Çay demlemenin incelikleri neler?

Kızlar ben çay demliyorum ama ham olmuş tadı vb gibi sözler duyuyorum. Lütfen dalga geçmeden tecrübeli bilen biri yazabilir mi çay nasıl daha iyi demlenir. ?

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• İyice kaynat, iki tür çay kullan, biri kaçak diğeri poşet olsun. 15 dk falan dinlendir. bir de çayı koymadan önce bardağa az kaynar su döküp salla ki sıcak gelsin çay. Bu kadar 😗💨

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• otunu bir kasik atacaksin kisik ateste kaynicak

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben gerçekten çay demleme uzmanıyım, mutlaka suyu çok iyi kaynatman gerekiyor, elektrik değil Ocak ateşli yerde kaynayacak. Demlik sıcak suyun üzerinde tutulmamalı yoksa yanar acımtırak olur. En az 20 dakika dinlenmeli

1|0
    0|0
  • Göz kararı şimdi o işler.. yapa yapa öğrenmen lazım

0|0
    0|0
  • çaydanlığa çayı koyduktan sonra ufak bir miktar sıcak su doldur ve çayın tüm suyunu süz sonra tekrar su doldur bu şekilde çay acı olmaz bu şekilde.

0|0
    0|0
  • Suyu kaynat üst demliğe dök daha sonra çayı ekle üzerine yavaşça alt su kaynarken üstteki çay çöksün

0|0
    0|0
  • Suyup koyup kaynamasını bekleyeceksin ve hemen üstüne demi bırakıp altını kapatacaksın

0|0
    0|0
  • Karadeniz cayi mi kullaniyosunuz

0|0
    0|0
    • Ofçaydı sanırım.. ama çay markası ile alakali olduğunu düşünmüyorum aynı çaydan annem demleyince güzel oluyor benimkini begenmiyorlar. Annem. ilgili ve kızına öğretecek biri olmadığı için buraya soruyorum

• Kuru cayi koy demlige su kaynayinca ustune dök ama cay su oranini iyi ayarla. Ve kisik ateste yarim saat demlensin

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...