Yoğurt yapmasını biliyor musunuz?

Anneniz yapıyor mu?
Ben senelerdir marketten yoğurt alıp yemedim. Annem yapıyor haftalık. Ondan alıyorum

3|3
39|23

En İyi Kız Görüşü

• Ben hayatımda hiç market yoğurdu yemem. İğrenç kokuyor ve tadı da berbat.

Yoğurt yapmayı biliyorum;
    Süt kaynatılır. / biz kaymaklı yoğurt yemedigimiz için süt kaynarken yaptığı her kaymağı alırız.
    Kaynadıktan sonra soğumaya bırakılır ve ılınınınca (ki bunun ölçüsü parmağın dayanabileceģi sıcakliktir) maya çalınır, bir yemek kaşığı yoğurdu süt içine koyar ve kaşıkla bir iki dağıtırsın. (Maya çalarken mmuucuuukkk diye öpücük gibi sesi 3 defa çıkarmak yoğurt mayalamanın püf noktasıdır. Yoksa süt nazarlanirmis 😂)
    Sonra mayaladiginiz kabin kapağını kapatır ve örtersin, yaklaşık 3-4 saat mayalandiktan sonra da dolaba koyarsin.

Biliyorum ama annem yapıyor diyen bağyanlara da selam olsun 🙋 ayrıca sütte kendi inegimizden, kıskanın 😏

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 38

• annem yapıyor

0|1
    0|0
  • Arada yapiyoruz evde

0|1
    0|0
  • Biliyorum

0|1
    0|0
  • Bu saat oldu daha dükkanı kapatıp anca gelecekler.
    Nasıl yapsın kadıncaaz.

cCc Birşah Yoğurt cCc

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum ama zor bir şey olmasa gerek. Öğreniriz de, hazıra alışıkız 7 sülale

0|1
    0|0
  • yapıyor tabiki ben bilmem o getirir veya kayınvalidem hafta 10 kilo yoğurt yeriz 2 kişi

0|1
    0|0
  • Genelde anne yapıyor ama bende biliyorum😎

0|1
    0|0
  • Annemden daha güzel yaptığım için -işi bana yıkmak için öyle diyor😂- yoğurt yapacağı zaman sütü ben mayalarım. Evet biliyorum.

0|1
    0|0
  • Bir defa denedim , çok sulu oldu :) Annem yapıyor, hazır kullanmıyoruz.

0|1
    0|0
  • valla çoğunlukla annem yapıyor ama marketten de alıp yiyorum yani

0|1
    0|0
  • Biliyoruz tabiiisi ev yoğurdu en güzeli ama nen ekşi seviyorum beniö yaptğmı kimse yemiyor benden başka 😬😬

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum 🙈 ama defalarca gördüm

0|1
    0|0
  • Annem bazen yapiyo ama ben hazır seviyorum yinede yapılışını öğrenmek isterim..

0|1
    0|0
  • bilmiyorum sevmiyorum da zaten

0|1
    0|0
  • anannem süt gönderdikçe yapıyorum

0|1
    0|0
  • Evet yaparim, daha bu oglen de yaptim. 😄

0|1
    0|0
  • Günlük süt getiren birinden süt alıp kendim mayalıyorum.
    Kızım hazırlarım yemiyor.

0|1
    0|0
  • biliyorum

0|1
    0|0
  • biliyorum

0|1
    0|0
  • Annem yapıyor =/

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    18

Erkekler Ne Diyor 22

• En güzelini yapıyorsun. Sütü kaynattıktan sonra bekletir ve ılımasını beklersin sonra içine yoğurt koyarsın ve bezle kapatırsın ki karanlık olsun bakteriler hepsini yoğurt yapsın diye falan...
    Sen benden iyi biliyorsundur zatii.
    Ev yoğurdu iyidir ama yapan yok pek. Kim uğraşcak ahahaha...

0|1
    0|0
  • Evet, yapar ve yapıyor.
    O doğallığı yedikçe bugüne dek yediğim tüm hazır yoğurtların saçma olduğunu da anladım. İş yerimde yemek zorunda olduğum yoğurtlar ise tiksindirici gelmeye başladı.
    İlaveten, istesem ben onu da yaparım. Basit...

0|1
    0|0
    • Zor yemekleri yapabildiğini biliyorum. Yoğurt onların yanında basit kalır tabii.

• Annem her hafta koca tencere yoğurt yapar. Ben şimdi sivastayım, burada bir kasap var ev yoğurdu satıyor. Adam haftada 5-6 bidon getiriyor her hafta bir bidon bana ayırır alırım bende. Mükemmel bir şey ev yoğurdu var ya , marketteki yoğurtlar yalan hikaye bomboş yoğurt resmen. Annenin ellerine sağlık

0|1
    0|0
  • Yoğurttan yoğurt yapılıyor gibi bir şey aslında az da olsa yine yoğurda ihtiyacın var yoğurt yapmak için :)

0|1
    0|0
  • Tabii abi her gün yoğurt yapıyorum ben :D

0|1
    1|0
    • Sen çok sağlıksız besleniyorsun zaten. Her gün sucuk, tost, dürüm falan yeme 😂

• sütü tencereye koyup içine bir kaşık yoğurt koyup üstünü bezle kapatıyordu annem. Bilmiyorum tam olarak.

0|1
    0|0
  • Annem yapıyor sağolsun, artık marketten alınan yoğurdun tadını şıp diye tanıyorum fark çok.

0|1
    0|0
  • annem yapıyor. biliyorum

0|1
    0|0
  • Biliyorum

0|1
    0|0
  • Annem yapıyordu önceden şimdi hazır alıyoruz nedense

0|1
    0|0
  • Valla biz degilde köydeki akrabamız var o yapıyor bizde ondan alıyorz ama 3 günde bitiyor çok 😂😂

0|1
    0|0
  • süt alıp yapıyor annem. bazen de alıyoruz marketten

0|1
    0|0
  • Doğru söylemek gerekirse Hiçbir şey yapmasını bilmiyorum yemek konusunda :D

0|1
    0|0
  • sende yapabilirsin çok basitr birşey

0|1
    0|0
  • Sevmiyorum :(