Kapat

İskender için sos tarifi bilen var mı? verebilir mi?

İskender yapmıştım da ama sosu tutturamamıştım sos tarifi verebilecek var mı? et üstünde güzel gidecek bir tarif lazım :D

Güncellemeler:
Ben şöyle bir sos yaptım güzelde oldu :D

Zeytinyağı döktüm ısıttım sonra salça attım karıştırdım hafif de tuz attım sonrasında serçe parmağı boyunda ki bardakla su doldurup 1 kere döktüm ve karıştırıp sosu kullandım iskenderin püf noktası kızgın terayağıymış onunla işi hallettim verdiğiniz bilgiler için sağ olun :)

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• tereyağını rengi hafif kahverengiye dönene kadar pişir sonra salçayı atıyorsun içine salça çözülene kadar pişiriyorsun karıştırıyorsun sonra birazcıkta kaynar su katıyorsun biraz daha pişiriyorsun şayet seviyorsan su katarken pul biler filanda katabilirsin afiyet olsun en kolay iskender sosu tarifi bu şayet daha karmaşık bir sos istersen onunda tarifini vereyim

0|1
    0|0
    • karmaşık falan fark etmez en iyi bildiğiniz et üstünde giden sos lazım tadı güzel olsun hani lokantalarda ki iskenderin sosu gibi olsun:D

• bu iş görür suyu bol koyarsan klasik esnaf lokantası sosu yok tereyağını ve salçayı bol koyarsan restoran sosu olur birde sarımsak kuru nane bayat pide safran filan kullanılan soslar var onların hem pişirme süreleri filan dert hemde ölçüleri hiç bulaşma en ufak hata felakete sebep olur yağ salça su klasik iskender sosu kolay gelsin :D

• 1 Yemek kaşığı sıvı yağ
    1 Yemek kaşığı tereyağı
    1 Yemek kaşığı domates salçası
    1 Su bardağı rendelenmiş domates
    1 Su bardağı sıcak su
    3 Yemek kaşığı ketçap
    Tuz

0|2
    0|0
  • şu ketçaplı tarife bir küp şeker koy ketçap koyma birde kekik

0|1
    0|0