Lapa olmayan pilavı nasıl yapabilirim :D?

Bana biri seriden pratik bir tarif versin lapa olmucak ama =/ Bir tecrübem yok ilk defa yapıcam Gel sende :D Bir tarif bırak =/ @Touch-The-Sky

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Pirinci pilavı yapmadan önce ılık suya ısla sıcak olmasın kesinlikle içine de biraz tuz at beklesin yarım saat bir saat. sonra onu güzelce yıka suyu duru akana kadar. Sonra yağı tencereye koy üzerine pirincleri Dök onları da kısık ateşte güzelce kavur örneğin 2 bardak pirinç koyacaksan 3 bardak su koyacaksın. kavrulduktan sonra bir çay kaşığı şeker at tane tane durur birkaç damla da limon suyu sıkabilirsin o da beyaz durmasını sağlar. Bu kadar afiyet olsun😄

0|1
    0|0
    • başarılı anlatım gibi =/ Denicem birazdan olmazsa kapına pizza yollarım =/

Kızlar Ne Diyor 15

• 1 bardak pirince= 1+ 1 bardaktan 2 parmak eksik su koyuyorsun.
    Pirinçleri önce iyice yıka nişastasını alır. Süzgeçte 10 dk beklet sonra. Kurusun iyice. Yağı dök tencereye içine şehriyeleri at kavur biraz sonra pirinci at. Beraber kavur. Yakmadan ne kadar çok kavurursan o kadar iyi olur tane tane.
    Sonra suyunu ekle. Tuzunu at. İçine tavuk bulyon at. Tavuk bulyonu suda eritebilirsin. Sonra kısık ateşte kapağını kapat pişsin.. ara ara karıştır ama çok değil lapa olur.
    En son pişince tencerenin üstüne peçete koy kapagını kapat. Çünkü kapagı kapalıyken yemek kendi buharından ıslanıp lapa oluyor. Peçete koyarsan suyunu çeker ve tane tane kalır.

0|1
    0|0
  • Çatalla havalandıra havalandıra karıştır ve 3 - 4 damla falan limon sık mikemmel olur ben hep öyle yapıyorum lapa falan hiçbir şeycik olmuyor 😊Kolay gelsin 😄

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • 1 bardak pirinci sicak suda islat

Sonra tencereye 1 yemek kaşığı margarin 1 yemek kaşığı tereyag koy erot suzdugun pirinci dök 1 2 dakika karıştır 1 buçuk bardak kadar su koy altını aç kaynasin 5 10 dakika sonra biraz kıs 5 dakikada öyle pissin sonra tamamen kıs pisince karıştır 5 dakika sonrada kapat :d al sana lapa olmayan pilav😂

0|1
    0|0
  • 1bardak suya 1 bardak pirinc koy pirinci dinlendir 10 dk suda kabarsin. sonra yagi kizdir sehriyeyi koy kavur ustune pirinci koy guzelce kavur biraz pirincini sonra suyunu ekle 1 tatli kasigi seker koy goz karari tuz guzelce suyunu ceksin agir ateste pisir sonra uzerine bez ortum kapagi kapat dinlensin yarim saat kadar :) afiyet olsun bu arada. :)

0|1
    0|0
  • internettesin? google amca? detaya gerek varmı?

0|1
    0|0
  • 1 bardak pirince 2 bardak su

0|1
    0|0
  • yağı az koyarsan lapa olur

0|1
    0|0
  • Bilmiyom ki

0|1
    0|0
  • Iyi yıka yağda da yeterince kavur beyazlaşana kadar suyunu da 1 bardak pirince 2 bardak su koy

0|1
    0|0
  • Oktay Usta'ya bak😂

0|1
    0|0
  • Geldimm 🙋
    Ama geç oldu galiba biraz, becerebildin miii? 😂😂

0|1
    0|0
  • Limon sikabilirsin icine birazcik

0|1
    0|0
  • İki üç damla limon suyu sorununu halleder.

0|1
    0|0
  • Senin çevrende bir sürü kız vardır yaptır birine sen yapamazsın bunu yakışıklı. D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...