Kapat

Fırında palamut tarifi biliyor musunuz?

Denediğiniz ve lezzetli bir tarif arıyorum.

0|0
1|16

En İyi Erkek Görüşü

• palamutlar temizlendiyse içine defne yaprağı koy üstüne iki dilim liman bir dilim soğar ço çok azda tere yağı ver fırına

1|0
    0|0
    • Defne yaprağı ve limon.. palamutun kokusunu alır mı?

• teşekkürler

• Rica ederim

En İyi Kız Görüşü

• Evetttt

1|0
    0|0
    • Paylaşır mısın peki :)

• Yaa çok sevindim begenmelerine tekrar afiyet olsun ☺☺

• Tekrar teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• 5 adet orta boy patates2 yemek kaşığı zeytinyağı1 çay kaşığı toz kırmızı biber1 tatlı kaşığı kekik2 dal biberiye2 diş rendelenmiş sarımsak1 çay kaşığı tuzServisi için:4 dal taze kişniş
    Püf Noktası
    Patatesleri fırın tepsisine tek kat olacak şekilde dizmeye özen gösterin. Aksi takdirde bazıları çıtır bazıları yumuşak kalacaktır.

Pişirme Önerisi
    Mevsiminde taze patates kullanıyorsanız kabuklarını soymadan fırınlayın.

Nasıl Yapılır?
    Patatesleri elma dilimi halinde kesin ve geniş bir karıştırma kabına aktarın.
    Patates dilimlerini zeytinyağı, toz kırmızı biber, kekik, biberiye, rendelenmiş sarımsak ve tuz ile karıştırarak harmanlayın.
    Tabanını yağlı kağıt ile kapladığınız fırın tepsisine baharatlı patatesleri yayın.
    Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 25- 30 dakika kızarana kadar fırından yükselen mis gibi kokuyu içinize çeke çeke bekleyin.
    Taze kişnişleri incecik kıyın. Servis tabağına aldığınız baharatlı patateslerin üzerine serpiştirdikten sonra ılık olarak servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.
    Servis Önerisi
    Cips niyetine çeşitli soslarla birlikte tüketebileceğiniz gibi tavuk ve köfte tariflerinin yanında da ikram edebilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Patates değil palamut tarifi sormuştum. yine de teşekkürler

• 1-2 tane ortadan ikiye bölünmüş palamut
    2 patates
    1 soğan
    tuz, karabiber, pulbiber
    limon
    sıvıyağ

Fırında Palamut Tarifi'nin Yapılışı
    Yuvarlak halka halka kestiğiniz patatesleri bir kaba koyun, üzerine 1-2 çorba kaşığı sıvıyağ ile harmanlayın. Çok az yağladığınız borcama alın ve patatesleri dizin. Üzerine karabiber ve pulbiber serpin ve 200 derecede bir 20 dk pişirin. Bu süre fırındaki tepsinin üzerine halka halka doğranmış bir büyük soğanı da dizin. Soğanların üzerine de tuz, limon ve çok az karabiberle harmanladığınız palamutları koyun. 200-230 derecede bir 20-25 dakika üzerlerini kızarana kadar pişirin.
    Sağlıklı, besleyici, omega 3 yönünden çok faydalı bir öğününüz hazır.
    Yapanlara afiyet olsun.

1|0
    0|0
  • halka halka kes suya at kanı iyice aksın tuz ve limonla terbiyele mısır unu ile derin olmayan yağda orta ateşte kızart ondan daha lezzetlisi olmaz

1|0
    0|0
  • At firina gitsin ışte.

1|0
    0|0
    • Öyle atınca yenmiyor

• Güzel olur.

• Düşüneceğim bunu :)

• Bulunca bizede anlat

1|0
    0|0
  • Palamut fırında olur da yağdaki gibi mümkün değil olmaz

1|0
    0|0
    • Kızartması mı daha güzel oluyor?

