Yemek yaparken fesleğen, biberiye kullanıyor musunuz?

Hangi yemeklere yakışır? Şu sıralar yemek yapmayı öğrenmeye çalışıyorum ve yemek programlarında aşçılar sürekli fesleğen ve biberiye kullanıyorlar. Benin ailemde kimse kullanmıyor bunları.

Dün gece "evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz tarifler" diye bir program seyrettim ama benim evde o programdaki malzemelere uyan sadece tava vardı.

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Hiç biberiye kullanmadım hayatımda yaklaşık 15 senedir mutfaktayim ama nerede kullanıldığını bilmem. Fesleğen kendim yetiştiriyorum mutfakta. Çok keskin bir tadı yoktur zaten. Ben kafamın estiği her şeyin içine atıyorum 😃

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• etli yemeklere yakışıyor
    fesleğen aynı zamanda salata ve makarnaya da çok güzel oluyor

0|1
    0|0
  • Bende mutfakta iyiyimdir ancak bu iki baharati cok kullanmiyorum. Yemegin tadini bastiracak keskin baharatlar cünkü.. Biberiye. pek önermem.. Feslegen ise güzel bir kokusu var.. Annelerimiz saksida yetistirirler zaten. Belki bilirsin.. Kokusu güzeldir..
    Yine de deneme yanilma yoluyla kendin kara r verebilirsin.😊
    . Sen cok degistin gercekten.. Iyi bir ev erkegi olma yolundasin.. Seni alan yasadi gibi..😁

0|1
    0|0
    • Valla değiştiriyorum kendimi 😂
      Teşekkür ederim Fundacım

• Seninle uzun süre konuşmasakta, görüşmesekte tekrar konuştuğumuzda çok samimi olabiliyoruz. Eski dostluğun anlamı bu olsa gerek. Seviliyorsun 😊

• Aynen öyle..😊

• Mutfak penceresinin önünde saksıda besliyorum. Sen de yapabilirsin.. Zor değil.
    Lazım olduğunda bir tutam keser yemeğe koyarsın.

0|1
    0|0
  • Bizde de pek kullanılmaz ama arada bir domatesli şeylere kullanıyoruz.
    Arda'nın Mutfağı programında biberiye ve fesleğenleri çok iyi kullanıyorlar

0|1
    0|0
  • 😆😆😆 tava en önemlisi dermisim

Ben kullaniyorum ama kurtulmusunu.

Benim Annemde fazla baharat kullanmaz.
    Esim istedigi icin internete arastirmistim hangi baharat hangi yemeke uygun diye bölece degisik baharatlari kullanmaya basladim.
    Sebze yemeklere
    Soslara uygun
    Et yemek baharatlari diye bir arat belki cikar biseyler

0|1
    0|0
  • Sadece tavayla bile on çeşit yemek yapabilirsin😂

0|1
    0|0
  • Ahahaha
    Feslegen bazen kokusu icin kullanirim mutfagimda degisik baharatlar yok
    Yemege gore ekliyorum

0|1
    0|0
  • Boşver ceyhun abi sen rus salatası yap :D

0|1
    0|0
  • fesleğeni yemekler de pek sevmiyorum ama kişiden kişiye değişir : ) tuaf bir tadı var bana göre tabi

0|1
    0|0
  • patates ve fesleğen güzel ikili olur biberiye pek tercihim değil

0|1
    0|0
  • Patlıcana fesleğen çok yakışıyor

0|1
    0|0
  • O iki şeyde domatesle yapılan herşeye yakışır.

0|1
    0|0
  • Hayır😊

0|1
    0|0
  • Fesleğenli biz koftelerde ve patates sulusunda kullaniriz onlara yakışır

0|1
    0|0
  • 😂😂ya tavayı yeseydin😝

0|1
    0|0
  • Yemek yapmıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• www.bohemian-alchemist.ca/.../...ary-1-300x194.png
    Biberiyeyi sebzelerde kullanmayı düşünmedim fakat et yemeklerinde. Özellikle balık ızgara ve sakatat yemeklerinde kesinlikle kullanırım. Mesela balık ızgarada yaptığım sos şu şekilde.;
    Küçük parçalar halinde biberiye, rendelenmiş sarımsak, zeytinyağı, yarim limon, tuz ve karabiberi bir tasın içinde iyice karıştırıp balığa içli dışlı sürülür. Bir saat kadar dolapta bekletip. Bu şekilde ızgara yapılır. Dinlendirme tabağınızdaki birikmiş olan sosları belli bir süre sonra balığın diğer tarafını çevirdiğinizde üzerinde gezdirin. Afiyet olsun. :)

0|1
    0|0
  • Ben izleyiciyim öğrenmeye geldim :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...