Yemek yapamayan bir kadınla evlenir misiniz?

Şahsen ben erkek olsam tipi ne denli güzel olursa olsun mutfağa giremeyen biriyle bir ömür geçirmem

Güncellemeler:
Aslında bir nevi yanlış oldu soru, farklı anlamları çekilebilir. Yapamayandan ziyade yapmayan buna uğraşmayan dolu kişi var 💁

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Evlenince evin ihtiyaçları olacak; yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik, ütü, alışveriş gibi. Bu ihtiyaçların karşılanması zaten zorunlu. Mecburen yapılacak. Bu yüzden Ne erkeğin ne de bayanın "yapmıyorum" deme şansı yok. Her iki tarafta elinden geldiğince bu işleri yapacak. Yoksa evlenmeyin.

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkek olsaydım evlenmezdim. Ama bende bilmiyorum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 59

• Kariyeri olan kişiler yemek yapmayı öğrenmeye fırsat bulamayabilir eyvallah,
    ama bir baltaya sap olmadığı halde yemek yapmayı da inatla öğrenmeyen tipler benim de sinirimi zıplatıyor..
    Bununla ilgili bir konu da açmıştım zamanında..
    www.kizlarsoruyor.com/.../q3402802-yemek-yapmayi-inatla-ogrenmeyen-kizlar-neyin-kafasinda

1|0
    0|0
    • Teşekkürler, fırsat bulaMamak değildi aslında benim kastettigim, uğraşmayan, üsenen kisiler

• O sizin düzgün aile yapınızdan kaynaklanıyor.. :)
      Şimdiki kızlar gecenin 11-12'sinde daha henüz gezmeye gidiyorlar, "kızım bu saatte nereye gidiyorsun" diyen bir aile yok..

• Teşekkür ederim 😊

• Yemek yapmayı bilmeyen biriyle evlenirim. Ben zaten yemek yapmayı çok iyi biliyorum eşimede öğretirim. Ama yemek yapmayı istemeyen biriyle evlemem. Yemek yapmayı bilmemek değil istememek sorun😄

1|0
    1|0
    • Bu da doğru bir görüş aslında

• bir kadın yemek yapmayı bilmese bile ben kocama yemek yapmak için elimden geleni yaparım istediği her yemeği öğrenirim diyebilmeli işte öylesi yemek yapmayı bilmese bile baş tacıdır 😄

• sadece yemek yapabilmesi yetmez çok ama çok temiz yemek yapmalı öyleside yok sanırım

1|0
    0|0
  • salca soğan domtes üçlüsü ile ne yaparsan yap yemek cıkar, onuda beceremiyorsa verin belediyeyey gitsin :D

1|0
    0|0
  • Hayır hergün yemeği ben yapmam

1|0
    2|0
    • Bencede yapmazsiniz burda erkekler sallıyor da evlenince 2 güne bıkarlar anlatamiyorum

• @katze4 sevgili yapmadan yemek hayalini kuruyoruz ya kader diyelim

• Allah düşürmesin öyle bir kadına. Gider kötü kötü tatsız sağlıksız yemekler yapar beni ve çocuklarımı sağlığımdan eder. O yüzden kadın gezip tozmadan önce güzel yemek yapmayı öğrenmeli.

1|0
    0|0
    • Dimi ama, kastettigim de bu. İçinden gelmeli zorunluluk görev olarak görmeden. Yemeği sadece kocasına yapmıyor sonucta

• Aynen. Eşim yemeği güzel yapsın ben yinede çocukla ilgilenirim temizliğinede yardım ederim. Bu yemek konusu çok önemli bir konu aslında.

• Bence yemek yapamamak diye bir şey yoktur. Ben öğretirim ona isterse. Tek kusuru yemek yapmamak olsun yeter ki.

0|0
    1|0
  • Asla :)

1|0
    1|0
  • hayır evlenmem bu kadar net.. Seven kadın içinden gelerek o mutfaga girer zaten..

1|0
    2|0
  • Şahsen ben çok iyi yemek yapıyorum, ortalama bir ev hanımı kadar ev işi yaparım. Eksik kaldığı yerlerde ben açığını kapatırım. Ama en azından sulu yemek yapmasını, pilav yapmasını bilsin.

1|0
    1|0
    • Zaten o ikisini yapıyorsa geriye kalani yapmasada olur 😂 pilavı tutturan kişi yumurta kırar zaten basit sey söylemiş gibi bide o ikisi yeter diyor 😂

• Hayırlısı olsun kanka o zaman hakkında ne diyim umarım senin gibi birini bulursun 😄

• He eyvallah ya, sağ ol :D

• Evlenirim öğrenir ne olucak sanki:) ama yemek yapmam derse yemek yapnayida bilmiosa evlenmem:)

0|0
    1|0
  • Kendi yemeğimi yapabiliyorum ama yemek yapamayan kadınla evlenmem en azından öğrenmesini bekklerim :D

0|0
    0|0
  • Evlenirim

0|0
    0|0
  • Ben yaparım yemeği sıkıntı olmaz yeterki gönlümü fethetsiz ama öyle kız yok ve gelmeyecek.