• Elbette, takoz olarak kestireceksin aldığın yerde veya sende kesebilirsin. Una bulayıp yağda kızartmalısın

• Kızartma sevmiyorum :/

• biraz önce yedim hem ucuzdu hemde güzel domatez kuru soğan maydanoz yeşil biber limon bunları tepsiye diz balıklarıda yerleştir tepsiye fırına koy

1|0
    0|0
    • Pişirdim teşekkürler görüş için

• palamut fiyatı düştü ben de alacağım bugun yarın

bir kac kadın vardı bu konuda master yapmış

1|0
    0|0
  • var anlatim sana önce dışarı çık balık pazarına gidiyon sonra kaç tane palamut alacaksan alıyosun sonra ücretini veriyorsun kaldıysa para üstü alıyorsun daha sonra eve geliyorsun kaç tane palamut aldıysan hepsini teker teker yıkıyorsun daha sonra kendi ellerini güzelce yıkıyorsun ve fırının kapağını açıp içinden bir tepsi çıkarıyorsun ve fırının kapağını tekrardan kapat ki ayağına dolaşmasın sonra o çarşıdan alıp daha sonra eve gelip teker teker yıkadığın palamutları fırından çıkardığın tepsiye teker teker diz ondan sonra fırına at ve pişir piştikten sonrada afiyetle yemeyi unutma afiyet olsun şefiniz gamsızkedersiz :) sanıım benim canım çok ama çok sıkılıyor :)

0|0
    0|0
    • Valla uzun uzun anlatmışsın, ben de arkama yaslandım okudum gülümseyerek. Teşekkür ederim, hiç işime yaramasa da ellerine sağlık :D

• tamam anlaşıldı oda sendin :)

• Değildim ya :D soru neydi görebilir miyim?

• kız internetten açıp baksana

1|0
    0|0
    • Geçen sene internetten baktım çok kötü oldu.. lezzetsiz geldi :/

• o zaman kendini tarif et bana olurmu

• Tamam.. Biraz kiloluyum azcık, 150 boy-72 kilo.. ama bana yakışıyor :)
      Saçlarım sarı, gözlerim kahverengi, açık kahve.. ee başka ne anlatayım ki?

• Palamutun karnini yar icine defne yapragi top karabiber dilim limon koy tuzla firina sür

1|0
    0|0
  • firinda ney?

1|0
    0|0
  • Biliyorum. Önce palamutları temizletiyorsun. Sonra palamutların büyüklüğüne göre 3-4 yarık açıyorsun bıçak ile. Ama dikkat et kılçığa kadar kesme. Sonra bir alüminyum folyo seriyorsun zemine. Ve folyonun üzerini zeytinyağı ile hafif yağlıyorsun. Palamutu üzerine koyuyorsun. Yarıklara eğer arzu edersen bir tane karabiber ve fesleğen ya da biberiye koyuyorsun. Ama şart değil damak tadına bağlı. Palamutun üstünü de yağlayıp 3 ince dilim limon bırakıyorsun ve sıkıca folyoya sarıyorsun. 180 derece de yaklaşık yarım saat pişirip folyoyu açıyorsun. Limonları çıkarmadan yaklaşık 5 dakika daha pişirip servis ediyorsun. Unutma tuz servis ederken atılacak. Sakın pişmeden önce balığa tuz atma.

0|0
    0|0
    • Aleminyum folyo ısıtıldığında zehir saçıyor işten yapmayın bu ara acil servise başvuru çok bu yüzden.

• @mertcanpolata Yok arkadaşım farkettim, iyi de yaptın. Güzel uyarın için teşekkür ederim. Bende alternatif sunmalıyım ki yazdıklarım anlamlı olsun.

• Yağlı kağıda sardım üstünü folyoyla kapattım.
      Normalde derin bir borcamda pişiririm balığı , o zaman folyoyla kapatıyorum sadece ama temas etmiyor @mertcanpolata
      Bundan sonra daha dikkatli olacağım :)

• Palamut varsa tarifini ögrenir gelirim pişirirsin yeriz olmazmı

1|0
    0|0
    • Olur.. Sen tarifi yolla bana :)

• offf ne yapatım kız sana böyle yazmak geliyor nedense yazıp gülüyorum bir görsen beni hoşuna gitmiyormu valla seni aşalamak için yazmıyom

• palamutu yedin ellam sesin çıkmıyor çok iyi bir tarif geçmiş eline sanırım...)

• hayır

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...