En iyi mangali ben yaparım diyen var mı? Püf noktaları neler 😋🍢🍡?

Adanalıyım ama hep hazıra konardim hic kendim yapmadım. pazar günü ilk kez kız kıza mangal yapcaz umarım şehri ateşe vermeyiz 😂En iyi mangali ben yaparım diyen var mı ? Püf noktaları neler 😋🍢🍡?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Sen 25 yıllık Adana'lısın sen bilmiyosan kim bilecek, eğer hala yapamıyosan bende gelebilirim :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• Bu konu hakkında bencem bile var 😎😎
    Severim.. ;)

(Okumana lüzum yok ;))
    www.kizlarsoruyor.com/.../a68578-biz-turklerin-babadan-ogula-mirasi-mangal-nasil-yapilir
    #Vesselam

1|0
    0|0
  • Tam benim işim bu.
    (1) Kaliteli kömür ilk koşul.(meşe mangalı)
    (2) et kömüre uzak ya da yakın olmamalı
    (3) Tavada da olsa mangaldada olsa et pişirilmeden önce mühürlenir. nede demek mühürleme? et hemen yüksek ısıya maruz bırakılır. her iki taraf için kısa süreli. bu durumda dışı pişmiş gibi görünür. Burdaki amaç suyunun kaçmasına engel olmaktır. daha sonra belirli sürelerle her iki tarata pişirilir. sık çevirmekte fayda var. Özellikle tavuk eti kısa sürede pişecektir. böylelikle yumuşak ve çok lezzetli olur
    (4) pişmeye yakın tuz atılması gerekir. Önceden atarsanız et sert olur. tuz ile birlikte baharatta atabilirsiniz
    (5) burada bişey bulamadım. afiyet olsun

1|0
    0|0
  • 1- etler 1 gün öndecen alınır dolapta dinlendirilir.
    2- istenilen lezzette etler avcar edilir. hepsi aynı tadı vermeyin , bahartlı, acı, az tuzlu gibi karma yapın
    3- mangal kömürü çok iyi yanmalı ateş kor haline gelince etleri üstüne koyun
    4- etler alevde pişerse yanalr ve çiğ tadı kalır kor atesde yavaş pişmeli.
    5- saşata mangalın lezzt durağıdır soğan kimyom olmadan mangal olmaz
    6- afiyet oldun

1|0
    0|0
  • kömürü güneşe tut alev alır zaten merak etme -_- eti iyi avcurlayın. kömürü iyice köz yapın zehirlemesin sizi.

1|0
    0|0
  • Oramanliklardan lütfen uzak durun

1|0
    0|0
  • Her şeyin bir ilki varmış seninde bildigin gibi :D Şehir zaten sıcaktan kavruluyor yaksan ısıyı biraz daha artmış olur çok hissedilmez, Güç seninle olsun :D

1|0
    0|0
  • Anamın memleketlisi nette güzel soslar var ama tavuğu bir gün sosta yatır kesinlikle çok lezzetli oluyor. Ama sosu nedir bilmem :D

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Ateşi yaktıktan sonra kömürü iyice közleyin yoksa etin yagı damlayınca alev alıyor direk yakarsınız :D

1|0
    0|0
  • Önemli olan et seçimi, şişe takmak, gersii kolay zaten

1|0
    0|0
  • Antepliyim 😏

1|0
    0|0
  • kömür köz olacak bir 5 dk öyle kendi yanacak ondan sonra üstüne tuz atacaksın ki hem dökülen yağı emsin hem alev almasın etleride en az 10 cm üstünden pişireceksin alevin az pişireceksin

1|0
    0|0
  • on numara mangal yaparım :D

1|0
    0|0
  • Hazıra konanlardanım. Hiç uğraşamam üşengecim bu konuda :D

1|0
    0|0
  • Ooo efsane mangal yaparim

1|0
    0|0
  • Etleri yarı pişirin her zaman.

1|0
    0|0
  • Çok iddialı değilim ama yaparım :)

1|0
    0|0
  • Mangal komurunu iyi yakaxan

1|0
    0|0
  • Ateşi yakacaksın.

1|0
    0|0
  • aman ormanı yakmayın

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• En iyi ben tavuk yerim

1|0
    0|0
  • Aaa adanalı mı 😍😍😍

1|0
    0|0
  • Bende yapmadım cadı 😕

1|0
    0|0
  • Çok yaptım babamla no problem

1|0