Yemek seçer misiniz?

Annemin en sevdiği özelliğim dünya üzerinde gıda olarak tüketilen "tamamen" her şeyi severek yiyebiliyor olmam 😅 Kiviak gibi yemekler de dahil (dünyanın en iğrenç yemeği seçildiği için onu dedim, yoksa o da güzel)

Yemek ayırıyorsanız bunu ilk ne zaman, ne sebeple yaptığınızı hatırlıyor musunuz?

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Yrmek ayirmak psikolojiktir. Bence.
    Ben kucukken eti cok yerdum. Ama ortanca abim et yemiyodu onu gore gore bende tiksindim etten.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 25

• Yemek ayiriyorum , cunkusu yok begenmiyorum ozellikle yemem dedigim sey pek yoktur ama birseyi begenmezsem yememm

0|1
    0|0
  • Yemek seçmeyen erkek candır :D

0|1
    0|0
  • Seçiyorum evet

0|1
    0|0
  • kiviak nedir?

ayırıyorum. Ciğeri yutamıyorum mesela tadı çok rahatsız ediyor biri zorla bir parça yedirirse ikinci lokmada midem bulanıyor. Aynı şekilde yağlı et de yiyemem

0|1
    0|0
    • Kiviak popüler bir izlanda yemeği, fok derisine deniz kuşlarını tüyleriyle, ayak be gagasıyla hiç dokunmadan dolduruyorsun. Yaklaşık 8 ay dışarda taş altında fermante oluyor. Sonra tüylerini temizleyip direkt yiyorsun. Barsak sularından soslar yapılıyor. 😋 Böyle anlatınca korkunç biraz ama tadı ve kokusu bildiğin olgunlaşmış sert peynirlere benziyor

• kulağa gerçekten çok korkunç geldi sık sık yediğin bir şey mi

• Türkiye'de yok 😭 Kendim fok ve izlandadaki deniz kuşlarını burda bulacağımı da sanmıyorum 😢 İzlanda'da bol bol var ama yolun düşerse dene bence

• bakla dışında seçmem

0|2
    0|0
    • Peki baklayı ilk defa ne zaman reddettiğini hatırlatabiliyor musun 😶Sebebi neydi?

• nohutta alerjim varmış çok küçükken yedirmişler o zamanda ölüyordum o yüzden bakla yemem yenilen ortamda da durmam

• Anladım, teşekkür ederim 👌🏼

• Ben sadece maydonoz yemem onun dışında bir de kereviz.. Kokusuna alerjim olduğundan dolayı

0|1
    0|0
  • seçerim

0|1
    0|0
    • Peki seçtiklerin arasından ilk kez yemeyi reddettiğin zamanı, sebebini hatırladığın, bir şey var mı? 😶

• Anladım teşekkür ederim 👌🏼

• Yemek seciciyimdir :/

0|1
    0|0
    • Seçtiklerin arasından ilk defa yemeyi reddetme sebebini hatırladığın bir şey var mı peki?

• Kırmızı et kavurma falan onlarin tadina bakar bakmaz sogudum ozellikle bazi sebzeleride sevmiyorum yani oyle

• Teşekkür ederim 🐣

• Maalesef ayırıyorum ayırmak hiç istemezdim ama :(

0|1
    0|0
  • Bildim bileli seçiciyim yemek konusunda

0|1
    0|0
  • Yemek ayırmam şahsen

0|1
    0|0
  • Cok secerim

0|1
    0|0
  • Et yemem ben

0|1
    0|0
    • Kendi kararın mı yoksa ne sebeple et yemeyi reddettiğini hatırlıyor musun şöyle bir zorlayınca kafanı?

• Bilemiyoruk 😅 Hepsinin ayrı güzel bir tadı var... Benim tek yemek seçimim o yemeğin usulünce güzel yapılıp yapılmadığı şeklinde

• Hayır

0|1
    0|0
  • Secmem

0|1
    0|0
  • allah herkese senin gibi çocuk, eş, arkadaş nasip etsin. amin :D
    çok hoşuma gidiyor senin gibiler ama kiviak nedir?

