Mantı aslında Ermeni yemeği olabilir mi?

Bu gördüğünüz Ermeni mantısı. Fransa'da olduğum dönem öğrendim ve gerçek mantının aslında Ermeni mantısı olduğunu iddia ediyorlar. yani mantının orijinali bu şekilmiş
Mantı aslında Ermeni yemeği olabilir mi?

Güncellemeler:
Kayseri'de bir zamanlar yoğun Ermeni nüfusu varmış belki alakalıdır

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Değil. Orta Doğu yemeği

1|0
    0|0
    • Orta doğu mutfağından olduğu kesin

En İyi Kız Görüşü

• Çok da övünülecek bir yemek değil

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Yunanlılar da te Gaziantep'teki baklavayı sahiplenip kendilerine mal etmeye çalışıyor ona bakarsan. Yabancıların her dediğine inanmayacaksın. Türk ırkını kötülemek için yalan yanlış konuşmaktan çekinmiyorlar. Tarihimizdeki birçok devleti ve lideri de başka etnik gruplara mal ediyorlar. Bir keresinde bir yabancı tarihçinin yazdığı bir romanda, Harzemşahların bir Arap Devleti olduğu yazıyordu. Harzemşahlar'ın Türk devleti olduğunu herkes bilir fakat adamların amacı Türk ırkını ellerinden geldiğince küçültmek olduğundan, yalan söylemekte sınır tanımıyorlar.

1|0
    0|0
  • yemek evrenseldir her yerde her yemek yapılabilir övünç olarak tabiiki herkes bize ait diyebilir ancak onu düzgün yapmak keyfine varmak ve yaapılan yemeği paylaşmanın hazzı gibisi yoktur

0|0
    0|0
  • Mantıyı bilmem de sende bir sikinti olabilir.

1|0
    1|0
    • Neden sıkıntı olacakmış? Normal bir şey sordum kışkırtıcı bir şey yok

• Hayır tabikide

1|0
    0|0
  • Hayır yok değil mantıyı bulan dedemdir

0|0
    0|0
  • Yunanlida baklava ve dolma bizim diyor :)

1|0
    0|0
  • Fransa'ya giden Türkiye'ye fransız kalır diye boşuna dememişler.

1|0
    0|0
  • Sanmıyorum, Türklere ait olmalı.

0|0
    0|0
  • ben sevmem ne yemeği olursa olsun banane

0|0
    2|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0
  • onların açıklarını da biz kapatırız ;)

0|0
    0|0
  • olamaz

0|0
    0|0
  • Bunuda mi çalmışlar

0|0
    0|0
  • olsun farketmez

0|0
    0|0
  • Azerbaycan halq mantısı 😀😀😀

0|1
    0|0
  • kültürler birbirine karışarak çoğalır.. hangisi kimden kökene bakmamak lazım.. şuanda kim daha lezzetli yapıyorsa onu yemeli:)

0|0
    0|0
  • iddia ederler tabi para getirisi olan seyler bunlar yunanlarda yogurt ve baklavayı sahipleniyor yakında lahmacun ve doneride sahiplenir birileri

0|0
    0|0
  • Valla olabilir.

0|0
    0|0
  • İnanma onlaraa. Onlara göre soykırım da yapmışız. Bak sinirleniyorum durduk yere

0|0
    0|0
  • ne olacak kardeşim çok takılıyorsunuz ya

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 17

• Fransada ermeniler çok fazla. o yüzden öyle demişlerdir. hep uğraştıkları şey işte..

1|0
    0|0
  • Olabilir Kayseri'de çok ermeni yaşamış

1|0
    0|0
  • Makarna da aslında İtalyan değil doğu asya yemeğidir , manti da asyada ortaya çıkmış ama kesin birşey demek zor. Ermeni yemeği olsaydı bu kadar yayilmazdı diye düşünüyorum çünkü bütün türk ülkelerinde mantı yenilmekte. Mesela boyoz aslen yahudilere aittir izmirde ve yunanistan da tüketilmektedir. Bosverelim mühim olan kökeni değil tadı

0|0
    0|0
  • çerkeslerinde var gürcülerinde var türklerin kayserililerinde. ermeniler mantı yaptı diye neden onların olsun...

0|0
    0|0
    • Doğru Çerkes mantısı da vardı

• hingali hele gürcülerinkini anlattı arkadaşta öldüm dinlerken...

• Türkiye'ye ait ne varsa yabancıların 'onlar bizim' deme geleneğine ne desem bilmiyorum. Nasıl bir kıskançlıktır, fesatlıktır. Mantı Türkiye'ye ait bir yemektir.

1|0
    0|0
  • bizimkinden farklı bir yemek sonuçta ya biz bohça gibi yapıyoruz bunu

0|0
    0|0
  • manipüle amacli soru bu

0|0
    0|0
    • Manipüle amaçlı olsa direkt mantı Ermeni yemeğidir derdim. Her şeyde art niyet aramayın

• onlardan çıkmaz böyle birşey

0|0
    0|0
  • Ne varmis bunda anlamadim ermeni yemegidir diye yemiyecek misiniz artik? Ne guzel yek senin benim mi var

0|0
    0|0
  • Belki :)

0|0
    0|0
  • O gordugun kayseri tepsi mantısi orjinali o yani evet.

0|0
    0|0
  • Tantuni aslında arap yemeğidir diyende var. Ortadoğu geniş mutfağındaki yemekleri bir çok millet sahiplenebiliyor

0|0
    0|0
  • deliler

0|0
    0|0
  • olabilir zaten kayseri ermeni yurdu

0|0
    0|0
  • Hassssssssktrrr diyesim geldi. Sözüm sana değil ama bunu diyenlerde herşeyimizi kıskandılar önce yunanlar baklavamızı çalmaya çalıştı şimdide bunlar mantımızı çalmaya çalışıyor😡😡😡 uydurma kızım bunlar yalan ne çirkeflik ya

0|0
    0|0
  • Kayseri'liler duymasın:D

0|0
    0|0
  • Ermenistan da cafelerde türk kahvesi geleneksel ermeni kahvesi diye yazıyor menülerde. Yunan yoğurdu uzakdoğuda epey meşhur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...