Hangi yemekler yapabiliyorsunuz, farkli tarifleri olan?

Evde yemekleri ben yapiyorum mercimek corbalari nogut fasulye barbunya bezelye makarn pilavdan baska neler yapabilirim guzel lezzetli ve yapmasi kolay olan.

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Türlünün bir değişik versiyonu var yaz türlüsü mü ney adı bilmiyorum geçen yaz annemin tarifiyle yapmıştım. Domates, biber ve patlıcan normal şekillerde doğranıyor kendi sularıyla pişiriliyor kaba taslak tarifi bu pratik bir yaz yemeği benim damak tadıma uymadı pek patatessiz.

Tavuk haşla 2 but az kişi 3- 4 kişilik oluyor suyuyla bulgur pilavı yapıp tavukları da at içine kardeş ister bütün ister parçala. Bu kışın yaparsın artık belki yapıyorsun.

Şehriye çorbası da var çok kolay tez pişiyor salça soğan kavrulunca 1 çorba kaşığına yakın un katıp karıştır krema gibi olur.
    Krema gibi olunca biraz ılıklaşmasını bekle sonra az soğuk su ile sıvılaştır ve sıvılaşınca kaynar suyu ilave et ,
    Su kaynayınca tencerede şehriyeleri at içine tez pişiyor şehriyeler zamanla şiştiği için fazla koyma gözüne az gelse de az kalsın
    İsteğe göre en son pişmesine yakın maydanoz da katabilirsin. Ben maydanozları pişmiş severim erken katarım çorbaya.

Tavuğu soğan ve biber ile kavurabilirsin de tavuğu kuşbaşı doğra hepsi çiğ kıyma gibi.

Tavuklu mantar sote var bir de soğan, biber, 1 adet domates, mantar ve tavuk göğsü ile yapılıyor. Kültür mantarını tavsiye ediyoruz mantar tehlikeli olabiliyor.

Tavuk göğsü kuş başı olacak şekilde ve mantarları el ile koparıyoruz bıçak değdirmiyoruz püf noktasıymış ben siyahlayan kısımlarını atıyorum çok rahatsız edici kısımları belli oluyor zaten.

Tüm malzemeler çok küçük olmayacak şekilde doğranıp kendi suyunu salıyor diye arzuya bağlı azcık su katılabilir yemek pişerken. Aklıma bunlar geldi.

0|1
    0|0
    • Allah senden razi olsun abla gercekten sunu yazdigin ellerine saglik :) keski senin gibi bir oz ablam olsaydi. Biraz zor yemekler ama insallah yapmaya calisagim cok basarili oldugum soylenemez. Insan yaptikca ogreniyor tabi. Tekrar yorumun icin sagol cok tesekkur ederim :) ❤

• :) dogru diyorsun abla ama kizi erkegi farketmiyor kim ogrenmeyi calisirsa basarabilir. Cahide Sultanin sitesinede bakicagim. Tekrar cok cok tesekkur ederim :) mutlu ettin beni gercekten Allah seni mutlu eder insallah :)

• hep beraber kardeş amin ve Allah senden de hepimizden de razı olsun o site gerçek yardımcı olur sana

En İyi Erkek Görüşü

• Türlü yaptım mesela bugün, gayet basit. Ne bulursan doğruyosun tencereye. En alta biraz zeytinyağı sonra soğan, biber, patates, patlıcan, kabak, domates ve en üste sarmsak. Salçalı suyunu dök içine koy ocağa yarım saatte pişer. Karabiberi yerken ekle aksi hâlde kokusu uçuyor yemek pişerken. Birde benim gibi kıymayı buzluktan çıkarmayı unutup tencereyi ocağa koyduktan sonra aklına gelmesin...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Sulu kofte yapabilirsin veya mujverde olabilir.

0|1
    0|0
  • Yemek yapamiyorum malesef

0|0
    0|0
Yükleniyor...