Kapat

Denediğiniz ya da annenizin yaptığı en iyi şutlaç tarifini paylaşabilir misiniz?

İnternette çok farklı ölçüler tarifler var, anneme sorunca hep "göz kararı, alabildiğince" gibi terimler kullandığı için pek faydası olmuyor.

Paylaşırsanız çok sevinirim.

Not: İlk defa yapacağım

0|1
10|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• 2,5 su bardağı pirince 3 litre süt
    Ayrıntılı tarif istiyor musun

0|0
    0|0
    • bu cok fazla olmaz mi? evet lutfen?

• @Kursun85 Çok ayıp.. Sizi terbiyeye davet ediyorum.

• Denedin mi 😊

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• 1 lt süt
    2 çay bardağı pirinç
    1 litre su
    3 yemek kaşığı pirinç unu
    1,5 -2 su bardağı toz şeker
    1 su bardağı süt
    tarçın
    YAPILIŞI:
    Sütlaç yapmak için öncelikle pirinci yıkayıp su ile ateşe koyun. Pirinçler uzayıp suyu çekene kadar kaynatın, soğuk sütü ekleyin. 1-2 defa karıştırıp, kaynamasını bekleyin. Bu arada bir kasede pirinç ununu 1 su bardağı soğuk süt ile ezin. Tencerede kaynamakta olan sütten 1-2 kepçe alıp kaseye ekleyin. (pirinç unu ılınmış olmalı). Pirinç ununu tencereye ekleyin, ara sıra karıştırarak 10 dakika kadar pişirin. Toz şekeri ilave edip karıştırın ve 1-2 taşım kaynatın.
    Sütlacı kaselere paylaştırın. Soğuyunca sütlaçların üzerlerine tarçın serperek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.
    Sütlaç yapmayı daha önce denemediyseniz bu sütlaç tarifimi denemenizi öneririm

1|0
    0|0
  • Keşke bilsem söylerdim ama çok beceriksizim lanet olsn 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Hic yapilmadi bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Pirinç unu ve vanilya koyunca çok güzel oluyor bir de pirinç çok koyma pilav gibi olmasın

1|0
    0|0
  • firin sütlac mi? yoksa normal firina vermeden mi? firin sütlac daha güzel oluyor ama firin kaplarin varsa yapailirsin tabi

0|0
    0|0
  • Tarif defteri nerde bilmiyorum 😕

0|1
    0|0
  • Sütlaç sevmediğim için tarifi de bilmiyorum

0|0
    0|0
  • En iyisi Hamsiköydür fakat tarifini elbette ki bilemiyoruz :)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...