10 numara börek açarım, insan başka neyle gurur duyar ki?

25 yaşında evde kalmış bir erkeğim. temizlik yapmayı çok severim. haftalık tüm evi süpürürüm. paspasla tüm evi güzelce silerim. çamları siler, bulaşıkları elde yıkarım. çamaşırlarıda yıkayıp evin önünü sürürürüm. temizlik bende bir alışkanlık gibi. tek başıma yaşıyor olsamda her gün rutin olarak bunları yaparım. bu temizlik hastalığı değil! evin mis gibi kokmasının bana verdiği iç huzurdur.

sadece temizlikte değil. yemektede birinciyimdir. bazen iş arkadaşlarım eşleriyle yemeğe gelirler. kendi yaptığım zeytin yağlı dolma, tam kıvamında pişmiş hamsi tava ve ferahlatıcı hoşafıma bayılırlar. biber dolması ve italyan salatası belkide yapmayı sevdiğim en güzel yemeklerden biridir. bazen sabah işe gidecekken, hınzırlığım tutup elime hamuru alıp bir börek açıyorum, inanın geçen perşembe yan komşumuz kapıya dayandı gecenin ikisinde. bu kadar koku sizden mi diye. gecenin iki buçuğu olmuş yan komşumuz selim bey ve eşi ceyda hanımla börek yiyoruz. tabi yanında çayımız eksik olur mu?

özellikle bir sırrımı söylemem gerekirse, yağlı yemeklerdeki yağ miktarını azaltmak. yemeğin lezzetini arttırdığını göreceksiniz. ama bunu çok ince oranda ayarlamanız gerek. işte o oranıda tecrübe öğretiyor. temizlik yaparken kapı ve pencereleri kapatmak tozların dağılmasını engeller. işte yine yaptığım amerikan kurabiyeleri ve orta şekerli türk kahvesini yudumlarken bu satırları yazmak istedim.


0|0
83

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...