0|0
    0|0
  • ya benim annem de babam da calısıyor kendim cok beceriksizim yapamıyorum ben ev yemeklerine hasretim bana güzel yemek yapan biri lazım ileride

0|0
    0|0
  • tipip güzel ama geçmişi kötü ve yemekte bilmiyor gelen gecenle gönül eglendiren tipler onlar allaha yakın bana uzak olsun

0|0
    0|0
  • Hayir evlenmem.

0|0
    1|0
    • Bende erkek olsam tereddüt ederdim ondan sordum zaten de kizlarin çoğu saldırdı, erkeklerin büyük çoğunluğa da evleniyor kizlarin evde kalması zor artık

• yemek yapmak istesin, uğraşsın.

0|0
    1|0
    • Bencede ama her erkek bu şartı aramiyormus kızların evde kalma ihtimali yok artık

• çok zenginse olabilir :)

0|0
    1|0
  • sanmıyorum

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    39

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Ömrünün sonuna kadar makarna ve yumurtayla beslenemiceklerine göre evlenmezler. Evlendikten sonra ögretirler ya da hic evlenmezler bence sjjsjs 😊

2|0
    0|0
  • Yemek yapmak öğrenilir önemli olan karakteri olsun. Yemek yapmayı bilmiyor diye kimse kimseyi bırakmaz yemek yapmayı biliyor diye kimse kimseye aşık olmaz. Soğanı salçayı kavurup üstüne ne koysan yemek oluyor zaten bilmemek çok bişey kaybettirmez insana

0|0
    0|0
    • Bir nevi ben imla hatası yaptım, yemek yapmaktan kaçan dolu kişi var ki bu en basit şey bildiğin usungeclik

• Yemek yapmak zorundadır ya da bu onun görevidir tarzında bir şey mi yazdım ben? Hayır canınız Nere isterse Oray'a çekiyorsunuz. İçinden gelir kadının yemek hazırlamak sevdiği kişiye bu çok normal bu bir sorumluluk ya zorla dikte edilen bir şey değil

• Soruda imla hatası yaprım diyosun ama neresinden tutsan kadın yemek yapmak zorundaymış gibi bir algı

• Cinsini bu kadar kötülemen cidden sinir bozucu. Yaptığın yemekle mi değer ölçülecek. Kadına görev değildir yemek temizlik çocuk bakımı vs. Erkekte yapacak, kadın yapıyorsa.. Ve erkeğin yapması kadına bir hediye veya minnet unsuru değildir. Kendinize gelin. Kadını bu kadar basitleştirmeyin, ötekileştirmeyin !!

1|0
    0|0
    • Kiyamam. Yemek yapmayi bilmiyor bak bu kiz demedi demeyin:)))

• @eşekliprens111111 bayıldığımı söyleyemeyeceğim orta durumdayım 😄

• Anliyorum tabi sende haklisin:)

• Evlenmem erkek olsam ne yiycez sürekli kahvaltı mi

1|0
    1|0
  • yemek deme nolur geçen bir yemek pişirdim ondan beri o yemekden tiksiniyorum

1|0
    0|0
  • Bilmemesi öğtenmicek anlamına grlmez ya benim annem hiç bişi bilmiyormuş evlendiğinde mesela

0|0
    0|0
    • Vaay kaç yaşında evlenmiş? Normalde biz kadınlar ilkokul yıllarından itibaren ufak tefek bir şeyler yapmaya başlarız ortaokul lisede mutfağa tamamen gireriz de ondan şaşırdım

• neden ki ev işleri herkesin ortak sorumluluğunda ayrıca sadece tipe ve ev işleri yeteneklerine bakarak evlilik mi olur

2|0
    0|1
    • Kaç erkek yemek yapıyor tatlım hele Türkiyeyi baz alalım? Bende eşitlikten yanayım ama yemek yapmak kadına huzur veren bir şey bana kalırsa buna gocunmasi saçma geliyor bana

• Sonuç olarak iş bölümü var ama ne denli esit tartışılır erkek hergün mutfağa girmez biliyoruz o zaman herkesin fikri kendinedir diyorum. Gastronomi mezunu es diliyorum sana 😌

• ben de sana saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum

• Yemek yapamayan kadınlar da evlenmeye can atıyordu evet , erkeğin numarası ne ki böyle bir konuda seçim hakkına sahip olabiliyor.

