Kapat

Sorun ne? Sorun bende mi fırında mı?

Kızlar özellikle size soruyorum. Öncelikle ilk defa fırın kullanmıyorum aslında ama yine de sorun bende mi diye soruyorum kendime anlayamadım. Sorun şu ;

Hangi tarifi aynen uyguladıysam, içindeki malzemelerden tutun da fırının derecesine kadar, ne kadar titiz davranmaya da çalıştıysam bir türlü olmuyor. Tarifte 30dk da pişmesi gereken börek bir saatte pişiyor (hazır yufkadan peynirli bildiğin börek yani pişmesinde çok bişi yok aslında) , kek yapmaya kalksam içleri çiğ kalıyor üstü kabarıp kızarırken..

Şimdi pizza muffin diye bir tarif gördüm ve denemeye karar verdim. 10 dk. da pişmesi gerekiyordu... Ama üstleri yine çok güzel kabarıp kızarırken içleri yine çiğ kalmış.. Ki bunlar bir de cupcake kalıplarında küçük küçük..

Yardım edin Allah aşkına sorun bende mi fırında mı, bu fırının derdi ne? Neden bir türlü barışamıyoruz :(

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Senin firin hava kaciriyor aynisi bizde de oluyordu. Bide her firinin ayari farklidir zaten. kapagin saglam kapanmasina dikkat et

0|0
    0|0
    • Ya sözde kapanıyor kapağı ama bilmiyorum. Bence de bunda bir problem var. Yok yani o böreğin mesela bir saatte pişmesi çok.. Malzemeleri zaten yarı pişmiş resmen

• Hallettin mi?

• yok onun hallolması biraz sürer ya hemen çağıramicam servisi

En İyi Kız Görüşü

• fırın pişirmiyomuş fırında bence çok anlamam ama

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 1

• Kız değilim ama fırında bir kaç kez kek yapmıştım :-D bazı şeyler göz kararı olur, ben fırını hiç zaman olarak ayarlamam, keklerı kürdanla, böcekleri çatalla kontrol ederim pişip pişmedigıne kendim karar veririm, orada yazan zamana göre değil

0|0
    0|0
    • Tamam da sorun zaten o değil. Ben de kürdanla kontrol ediyorum ama pişmek bilmiyorlar bunu anlatmaya çalışıyorum

• O zaman fırında sıkıntı var

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...