Kapat

Mutfak alışverişlerini nerelerden yapıyorsunuz?

merhaba kızlar, ismim burcu. Tam zamanlı ev hanımıyım :) 4 yıllık evliyim ve 30 yaşındayım 3 yaşında minnoş bir kızım var. İsmi deren.

Neyse kendimi tanıttığım yeter. Hemen soruma geçeyim. Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir şey var. Son zamanlarda mutfak alışverişlerine çok fazla masraf yaptığımı farkettim. Her ne kadar Bim ve Şok'tan alışverişlerimi yapmaya çalışsam da oralarda herşeyi bulamıyorum ve Migros ve Carrefour gibi marketlere de gitmek durumunda kalıyorum.

Haliyle bir orda bir burda alışveriş yapınca masraflar alıyo başını gidiyo. Sizler nasıl yapıyosunuz? İzlediğiniz bir yol filan var mı?

Yardımlarınız için şimdiden kocaman teşekkür ediyorum :)

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Deren :) Allah bağışlasın ev hanımı abla bilmiyorumki annem yapar genelde market olur genelde ama :) Rammar olur Bim olur Migros olur o an hangisine eserse tek bir adres yok diye biliyorum :)

1|0
    0|0
    • Allah razı olsun, bu sıralar bu konuyu kafama çok taktım. Market alışverişinden tasarruf etmek istiyorum. Marketler hep kazıklıyor bizi.

• evet genelde öyle ama bazı şeyler migros'ta carrefour'da daha ucuza olabiliyor.

• Doğru ama genel olarak öyle değil :)

En İyi Kız Görüşü

• Valla biz bimden yapıyoruz bulabildiklerimizi bimde yoksa sözden alıyoruz

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• ne almanız gerekiyor listeleme yapmanız gerek
    fazla alınan şeyler çıkar böylece bu listeden..
    ve bir ekonomi yaparsınız

1|0
    0|0
    • evet liste yapmaya çalışıyorum. Ama listedeki ürün nerede indirimde onu bulabilmek sıkıntı bence. bir de bence başka şeyler de yapmak lazım. Mesela sürekli markete gitmek de çok masraflı oluyor. Bu tarz şeyleri internetten okumaya başladım. Ama doğru düzgün bir blog filan bulamadım :(

• ben bim'in her zaman ucuz olduğunu pek düşünmüyorum açıkçası. geçen gün Lipton çay aldım bim'den. ertesi gün migrosa gitmem gerekti orada çok daha ucuz olduğunu gördüm.

• üründen ürüne fark var
      her magazada öyledir..
      işte bunu takip etmeniz gerek bazen migrosta çaylar kampanyada oluyor
      bazen başka bir ürün..
      magazaların sayfasından indirimleri netten takip etmek iyi.
      bir fikir

• Öncelikle Tanrı kızını sana ve eşine bağışlasın.
    Ben mutfak alışverişlerini genelde Makro marketten yapıyorum.
    Her daim kaliteden yanayım.
    BIM, A101 gibi yerlerden kesinlikle alışveriş yapmam.
    Az alırım kaliteli alırım :)

Ayrıca sadece kızlara soracaksan, soruyu açarken sadece kızlar olarak belirlemen gerekir.

0|0
    0|0
  • Bence masraflarını yazmalısın kuruşu kuruşuna ünide öyle yapıyordum yazmadığım zamanlar günlük 10tl harcarken yazdığım dönemlerde günlük ihtiyacımı alıyordum gereksiz şeylerden kaçınıyordum :D

1|0
    0|0
    • Evet yazmak çok mantıklı bence de ama aynı zamanda vakit alıcı. İndirimleri, kampanyaları takip etmek de önemli sanırım.

• Öğrenceliğinde o yanı var işte boş insanlar olduğumuz için bütün marketleri dolaşabiliyorduk :)

• evet o dönemler geride kaldı artık daha pratik yöntemler lazım.

• ben mutfak alışverişi yapmadım ki =D

1|0
    0|0
  • Pazar. 101. Bim. Hacı bakkal

1|0
    0|0
  • Tutumlu olmaya çalışan kadın 👏👏👏

1|0
    0|0
  • Samimi paylaşım olmuş 👍👍
    Aylık listeni güzel belirlemen seni biraz olsun rahatlatabilir.

1|0
    0|0
    • evet internette okuduklarım liste hazırlamayı tembihliyor hep. Aslında zaman zaman liste yapıyorum ama yine de bir tek liste hazırlamak yetmiyo bence :(

• acaba internette bu tarz tavsiyeler filan veren blog site filan var mı?

• Araştırman gerk 😮

• Toptan fiyatına parekende satış yapan magazalar var. Tespo, bizim gibi oralarda daha uygun araştırmanızı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • Evet bazı şeyleri toptan almak ok mantıklı. çamaşır deterjanı, tuvalet kağıdı gibi. ama bazı şeyleri toptan olmak imkansız. Kartı olan marketlerden kartlarımı alıyorum zaten. öteki türlü indirimlerden de yararlanamıyosun. Ama mesela bim şok a101 in kartı yok.

• Benim dediğim yerlerden toptan almak zorunda değilsin sebze Meyve dışında her aradığını bulabiliyorsun buralarda uygun fiyata

• anladım teşekkür ederim. O tarz çok büyük süpermarketler de her yerde olmadığından gittiğimde hep toplu alma ihtiyacı hissediyorum. :D

• Aşcıyım bn mutfakta iddalımısın bakalım

1|0
    0|0
  • Marketlerin indirim kartlarından al daha hesaplı oluyor ürünler o zaman

1|0
    0|0
    • Kartı olan marketlerden kartlarımı alıyorum zaten. öteki türlü indirimlerden de yararlanamıyosun. Ama mesela bim şok a101 in kartı yok.

• Aynı ürünleri kiyasla bakalım en ucuzu nerde

• işte bence kolaylıkla kıyaslayamıyoruz sorun orda. Her birine gidip tek tek öğrenmek lazım

• Dost sut BIM'den alinir :)

0|0
    0|0
  • Tam zamanlı ev hanımı :)))) Part time da mı var? :D

0|0
    0|0
    • Vala benim çevremde var. Para kazanmak adına bütçemize gelir katkım olmadığı için böyle demek istedim. Ama hem ev hanımı olup hem de çeşitli aktivitelerle (makyaj malzemesi satmak vs.) para kazanan tanıdıklarım var. Kızımdan dolayı bu tarz şeylere vaktim yok o yüzden masraflarımızı kısmak için böyle bir soru sormak istedim aslında :)

• Ne kadar düşünceli bir ev hanımı.. tebrik ediyorum sizi 👏🏻👏🏻👏🏻

• Tam zamanli ev hanimi. Bu tabiri cok sevdim. :)

0|0
    0|0
  • internet varsa gitmeden netten alacaklarının fiyatına bak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...