayalanıyor yoğurt tadı herşeyi süper oluyo ama yörsan ev tipi olması şart.
      işbaşaran markasını duymam da iyoldu. denk gelirsem İstanbul'da alırım.
      torku almıştı bizimkiler aynı bim yoğurdu gibi süt tozu ve nişastadan oluşuyo sözde milli marka diye destekliyolar : ))

• Mecbur öyle olmak zorunda. Bu İşbaşaran dediğim marka ürettiği malları çok çabuk bitiriyor, diğer mallar gibi koy dolaba dursun değil. Böyle olunca Torku'nun da öyle yapması normal. Her ilde 2 fabrika kurabilirsen ve tüketim hızlı ise bu işi doğal yapabilirsin.

• Kefir maya olarak kullanılmaz. kefir mayası var.
    Aktarlarda bulabilirsin.
    Kendim yapıyorum kefirimi

0|1
    0|0
  • O olmaz aga. Kefirin dibinde top şeklinde maya oluyor. Onu atıyorsun süte onla mayalıyorsun. Bimdeki kefirde bildiğim kadarıyla maya için probiyotik yok.

0|1
    0|0
    • öyleyse kefir diye neden satıyo adiler acaba? kefir tanımlamasının probiyotiksiz olmayacağı belli sonuçta.

• Aga raf ömrü için falan işlemden geçiriyolar onları. Ben üniversitedeyken laboratuvarda yaptım. Mayalama için dipte topak halindeki mayayı kullanman lazım. bir yerden doğalını bulursan ordan sonrası yoğurt gibi kolay. Peynirci baba gibi yerlerde vardır heralde. Fabrikasyon işler iyi değil. Yoğurt için de kefir için de

• anlıyorum, çok teşekkür ettim bilgiler için.

• güldürme beni. Kefir diye ekşimiş yoğurt kakalıyorlar.

0|1
    0|0
    • emin misin bu konuda peki?

• evet eminim. Tvde bir kaç soytarı doktor çıkarsınlar milleti soymak için reklamlar neşeli aile tablosu çizsinler. İlk çıktığında kefir sütten çok pahalıydı şimdi süte eşit biraz daha düşecek fiyatı. Gerçek kefir kafkaslarda bulursun belki artvin kars dolaylarında vardır. O kadar pahalı değil.

• anlıyorum, çok teşekkür ettim bilgiler için.

• Soru davetini bırakmış asosyal herif. 😊

0|1
    0|0
    • napalım sürekli engel yiyoruz sitenin %50 si rahat engelledi davetler yüzünden :) biraz daha devam edersem görüş paylaşacak insan kalmayacak sitede :)

• Anladım.😊 haklısınız😊

• olmaz süt katlklı saf kefırler var onlardan al

0|1
    0|0
Yükleniyor...