Köpüksüz kahvem?

Bir aralar kahvelerim süper köpüklü olurdu simdi nazarmi degdi anlamadim ama son birkac aydir beceremiyorum bir türlüü.
Kisik ateste kabarinca köpügünü dagitiyorum fincanlara sonra tekrar ocaga alip kabardiginda fincanlari tek tek dolduruyorum. Sade iciyoruz ölcülerde fincan basi 1 tatli kasigi kahve var.

Tüyo verebilirmisiniz
Siz nasil yapiyorsunuz kahvenizii?

0|0
83

En İyi Kız Görüşü

• Önce suyla şekeri karıştırırım sonra kahveyi ekler karıştırırım ama çok az karıştırıcaksın kahveyi böyle yumurta çırpar gibi olmasın sakın ve kaşık metal olmasın ben tahta kullanıyorum ama yoksa en azından plastik olsun. sonra direk ocağa koyup pişiriyorum. pişerken içine kaşık sokmamalısın kesinlikle köpüğünü söndürürsün. pişip kabarmaya başladığında fincanlara yarım yarım doldurup tekrar hafif ısıtıp kalanı doldururum. al sana bol köpüklü kahve.

1|0
    0|0
    • Bu arada kahvenin tazeliği çok önemli ve kısık ateşte soğuk suyla yapmalısın

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• Kahveyi ve suyu cezveye koy ama karıştırma. Bir taşım kaynat, köpüğü kaşıkla veya dökerek dağıt. Sonra kahveyi üç taşım kaynat. Cezveyi biraz salla ve kahveyi fincanlara dök.

1|0
    0|0
  • Iyice karıştır o zaman köpürüyor :)

0|0
    1|0
  • Kısık ateşte olmasına dikkat et bir de en başta bir kere karıştır sonra bir daha karıştırma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben su yerine buz atıyorum ya da soğuk su ile yapıyorum baya köpüklü oluyor :) sende dene bide kısık ateşte yap

1|0
    0|0
  • hahveyi yavaş ve alcaktan dök

1|0
    0|0
  • Ben her zaman bardak sayısından bir kaşık fazla koyuyorum. Hiç karıştırmıyorum kahveyi pişerken ve tamamen kaynamasına yakın köpüğü alıyorum.

1|0
    0|0
  • Soğuk suyla yapıyorum ben kısık ateşte :)

1|0
    0|0
  • Ben köpüğü dağıtmadan yapıyorum yükselmeye başladığında direk fincanlara koyuyorum gayette köpüklü oluyor.

0|0
    0|0
  • Aldığın kahveden de kaynaklı olabilir

0|0
    0|0
  • tükür

0|0
    0|0
Yükleniyor...