Kapat

Her evde olan basit malzemelerle fırın kullanılmadan (ocakta) yapılabilecek en kolay tatlı hangi tatlıdır?

Arkadaşlar akşama tatlı yapmak istiyorum ama kolay bir şey olması çok önemli çünkü daha öne hiç tatlı yapmadım. Her evde bulunabilecek malzemeler olsun bir de fırın kullanılmasın.Çünkü fırını nasıl çalıştırılacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım?

0|0
14|5

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• MALZEMELER
    5 su bardağı süt
    2 kahve fincanı tepeleme un
    2. 5 kahve fincanı şeker
    1 paket vanilin
    1 yemek kaşığı margarin
    süslemek için;
    Hindistan cevizi
    YAPILIŞI
    Fincan tatlısı için süt, un ve şeker tencerede iyice koyulaşana kadar karıştırılarak pişirilir. Ocaktan aldığımız da vanilya ve margarin eklenir ve iyice çırparak karıştırılır. Kahve fincanlarının içlerini ıslatarak muhallebi doldurulur. ( fincanlar ıslatılmaz ise kalıp şeklinde çıkartamazsınız ) Soğuduktan sonra buzdolabında 3-4 saat bekletilir. Fincandan çıkarırken kenarlarından hava almasını sağlayarak ters çevirip fincan sallanır. Kalıp gibi düşen fincan tatlısı Hindistan cevizine bulanıp dilendiği gibi süslenir :)

1|0
    0|0
    • baya bir yazmışsın çok teşekkür ederim :)

• inşallah :) annemleri mutlu etmek için yapacağım bir de yapamazsam israf olması güzelim tatlı :)

• yok olmaz merak etme ölçülere uyman yeterli :) yapım aşamasında daha dogrusu pişerken şekerini filan kontrol et bir tadına bak yetersiz gelirse ekleme yaparsın olur ve google dan resimlerle nasıl yapıldıgına ve nasıl olması gerektigine bak :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Sütlaç, ama üstünü yakamazsın😕

1|0
    0|0
  • Sütlaç :D

1|0
    0|0
  • Sütlü tatlı yap ozaman

1|0
    0|0
  • elmalı turta 😁

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• bu soru yerine fırının nasıl çalıştığını öğren kardeşim ama yok gerek diyorsan. Bisküvi tatlısı yap

1|0
    0|0
  • Yulaf tatlısı var.. malzemeler= burçak bisküvi , çikolata sosu , süt , krem şanti , muz.. burçak bisküviyi süte batırıp koyuyorsun tepsiye onun üstüne krem şanti sıkıyorsn , krem şanti üstüne muz koyuyorsn , 3 kat bisküvittn yapıyorum ben tanesini.. en son bittiğinde hepsinin üstünden çikolata sosu döküyorum.. çok lezzetli oluyor ve basit..

1|0
    0|0
  • kazandibi tavuk göğsü pudınglı pasta tiramisu

1|0
    0|0
  • İrmik helvası yap oh miss

1|0
    0|0
  • Etimek tatlisi yapabilirsin
    Ilk o geldi aklima

1|0
    0|0