Pilav Nasıl Yapılır?

Evet soru açık bu konuda en çok kızların bilgisini almak istiyorum öğrenci evinde kalıyoruz antalyada pilav ve et sote yapıcaz bize pilav yapmasını öğreten birisi lazım 😊😊

0|0
6

En İyi Kız Görüşü

• Ay Sen Hep Bana Yardım Ediyosun Görüşlerinde Buda benden Gelsin :P Tencereye tereyağını ekle ve tencerenin altını aç Hafif kızdıktan sonra arpa şehriyeyi ekleyip, şehriyeler renk değiştirene kadar kavur. Daha önceden yıkanmış pirinçleri de tencereye ekleyip kavurmaya devam et Yaklaşık 5 dakika boyunca hiç durmadan karıştırarak kavurmaya devam et Bu arada bir kaba 3 su bardağı sıcak suyu ve tavuk bulyonu ekleyip karıştır (isteğe göre tuz ekle). Bu karışımı da pirinç ve arpayı kavurduğun tencereye ekle ve 1-2 kez karıştır. Ardından tencerenin kapağını kapat ocağın altını kıs ve yaklaşık 15 dakika boyunca pişir Pirinçler suyu tamamen çektiğinde, pilavınız dibine tutmadan altını kapatın ve pirinç pilavınızı birkaç kez karıştır. Karıştırdıktan sonra tencerenin üzerine kağıt havlu serip kapağını kapat ve 10 dakika civarı dinlendir Et Soteyide Acı yapın Acı :D ☺

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Malzemeler:
    2 su bardağı pirinç
    Yağ
    Arpa şehriye
    4 su bardağı su
    Tuz
    Önce biraz şehriye ve sıvıyağı tencerede kavur sonra pirinci ekle ben bu esnada biraz tereyağıda katıyorum sonra kaynamış suyu ekle tuz at kapağını kapat üstü nokta nokta olunca altını kapat. Bu kadar sjdjsn

0|1
    0|0
  • pirincleri suda beklet biraz donra onlari yika nisastasindan arinsin daha sonra tavada tereyagini erit pincleri kavur ama tuz koymayi unutma daha sonra ustune suyu ekle piser o zaten

0|1
    0|0
  • Pirinçle yapılır

0|1
    0|0
  • Sen bana niye sormuyon beyfendiii😂

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...