0|0
    0|0
    • Hahhah teşekkür ederim 😅 Kiviak baya popüler bir izlanda yemeği. Fok derisinin içine deniz kuşlarını hiç bozmadan tüyleri, bacakları ve gagasıyla dolduruyorsun. Dışarda, taş altında yaklaşık 8 ay bekleyip fermante oluyor. Sonra çıkarıp tüylerini yolup direkt yiyorsun 😋 Böyle anlatınca korkunç gibi ama tadı ve kokusu bildiğin yıllanmış keskin peynirlere benziyor. Barsak sularından da sos yapılabiliyor bu arada

• gerçekten çok pratik ve kolaymış :D

• maalesef:(

0|1
    0|0
    • Seçtiğin yemekler arasından ilk defa ne zaman, ne sebeple yemeyi reddettiğini hatırladığın bir şey var mı peki? 😶

• karnıbahar gülsün diye bir kızın burnuna benziyo diye 😃

• O nası bir burun be 😱 😅 Geçerli bir sebepmiş bence de

• seçerim

0|1
    0|0
  • Seçerim evet

0|0
    0|0
    • Peki bu seçtiklerin arasından ilk defa yemeyi reddettiğin zamanı hatırladığın bir şey var mı? Sebebi neydi? Şöyle geçmişe inince hatırlayabiliyor musun?

• Vuhu 😶 Zeytin olayı baya ilginçmiş, genelde hafif bir şey olduğu için pek seçilmez çünkü ama senin bilinçaltın baya vahşileşmiş zeytine karşı 😅 Et sevmeyen çoğu kişi hep iç yağı yüzünden oluyor dikkat ettim de... Burada bir kişi daha var mesela aynı durumda. Teşekkür ederim 👐🏼

• Evet öyle 🙄, rica ederim :)

• Yemek seçmiyorum. Sadece deniz ürünleri ve soğuk yiyecekler hoşuma gitmiyor :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 8

• yemek hic secmedim annem tas koysa yer bizim oglan önüne der ;)

0|1
    0|0
  • Pırasa ve bezelye hsriç herşeyi yerim

0|1
    0|0
  • mantar harıc her yemegı yerım

0|1
    0|0
    • Peki ilk defa ne zaman, ne sebeple mantar yemeyi reddettiğini hatırlıyor musun? 😶

• Benim kadar yemek seçeni daha once gormedim 😂😂😂

0|2
    0|0
    • Ahahah peki bu seçtiğin yemekler arasında örnek verebileceğin biri var mı? Mesela onu ilk defa ne zaman reddettin? Sebebi neydi? Peynir yemeyen bir arkadaşım var; köyde çocukken yapılışını gördüğü zaman tiksinmiş bir daha da yememiş. Hatırlayabiliyor musun geçmişe inance böyle bir şey?

• Hahhah iyi bari yine zenginmiş yediklerin de 😛 bir an sadece patates ve hamurişi çıkacak sandım 😅

• Yok canım zenginlikle ne alakası var tarifini bilsrn aslınca hepsi her evde vardır 😂😂😂 Yeni tatlar denemeyi seviyorum... benim icin ayni malzemelerle yeni yeni farkli yemekler yapmak.. 😂😂😂

• Bezelyeyi sevmiyorum sadece 😶 geri kalan herşeyi yerim :D

0|1
    0|0
    • Peki bezelyeyi ilk defa ne zaman, ne sebeple reddettiğini hatırlıyor musun? Yoksa tamamen uçup gitti mi kafandan

• Hayır küçüklüğümden beri yemiyorum insanın ilk defa ne zaman yemediğini, tiksindiği zamanı hatırlaması biraz zor :D

• Hahha peki teşekkürler 😄

• Evet, hala yemek seçerim küçük çocukluğumdan beri...

0|1
    0|0
    • Peki bir örnek verebiliyor musun? Mesela benim bir arkadaşım peynir yemiyor. Nedeni köyde peynirin yapılışını görmesiymiş. O zaman çok kötü etkilenmiş.

• Teşekkürler 👐🏼

• Rica ederim 😊

• Secerim

0|0
    0|0
  • Malesef evet. Benim yemek aram iyi degil.

0|0
    0|0
    • Peki hatırlayabildiğin bir örnek var mı ilk defa ne zaman, ne sebeple onu yemeği reddettiğini?

• Senin durum baya ciddiymiş yahu 😅 Kolay gelsin

• Normalde yapmamam gereken bisey ama napim boyle oldum

Yükleniyor...