Kapat

Yemeklerim kötü oluyor?

yemek yapmayı beceremiyorum illaki bişeyleri eksik yapmıs oluyorum makarna yapmaya kalksam ya cok tuzlu oluyor ya da tuzsuz ya da makarnayı iyice öldürüyorum cok fazla yumusak oluyor diğer yemeklerdede buna benzer sorunlar oluyor yaşım 19 yemek yapmanın bir sırrı felan mı var

0|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış yaparak öğreneceksin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Süreye uygun yapmalısın , makarna paketinin üstünde mesela yazıyo kaç dk olduğu onu tam tutarsan kıvamda sorun olmaz. yemeklere kattığın tuzuda bir tabaklık bişey yapıyosan bir çay kaşığı at tabi tepeleme değil. bir tencere yapıyosan bir tatlı kaşığı at. eksik olursa bile çok az olur onuda sonradan ekersin zaten. Anladığım kadarıyla göz kararın yok. yemek yaparken yapacağın yemeğin tam tarifini aç ve onu uygula mutlaka sonra alışırsın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kolay değil o kadar gelişirsin :) bırakma

1|0
    0|0
  • Daha çok gençsin önemli olan heves etmek. Yapmaya devam et deneyerek öğreneceksin yaşıtların sağda solda fındık kırarken senin böyle olman gerçekten çok güzel bişi. Hevesin kırılmasın pes etme sakın:)

1|0
    0|0
  • becerıksız

0|0
    1|0
  • Annene sırlarını sorsaydın büyürken keşke

1|0
    0|0
  • Yapa yapa ögrenirsin

1|0
    0|0
  • elının lezzetı yoktr

0|0
    1|0
  • kafa nerde

0|0
    0|0
  • Zamanla olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• yapa yapa ogreneceksin zaten. bu arada yemek. com a bakmani oneririm. hem cok fazla yemek cesidi var. hemde yemek yapmanin puf noktalari. burdan baka bilirsin :)

http://yemek.com/

1|0
    0|0
  • dur geldim o sır bende :) öncelikle en lezzetli yemekler yağlı ve sağlıksız olanlardır :D eti bile fazla pişirsen tadı kaçar o yüzden kontrollü olacaksın unutkansan saati ayarlayıp ertele yapacaksın... yemek yaparken zihninde yemeği tadıyormuş gibi içine ne koyarsam nasıl tad verir canlandıracaksın. pişirme sıralarını zor pişenden kolaya doğru ayarlayacaksın...

1|0
    0|0
  • Bir sırrı yok

1|0
    0|0
  • Yapa yapa alisirsin mesela 1. de tuzu cok oldu 2. sine tuz az koyarsin boyle boyle ogrenirsin kimse annesinin karnindan mukkemmel yemek yapmayi bilmis sekilde dogmuyorki :)

1|0
    0|0
  • ölçerek ve süre tutarak yap. makarnanın üstünde kaç dakika haşlayacağın yazar.

1|0
    0|0
  • İnternetten ayrintili öğren! dikkat etmen gereken yerlere, püf noktalara bak, çok zor bir şey değil

1|0
    0|0
  • Vardir

1|0
    0|0
  • Zamanla geliştirirsin benimde öyleydi şimdi annem girmez mutfağa :)

1|0
    0|0
  • Yaptıkça düzelir canım.

1|0
    0|0
  • Zamanla alışır elin

1|0
    0|0
Yükleniyor...