En iyi çay nasıl demlenir?

Arkadaşlar siz çayı en güzel içimde olabilmesi için nasıl demliyorsunuz ve çay kaç dakikada demlenir?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Suyu kaynattıktan sonra demliğe döküyorum, üstüne çayı ekliyorum. 10-15 dk ocakta bekletiyorum. Çay çöktüğünde ocaktan alıyorum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• - Çayı soğuk suyla yıka
    - Altta kalan çaydanlığa iyi su doldur
    - Alttaki demlikte su ısınmaya başladığında (buharı tüterken) üst demlikteki çayın üzerine bu sudan ekle
    - Alttaki büyük demliğe su ekleyip çay ısıtıcısıyla en az 10 dakika demlenmeye bırak ve
    - Demlendikten sonra süzgeçte bulunan çayı demlikten çıkar

Not: Çayın üzerine sıcak suyu dökmemeye özen gösterin. Yoksa haşlarsını

0|1
    0|0
    • Çayı niye yıkıyorsunuz? Bunu yapan başka insanlar da duydum.

• @myekin61 çayın üzerine sıcak su döküldüğü ilk anda zararlı maddeler açığa çıkar. O zararlı maddelerin gitmesi için çayın yıkanması iyi olur.

Kızlar Ne Diyor 3

• Çayın üstüne kaynamış su eklenmez. Kaynamış suyun üstüne çay ekleyeceksin kendiliğinden çay çökecek. 20 dakika demlenir

2|1
    1|0
  • Su kayarken üzerinde çay varsa o biraz buruk oluyor. Buruk istemezsen su kaynadıktan sonra çayını koy ve üzerine suyu çok kaynak dökme. 10-15 dakikada demlenir.

0|0
    0|0
  • Demleyerek demlenir

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 13

• İlk önce çay seçimi çok önemli;
    1. si sarı paket rize çayıyla kırmızı paket rize çayını harmanla (kırmızı paket sarının yarısı kadar olmalı hep.), sarı tat, kırmızı renk verir.
    2. si çayı dinlenmiş suyla demle
    Kaynamış suya 2 çay bardağı çay at, çay kaşığıyla çayı hafif karıştır ve içine 2 tane küp şeker at. 15-20 dakika bekle ve çay hazır

0|0
    0|0
  • Bilmiyorm ama cok iyi demlerim

0|1
    0|0
  • aslında çayı demlemekle alakalı değil o çaydanlığı bir güzel yıka önce tertemiz yap kullandığın çaydanlıkta önemli porselenler en efsanesi sonra çaydanlığın içine bir süzgeç al içine dök 3 çorba kaşığı bir tanede poşet demlik at 2 çay kaşığı tomurcuk at sonra demledikten sonra çay bardaklarını mutlaka sıcak suyla bir çalkala bu en önemli kısmı kahveciler öyle yapar dök suyu doldur çayını ama demi yarıdan az koy afiyet olsun 😊

0|0
    0|0
  • Valla kardeşim ben kettleda kaynatmıyorum. Suyu atıyorum ocağın üzerine su kaynayana kadar çayın demini döküyorum o küçük olana sudan geçiriyorum inceden çayı temizliyorum su kaynayınca döküyorum suyu kısık ateşte demleniyor işte

0|0
    0|0
  • Literatür'de o mana'da kullanılan böyle bir kelime* yok. Bir Öğretmen olarak en lezzetli şekilde veya en güzel kıvamda kelimelerini kullanmanızı tavsiye ederim.

*içimde

0|0
    0|0
  • Çay en iyi nasıl demlenir? Doğrusu bu.

0|0
    0|0
  • değişik bir soru olmuş

0|0
    0|0
  • önce cayı soguk suyla yıkıcaksın ondan sonra demliceksin 33 dakika

0|0
    0|0
  • köz ateşinde

0|0
    0|0
  • 25 estagfurullah çek demle ondan güzel çay olmaz.

0|0
    0|0
  • 15 dk demliyoz biz cayda rizede ozel geliyo on numara oluyo kardesom

0|0
    0|0
  • Su kaynamadan önce ılıkken ekle o şekilde demlet. Kaynayan su çayın üstüne dökülmez.

0|0
    0|0
  • içine kaçak çay ekle :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...