Hangi ülkenin yemekleri sizin damak tadınıza uygun?

Var mı damak tadınıza uygun ülkeler? Bence Latin Amerika bize çok uygun etçil insanlardır...

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Akdeniz mutfağını seviyorum. Hatta daha da daraltmak gerekirse Ege & Yunan mutfağı. Açık konuşayım. Rakı sofrası. Mezeler, ara sıcaklar ve balık kültürü. Arada et de var. Örneğin köfte. Lakin yoğurtla yapılan o mezeler, zeytinyağlılar, balık ürünlerinin soğuk servisleri benim açık ara tercihim.

Sizin gibi latin amerikayı ve özellikle acıyı seviyorum ama o tarafın kültüründe ve baharatlarında sevmediğim bir şeyler var. Fakat illa Amerikan diyorsak, atalım 3 parmak steak'i ızgaraya. Çok pişirmeden sulu sulu kalsın. Biraz da patates yanında. Bir de bira açtık mı.

0|1
    0|0
    • Merhaba abi,
      Güzel yorumun için şimdiden tskler. Güney Amerika da ornek angus etinden bir hamburger yapıyorlar şahane en son lonra havalimanında yemistim. İki yıl önce Tr de angus eti satın almıştım ama aynı tadı alamadım. Evet antrekotu genellikle sarapta dinlenmesi daha lezzetli kılabilir. Mesela ben sade antrekotu iple sikarim uUn bir sure o şekil durur ve az bir pişirme ile kanlı şekilde yerim ve gayet hoş oluyor. Ayrıca Yunanistan yemek kültürü bize çok benziyor ama mezeleri bir başkadır.

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim değerli dostum.

• Rica ederim. 😉

Erkekler Ne Diyor 19

• Türküye, italya, yunanistan, meksika, meksika mutfayı katin amerikanın arabı gibi herifler et et acı acı acu acı meze :)

0|1
    0|0
  • Turk mutfağı disindakiler damak tadima uymadı

0|1
    0|0
  • Niye erkek

0|1
    0|0
  • Latin Amerika yemekleri bana igrenc geliyor. Daha dogrusu bizim yemekler disinda her yemek bana oyle geliyor. Hayatta tek takintili oldugum konu bu yemek konusu.

0|1
    0|0
    • Bence Tayland pirinç sahane. Kesinlikle denemelisiniz.

• Anlıyorum ama büyük bir tadan mahrum kalmis olursunuz.

• Ben hamburger, pizza bile yiyemiyorum. Panda diye bir restoran var. Millet manyak gibi kuyruk oluyor onunde. Yaptiklari yemekler balli garip gurip tavuklar. 2 dakika haslanmis ve uzerine tuhaf soslar dokulmus karisik sebze ve yagsiz tuzsuz pilavlara nasil saldiriyorlar anlamak mumkun degil. Guvec-tereyagli pilav gibisi dunyanin hicbir yerinde yok. :)

• Italya Cin ve Kuzey Amerika. Ailem surekli Turk damak tadimin olmamasindan yakinip durur 😂😂

0|1
    0|0
  • İtalya, Yunanistan , Meksika.

0|1
    0|0
  • türkiye.. başka yemekmi yedik abi gariban gencleriz biz. ne bilelim latini amerikayı ispanyayı fransayı.. anca kuru fasülye makarna ıspanak :D

0|1
    0|0
  • belki meksika olabilir :D

0|1
    0|0
  • adana,

0|1
    0|0
  • Suriye 😊

0|1
    0|0
  • Türkiye - Urfa

0|1
    0|0
  • Uzak doğu mutfağı bana en uygun olanı.

0|1
    0|0
  • balik severim o yuzden edinburgh da nerdeyse kahvaltida bile balik cikardilar... oslo birz daha kozmopolit oldugu icin herulke mutfagini bulabisiyorsunuz norvec bu konuda bana yakin ama valon bolgesi hainaut da belckiada.. daha cok yakin yemek buldum...

0|0
    0|0
    • O zaman hainautta karbonade yiyebilirsiniz. Eğer bruksele gelirseniz barack Saint gillede güzel karbonade bulabilirsiniz.
      Balık bence fasta yenilir çünkü faslılar çok ustun meziyet. Brukselde midi tren stationunun yanında ocean balik restoranları var.

• İtalya mutfağına bayılıyorum :D Ama hiçbiri annemin yemekleri kadar güzel değil. Olsa da yesem be :)

0|1
    0|0
  • Meksika

0|1
    0|0
  • turkish xd

0|1
    0|0
  • Hic biri kuru ustu pilav etmez

0|1
    0|0
  • Rusların mk bir cykten anladikari yok