Pilav Nasıl yapılır?

Pilav Nasıl yapılır

0|0
145

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Önce pirinci yıka, sonra tencereye yağ dök bir süre sonra şehriyeyi döküp kavur. Kızarınca pirinci de dök -tabi önce soğuk suda yıkamak lazım- ve tereyağı da ekleyip eriyene kadar kavur ve suyunu koy. Suyunu çekince tamamdır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• tencereye bir kaşık tereyağ bir kaşıkta sıvı yağ koy. bu sırada 1,5 bardak suyu kaynatmaya başla bir yandan. önce yarım bardak şehriye koy tencereye yağ eridikten sonra. şehriyeler hafif koyulaşınca 1 bardak pirinci ekle (önce pirinci yıka nişhastadan arınsın) sonra piricler şeffaf bir hale gelince kaynattığın suyu ekle ve tuz ek kapağı kapat. su kendini çekince altını kapat

0|0
    0|0
  • Tencereye biraz yağ dökülür. Biraz kızarınca üstüne önceden ıslattığın pilav dökülür. Karıştırıp iki tane et suyu atılır. Et sular eriyince kaynattığın suyu tencereye boşalt ve biraz karıştıp kapağını kapat. Yirmi dakikaya hazır olur. Afiyet olsun.

0|0
    0|0
  • Pirinç pilavı yapacaksan eğer 1 su bardagı pirinçi 30 dk suda beklett suyunu suz daha sonra 1 su bardagi olan pirince 1.5 su bardagi sicak au ilave edersen tane tane olur 😄

0|0
    0|0
  • Anlatalım mı şimdi bak netten

0|0
    0|0
  • margarini koy sonra şehriye kavrulduktan sonra pirinci dök tuzla 5-10 dk çevir sonra pirincin üstüne çıkıcak kadar su koy.
    gece gece canınmı çekti :D

0|0
    0|0
  • Suyun icine pilavi at pisince al :D

0|0
    0|0
  • 😂Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • mesaj at anlatiyim. d

0|0
    0|0
  • Bende bilmem😂

0|0
    0|0
  • Soru gibi soru be.

0|0
    0|0
  • netten bak

0|0
    0|0
  • Yutuptan bak kanka

2|0
    0|0
  • Pirinçle yapılır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• iyi yapılır

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Pirinçle yapılıyoda yağla beraber pirinci at karıştır. Pişince alır yersin.

0|0
    0|0
  • Pirincle kanka 😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...