Domuz eti alabileceğimiz temiz yer var mı veya sizin sürekli aldığınız yerler?

Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• 5m migroslarda var

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Domuz eti çok yağlıdır. Yenildigi takdirde bu yağ kana karışmış olur. Böylece kan, yağ tanecikleri ile dolmuş olur. Kandaki bu fazla miktardaki yağ, atar damarlarin sertleşmesine, tansiyonun yükselmesine ve kalp infarktüsüne neden olur. Ayrıca içerisinde sutorksin denen zehirli maddeleri taşır. Eger buna alerjin varsa, yediğin takdirde boğazın aşırı derecede sisecek ve bir domuza benzeyeceksin, bu hastalığa skrofuloz yanı (domuz hastalığı) deniyor. Bu ette fazlaca bulunan sümüksü bağ dokusu yönünden çok zengindir bu yüzden vücuda alındığında kas ve sinirlerine dokunarak eklemlerde iltihaplanma, kireçlenme , bel fıtığı gibi şeylere neden olur. Bunun gibi yüzlerce kötü yönünü sayabilirim. Bunlarin hepsinin yanı sıra haramdır. Ve dinde hiç bir sey gereksiz yere yasaklanmamistir.

1|1
    0|1
    • diğer tüm canlılarda da bu tür durumlar görülür. hayvan yemenin her türlüsü zararlıdır. protein ve getirisi olan vitaminler bir çok sebze ve bakliyatta bulunur. ve hiçbir hayvanın hakkı bizimkinden daha değersiz değirdir. ve yüce tanrı buyurur ki karnın aç değilse bir canı inciltme.

• @yenibirnick bacağını kemir mesela. 👆

• senin deden hangi köyün muhtarı

• Yagli lan nasil yiyonuz

1|0
    1|1
  • Bizim buralarda satılmıyor o yüzden bilmiyorum hem olsa da almam zaten 😂

0|0
    0|1
  • Güzeldir eti baya lezzetli ama burda bulamazsın

0|1
    0|0
  • 5M Migroslarda var

1|2
    1|0
  • Hiç görmedim

0|1
    0|0
  • domuzun kendisi pis ıyyy ne iğrenç bisey

0|0
    0|1
  • Domuz zaten pis bir hayvan bide temiz yer diyosun hay aklini yesinler senin😀😀😀

0|0
    0|1
  • Kıbrısta ithal ambalajında her markette ve bakkalda var.

0|1
    0|0
  • İyyy bilmiyorum

0|0
    0|1
  • Macro

0|0
    0|0
  • domuz etini ne yapacaksın :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Migros

0|1
    1|0
  • migrosta bulabilirsin. türkiyede müthiş dercede domuz çiftlikleri var. bayagi ihracat yapıyoruz

0|0
    0|0
  • 5m migrosta var diye duymuştum

0|0
    1|0
  • Migros ya da macro centerdan alabilirsin

0|0
    0|0
  • domuzeti ile işim olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...