2|0
    0|2
    • Niye bu denli çıkıştın canım? Sende mi yemek yapmayı sevmeyenlerdensin?

• Erkekde bilmiyor cinsiyetlemi geliyor bu işler ozaman nüfus cüzdanına yazsınlar hep bu zmaanda biri çıkmış erkeği şımartmış sonra dünyanın düzeni değişmiş erkek delisi kadınları. İşi. işte

1|0
    0|1
    • Hı sen bu sorudan bunu mu çıkardın? Yemek yapınca sadece kocana yapmazsin tatlım. Öğrenince kendine öğrenirsin aslında. Ve kadının içinden gelir eve babası gelince sevdiği adam gelince yemek yapmak. He el bebek gül bebek buyutulmussen bilemem o da senin ailenin tercihi. Umarım yemek yapabilen bundan şikayet etmeyen esin olur🙋

• Amacım evlenmek 3 çocuk doğurmak yağlıyemekler hamur işlerş yapmak sonra 100 kilo olmak aldatılıp hüngür hüngür ağlamak ama merak etme iyiki yemek yapabiliyorum

• İyi o Zaman sevindim canım başarılarının devamını dilerim 😊🙋🏻

• Yemek yapma konusu ve kadın cinsi neden birbiri ile bağlantılı?

3|0
    0|0
    • Bu bunca yıl süregelen bir alışkanlık gibi bir şey, bunu ben uydurmadim baş kaldırmak istiyorsan eşine kaldirirsin ya da yarin birgün baban evine geldiğinde baba burda yemekleri erkekler yapıyor seni mutfağa alalım dersin

• Her işimi niye yapsın ki? ben onun kıyafetlerini de yıkarım yemeğini de yaparım o bunu benim görevim olarak görmediği sürece. Ne erkek tek başına yapmak zorunda ne de kadın!
      Yapmadığımı nereden çıkardın be güzelim.. Haklarımı savunuyorsam bu illaki pis pasaklının teki olduğumu mu gösterir? Benim amacım laf sokmak değil fakat dediklerimi düşün.. Hayırlı akşamlar Allahın kıymetli kulu.

• Ben sanki bu kadının en asli görevi dedim de, farkindaySan sorum da erkek olsam tercih etmezdim dedim sonuçta erkek milletini sen de iyi biliyorsun birgün yapar iki gün yapar sonra sıkılır. Konuyu carpitan saldıran sensin ben normal bir soru sordum sen kadın haklarına girdin. Pasakli olup olmayışın ya da yemek yapıp yapmamanda beni ilgilendirmez üzerime vazife değil. Lütfen anlamadan yorum yapma insanlara. Hayırlı aksamlar..

• Bir kadınla evlenmem.

0|0
    0|0
  • öyle bir kadın var mı? yemek yapmak işine gelmeyen desek daha doğru olur bence

0|1
    0|0
  • Katya adındaki yardımcın yapacak 😂

0|0
    0|0
  • ahçı mı alıyorum eş mi? tabiki evlenirim

0|0
    0|0
  • ben bilmiyorum yapmam da valla hizmetçi yapsın bana ne

0|0
    0|0
  • Evlensinler ne olacak canım 😂

0|0
    0|0
  • Ögrenilir.
    Yemek kurslari var
    Her kanalda yemek tarifleri var
    Önemli olan ic ve dis guzeligi

0|0
    1|0
    • Sorun öğrenmek istememesi zaten. Bu yasa kadar öğrenmemesi usengecligidir zora gelmemiş demektir el bebek gül bebek buyutulmus demektir bu benim görüşüm

• Yoo alakasida olmuya bilir.
      Ben hep okudum calisdim ve bizim evin bir duzeni vardi temizlikte yardimci oluyordum ama yemek konusunda pek deyil simdi ben el bebekmi yetisdim :)

• Evet farklı şeyler tabikide😊 Bunu anlamıyor olamazsın dimi? 3 yaşındaki çocuk bile eline bez versen siliyor iyi kötü, ama mutfağa girip yumurta kırabilir mi? Olaya bir de böyle bak ikisi farklı temizliği yapmak daha kolay

• Hangi erkek evlenmek isterki ☺

0|0
    1|0
    • İstiyormuş valla burda tanık oldum

• Onların gözünü para bürümüş ondandr

• Yemek yapamayan erkekle evlenmem

2|0
    0|0
    • Haha haklısın 😁

• Şaka yapmıyorum ciddiyim. Tıp okuyorum yorucu bir mesleğim olacak ev işleri de kocama kalıyor doğal olarak.

• Kolay gelsin canım inşallah öyle biri vardır hayatında, yoksa da bulursun umarım

Yükleniyor...