En güzel Türk kahvesi nasıl yapılır?

Közde kumda kahvelerin tadının daha güzel oldugunu biliyorum ama evde yapılan kahve nasıl güzel yapılır? En güzel şekilde evde kahve nasıl pişirilir?

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• 1 fincana 1,5 çay kaşığı kahve olacak şekilde koyacaksın cezveye ve iyice karıştıracaksın kahve tamamen çözünene kaadr karıştırdıktan sonra ocak en kısık ateşte olacak şekilde cezveyi ocağa koyacaksın acayip köpük oluyor :D :D

0|0
    0|0
    • 1,5 koyunca kahvesi az oluyor :(

• kendi falına kendin bakamazsın kı zaten :) bende fal bakmayı bilmiyorum :)

• başkasınada bakamıyorum ki boş boş bakıyorum telveye :D :D

En İyi Kız Görüşü

• en küçük ocakta ve yarımda soğuk sudan bire bir ölçü bir fincana bir tatlı kaşığı kahve yani.. böyle yavaş yavaş köpürterek ve köpüğünü önce alarak kaynatmayı olabildiğince uzatarak pişiririz. ama ne olursa olsun, özenmek bile evdeki kahveyi, közde kahve yapmaz:)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

Kızlar Ne Diyor 7

• Olabildiğince soğuk suya atarsın kahveni şekerini ocağa koymadan önce karıştırırsın. Ocağa koyduktan sonra karıştırılmaz kahve. Ve mümkün olduğunca kısık olmalı ateşin. Kaynamaya yakın çıkan köpüğünü fincanlara bölüştürürsün. Ve kahve kaynamadan alınır ocaktan, hemen fincanlara dökülür. Atladığım bişey var mı bilmiyorum ama en güzel şekilde böyle yapılır diye biliyorum. 😊 Afiyet olsun 😊 😊

0|0
    0|0
  • Soğuk su, kısık ateş. Ben dolu dolu bir tatlı kaşığı koyuyorum, bir fincan başına. Ve ocağa karıştırıp koyuyorum.

0|0
    0|0
  • Hiç yapamam bilmiyorum 😀

0|0
    0|0
  • Cok kaynatmicaksin ki kopuklu olsun kac kisiye yapicaksin o kadar kahve koyacaksin yani 3 kisiye yaoacaksan uc tatli kasigi kahve orta yaoacaksan bir bucuj jasik seker

0|0
    0|0
  • Soguk su üzerine 2 tatlı kaşıgı ve 2 tatlı kaşıgı şeker koy ve karıştırma sakın kaynamaya yakın üzerindeki köpüğü al fincana azcık karıştır tekrar kaynayınca azar azar paylaştırr bardaklaraa

0|0
    0|0
  • Kahveyi bol koyucan şekeri atıcan iki kere karıştır çok karıştırırsan köpüksüz olur kısık ateşte yavaş yavaş pişir :)

0|0
    0|0
  • Soğuk su ile köpüklü köpüklü 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...