Vejteryan olan var mı?

Arkadaşlar bende vejetaryenim. Hayvanların kesilmesine karşı olduğum icin vejetaryen olmayı seçtim. Sitede illa ki benden başka vejetaryen olan vardır. Onların neden olduğunu merak ediyorum.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben, eskiden et yerdim bunun aile ve çevreden gelen bir alışkanlık olduğunu farkettim. Sonra bir arkadaşım video yolladı bana, bununla ilgili bir konferans videosuydu. Dürüst olmak gerekirse zorlanıyo muyum? Evet çünkü küçüklükten gelen bir alışkanlık. Peki mutlu muyum? Kesinlikle.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• bence biraz abartmışsınız. görüşünüze saygı duyuyorum tabii ama hayvanlar kesilmese insanlar kesilecekti bayramda ve şunu da düşünmek lazım. ispanya da boğa güreşi filan yapılıyor onlar asıl hayvanlara işkence ediliyor. Aklı başında olan bir milletin böyle yapmasını hiç aklım almıyor

1|0
    0|0
    • Tabiki ispanyada boğa güreşi, çinde yulin gibi iğrenç festivallerde var. Hala imza toplaniyor. Ama bu da ayri. Ve ben hayvanlari yiyemiyorum. Gercekten hayvanların kesilmesine de olumlu bakmıyorum.

• Ben mahallemde kedi, köpek ve kuşdan başka bir hayvan göremiyorum ama elimden geldigince yaridm etmeye çalışıyorum. Sabahları bende yuruyuse çiktigimda illa ki cantamda bir kap su bir kapda mama olur sokak sokak gezerim. Veterinere götürmüşlüğüm çok vardir. Hazta haliyle simdiki haline bakinca insan gercekten mutlu oluyor. Ya da yemek verdiginde gozlerindeki mutluluk herşeye bedel. Sirf kediler kopekler degil diger hayvanlarida cok sevdigim icin bir turlu et yiyemiyorum. Aslinda yemek de istemiyorum bir yandan ama saglik acisindan tabi

• o da senin düşüncen tabii.
      o zaman kinoa filan ye ya da çavdar , mısır, tam buğday , yulaf ekmeklerini ye ki sağlık açısından daha faydalı olacaktır.
      bende kuğulara simit vermekten zevk alıyorum. kocaman gaga türü ağızları var böyle elimden alıp yiyorlar epey mutlu ediyor

• Terefsizler hergün binlerce bitkiyi katlediyorsunız kestikten sonra bununla bile yetinmeyip yüzlerce parçaya bölüyorsunuz. Salata yapıyorsunuz. Küresel ısınma varlan sizin yüzünüzden 😂

0|0
    1|0
    • Salata yemiyormuşsun gibi konuşuyorsun?

• Bende vejetaryenim diye hayatımı salataya adadığımı söylemedim zaten.

• Aman şaka yapıyorum be sende ama ben etsiz yaşayamam

• Et yenmeli sonuçta Allah tarafından bize gönderilen bir nimet. Hem faydalı da neden yemiyeyim ki?

1|0
    0|0
    • Ben sana yeme gibi bir şey demiyorum elbette senin tecihin fakat yemiyorsan eğer neden yemiyorsun diye sordum.

• Evet farkındayım tabiki bir gün ölecekler ama ben bunun bizim iki öğün yemeğimiz için olmasını istemiyorum.

• Peki sanırım ne desem ikna olmayacaksın saygı duyuyorum buda senin görüşün.

• olmayı düşündüm hayvanların kesilmesi onun dışında o görüntüler mezba görüntüleri hayvansal yağlar ama biraz zor yaa :/

0|0
    0|0
  • vejeteryan falan degilim ama kesilmesini bende istemiyorum

1|0
    0|1
  • İnsanoğlu hayvan eti tüketmeseydi evrim süreci içerisinde şu anda olduğu kadar asla zeki olamazdı.

0|0
    0|0
    • Her insan tüketicek diye bir şey yok.

• Tükenmeyen tüketmesin tabii ki ama maddenin tabiatına aykırı geliyor vejetaryen ve vegan olmak.

Bu arada doğru yazılısı vejetaryendir onun

• Biliyorum. Yazim hatasi yapmis olabilir detayda.

• B12 düşük mü senin?

