Turk kahvesinde nasil kopuk yapilir? Yardim?

Kopuklu kahve yapamiyorum. Kahvenin altini ne zaman kapatmam gereke? Lutfen 'ben bilmiyorum ama icmeyi cok severim gibi'aptal yorumlar yazmayin

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Öncelik ile cezveye kişi sayısına göre soğuk suyu koyup üstüne şeker ve kahveyi ekleyiniz..
    Ve ocağa koymadan önce kahve ve su birbirine iyice özleşene kadar kaşık ile karıştırınız..
    Daha sonra ise ocağın kahve gözü denilen yani en küçük gözüne cezveyi koyup en kısık ateşte hiç karıştırmadan pişmeye bırakınız..
    Kahve yanlarından hafif kabarınca ocaktan alıp , sadece üst kısmından köpüğünden fincana kahve koyunuz ve cezveyi tekrar ocağa koyunuz..
    Bu sefer ocağın altını tam açıp kahvenin kabarmasını bekleyiniz..
    Kahve kabarınca hemen altını kapatıp fincana hızlı bir şekilde kahveyi dökünüz..
    Ve özellik ile söylüyorum (kahveyi kesinlikle kaynatmayınız) ..
    Afiyet olsun şimdiden.. ☺☺

2|0
    0|0
    • Cok tesekkurler cok yardimci oldun:)

• Ne demek rica ederim.. ☺
      Olur da takılır isen yapamadığınız yeri sorarsınız..
      Kolay gelsin.. 😊

• Teşekkür ederim EİG için.. ☺

Erkekler Ne Diyor 8

• tükürerek :D:D

kahveyi karıştır sürekli sonra bırak köpük toplanır sonra köpükleri fincana al kaşıkla üstünden sonra gene karıştır bir süre sonra bırak gene köpük yapar gene kaşıkla al fincana koy

0|0
    0|0
  • Fokurdamaya basladigi zaman kapa

0|0
    0|0
  • karbonat at yarım fincan suya karıştır sonra kahve yaptıgın cezveye ceyrek cay kaşıgı karbonatlı su at patlar :D

0|0
    0|0
  • Azar azar köpük oldukça koyacaksin

0|0
    0|0
  • Kuru kahveyi pet şile kapağına koy az bilide kola koy karıştır köpük hazır
    Meslek sırrıdır ama ifşa ettim bişi olmaz :)))

0|0
    0|0
  • Cif dök

0|0
    0|0
  • Elektrikli cezverlerde yaparsan köpüklü olur.

0|0
    0|0
  • Kahveleri cezveden fincana koyduktan sonra dipte kalan tortuları gezdir köpek az gelirse ağzında su çalkala çalkala ağzın ıslansın yoksa yavaş yavaş dudağına götür tükürüğü böyle böyle tüm fincana dağıt :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• yavaş yavaş pişmeli

0|0
    0|0
  • Köpük yavaş yavaş çoğalır eğer kaynamadan önce köpüğü almazsan 0 köpük olur ve kahve taze olmalı köpüğü aldıktan sonra da bir kaç defa kaynat çek mis gibi kahve

0|0
    0|0
  • Önce suyla iyi karistir sonra köy ocağa karıştırma hafif köpük olunca karistir sonra sadece ustteki köpüğü karistir ki beyaz olsun köpük sonra köpüğü al

0|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum dum ama. sonra öğrendimki çok kolaymış kahve kaynamaya yakınken bak püf noktası bu sıcak olacak ama daha kaynamamis olacak kahvenin yarısını bardağı koy gerisini kaynat ve kalanını bardağa ekle

0|0
    0|0
  • zaten o kaynamaya başlayınca kopuk oluyo o zaman altını kapat

0|0
    0|0
  • tüküreceksin :S

0|0
    0|0
  • Soğuk su olması lazım. Şeker soğuk suda eritip kahveyi öyle atıyorum ben. Kısık ateşte yapıyorum birde. Köpüklüde oluyor 😌

0|0
    0|0
  • Soğuk su koy ve karıştırma tam kaynma yakın ustu kopuklenir kasıkla al tek tek fincana koy kopuğu sonra kahveyi doldur fincana

0|0
    0|0
  • Kaynamaması gerekiyor. Isınmaya koyduğunda üzerinde bulunan köpükleri fincanın dibine koy bir kaşık yardımıyla sonrada ısınan kahveni dök. Fokurdamaya başladığı anda ocaktan almalısın

0|0
    0|0
  • Kahvesini fincan başına 1bucuk tatlı kaşığı köy ne kadar kahve koyarsan o kadar köpük çıkar. Bir de Mehmet efendi kahvesi daha güzel oluyor

0|0
    0|0
  • ilk kahveyı ve şekeri koyduğunda ısınsın biraz karıştır ve kaynaya kadar karışma köpük oluşmaya başlayınca köpüğü al kaşık yardımı ile fincana koy bayaa sonra 2 taşımlık kaynat ve dök bu kadarr

0|0
    0|0
  • kahve köpüreye baslayınca hemen ocaktan al ve bardaklara yarımsar yarımsar bolustur en son hepsını doldur

0|0
    0|0
  • Kahve kavanozuna bir çay kaşığı karbonat koy

0|0
    0|0
  • Tükürmelisin

0|0
    0|0
  • tükürüyorum :p

0|0
    0|0
Yükleniyor...