Farklı tariflerınz varmı?

Öncelikli olarak tavuk göguslerını şerit halinde kesıyorum daha sonra bunları agzı kilitli buzdolabı poşetlerıne koyup agızlarını sıkıca kapatıyorum.(icindekı hava seviyesi enaz seviyede olsun ). Tencereye suyu koyuyorum su 90 derece cıvarı olmalı yanı tam kaynamamalı. Poşetlerı suyun icerısıne koyup 25 -30 dk bekletıyorum tavuklar bu şekilde suyunu içinde tutup yarı pişmis olucak. Bu bekleme sırasnda birkaba un-tuz-karabıber tercıhe göre acı biber koyuyorum ya da baharatları o anki zevkıme göre degıstırıyorum. Un karısımını hazırladıktan sonra. Buttermilk hazırlıyorum bu sos yabancı sıtelerde oldukca kullanılan bir sos buttermilk ıcın yarım litre sut ve 1,5 yemek kasıgı sirkeye ihtiyacımz var sut ve sırkeyı karıstırıp kenara bırakıyorum 5 dk sonra sütün kesildgnı ve dibine daha yogun kıvamlı parcalar olustugunu göruceksınız. Tavuklarımz oldugunda önce un karısımına daha sonra buttermılk'e ve tekrar una batırıp derin yağda kızartıyorum. Tavuklarım yemege hazır. Tavukları yerken hardal ve balı karıştırıp yanına güzel ve basit bir sos yapıyorum.

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bayat kurumuş ekmekler var ya onları küp küp doğrayıp bir kaba alıyorsun üzerine 1 bardak sıcak su döküyorsun. Tercihen beyaz peynir,( ben lorpeyniri de kullandım fena değildi) ekliyorsun. Sarımsaklı yoğurt ve salçalı sos yapıyorsun. onu da ekliyorsun. Afiyet olsun.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...