0|0
    1|0
  • inekleri yeesek nesilleri tükenir

0|0
    1|0
  • et güzeldir mangalda cos cos cevirecen offf :D

0|0
    1|0
  • İskender yenilmezmi be abla 😄

0|0
    1|0
  • yok :)

0|0
    1|0
  • Her gün binlerce bitki vejeteryan kar tarafında katlediliyor. Bu katliama dur demek icin #hadisendebimangalyak

0|0
    0|0
    • Ne yani şimdi? Insan mi yiyelim?

• Şaka yaptığının farkındayım merak etme. Beni insan yeme konusunda ciddiye almadın umarım 😅

• Açıkçası bitki yememe mi n sonucu da bu herhalde bir an gerçekten inanadim zjnsbxba

• Etsiz bir yaşam düşünemeyenlerdenim

0|0
    0|0
  • Et yemek iyidir vitamin ya

0|0
    0|0
    • Evet, biliyorum vitamin ama yiyemiyorum. Yerken kendimi kötü hissediyorum.

• Evet, değiller. Oyle bir zorunluluk yok zaten 😏 Her hayvansever vejetaryen olucak diye.

• et yenmezmi be vejeteryanlıga karsıyım ama bu karsı oldugum anlamını tasımamalı :)

0|0
    0|0
    • "Et yenmez mi?" "Böyle güzel şeyler kaçırılmaz." gibi cümleleri duydukça daha çok et yememek istiyorum nedensizce.

• Konuya biraz kaba girmiş olabilirim sory kendimi pek ifade edemiyorum evet bunu yapamıyorum :D

• Et yemem midem bulanır hazmedemiyorum🙄

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben yalnızca kozmetikte ve giyimde vegan ürün kullanıyorum, beslenmede standart. Seri üretim et - süt ürünü yerine köy ürününü tercih ederdim ama mümkün olamıyor malesef

1|0
    0|0
  • Ben 🙋

1|0
    0|0
  • Et sevilmez mi ya manyak onlar

1|0
    1|0
    • Ben de vejetaryenim. Sana göre manyağım. Ama bana göre de etin tadı abartılan kadar harika değil. Lutfen artık şu "Et yenmez mi?" yok şu yenmez mi, yok bu yenmez mi demeyin. Yenmiyormuş işte. Bazi hayvanseverler yiyemiyormuş işte.

• Et Allah'ın bize fazdalanmamız için verdiği bir nimettir. Haram olmadığı halde kendine haram eden ve bu lezzetten mahrum kalan sizlere üzülüyorum açıkçası.

• Et birakilmaz

0|0
    1|0
  • Henüz değilim ama olmayı düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Peki neden olmayi duşünüyorsun?
      Hayvan sevgisi?
      Cool olma çabaları?
      Kilo verme? vs.

• Bazıları hayvan sevgisi yüzünden olmuyor işte. Merak ettim ve sordum.

• Öyle sorulmaz o. Provokatif olmuş biraz.

• Etcilim et var mi 🍖🍖🍖

0|0
    1|0
  • http://i.hizliresim.com/jBWgrn.jpg
    bende bitkilerin öldürülmesine karşıyım

0|0
    1|0
    • Bitkilerin öldürülmesine karşı olan biri hayvanları öldürüyor ya. Garip

• Ben değilim

0|0
    1|0
  • Yarı vejeteryanım diyebilirim. Çok kırmızı et yersem ama kötü oluyorum, tavuk ve balığı ise bütün gün yiyebilirim. Dikkat ettim de belki de vejeteryan değilim

0|0
    0|0
    • Vejetaryen 👉 et yemeyen
      ya vegansindir ya da degilsindir. Ortası diye bir şey yok.

• Bırak Can'ım özentiliği vejeteryanlıkta neymiş et ye beynin gelişsin😁

0|0
    1|0
    • Amacım özentilik yapmak neden olsun? Tamam sen ya da çevrende böyle birileri vardir belki ama benim boyle olabilecegimi nerden çıkartıyorsun? Açıkçası garip. Hayvansever oluşumdan kaynaklı vejetaryenim. Et yiyemiyorum. Tavsiyen için sağol canım. Ama sende sırf et yemekten böyle olduysan yazık.

• Değilim

0|0
    0|0
  • Veganım, hayvansal ürün tüketimine karşıyım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...