Eti herkes pişiremez, et pişirmenin inceliklerini biliyor musunuz?

Şayet yumuşacık ve lezzetli et yemek istiyorsanız benimde bizzat denediğim marine usulünü mutlaka denemelisiniz. Maden suyu ve saf zeytinyağı ile marinasyon yapıldığında et lezzetini ikiye katlar. Sizlerinde var mı böyle marine tarifleri?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Doğal yöntemleri açıklayayım. Eğer gerçekten lezzetli et yemek istiyorsanız granit taşı ısıtıp eti onun üstünde kekik ekleyerek pişirmenizi veya toprak altı fırın yöntemiyle sabit ısıda eti yakmadan pişirmenizi ve yumuşak bir şekilde yemenizi tavsiye ederim. Tabiki bunlar kamp ateşinde olmalı.

1|0
    0|0
    • Geçen gün belgeselinde yaptığın gibi mi 😀

• @111rose111 Doğayı seviyorsanız umarım sizede nasip olur :)

• Sevmez miyim 😊teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyorum maalesef 😂

1|0
    0|0
    • :) görüşleri okuyun faydası olabilir.

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu Konuda Beceriksizim. Hayatımda 1 Defa Yemek Yaptım 1 Daha Yapacağım Daha Yapmayacağım.

1|0
    0|0
  • sadece süt zeytin yağı ve kırmızı toz biber ile eti marine et pişirmeden önce ızgaraya ya da tavaya hangisini tercih edersen biberiye ve kekik at ;) tadına doyulmaz bir lezzet elde edeceksin ;)

1|0
    0|0
  • Hayir bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • çok kızgın tavaya atıp kenarlarını sırlarım. sonra zaten suyu içinde kalıyo bifteğin. extra bişey atmaya gerek yok bence başka tad sevmiyorum etin üstünde

1|1
    0|0
  • blmıyom

1|0
    0|0
  • biliyorum

1|0
    0|0
  • Etin yumuşak ve bıçakla kesilebilir olması için herşeyden önceee etin iyi dövülmüş olması şart.
    Et sinirli olmayacak bu 2
    Ayrıca etin lezzeti açısından her daim kekik en ön planda gelir.
    Şarap, maden suyu gibi eklemeler tadını bozar

0|1
    0|0
    • Et hic bir zaman dovulmez hocam.

• @cerkezhasan hay yasa:) su olayi bilmek icin asci olmaya gerek yok...

• @cumartesii Hiçbir şey bildiğiniz yok maalesef üzgünüm baylar

• Biz adam gibi koyar suya pişiririz. Midemiz hazmedemezse de alır maden suyunu yemekten sonra içeriz olur biter. Fazla şey ettirme yani.

2|0
    0|0
  • at firina olsun iste ne ugrasicam :D

1|0
    0|0
  • ben biliyorum marine isi bende

1|0
    0|0
    • Siz nasıl marinasyon yapıyorsunuz?

• ben yemesini bilirim

1|0
    0|0
  • e yapta yiyelim :D oruçlu oruçlu canımızı çektirdin :D

1|0
    0|0
  • Sütt ile de denemelisin =)

0|0
    0|0
  • o tarifle et lezzetini ikiye falan katlamaz. çöp olur o et.. maden suyu yerine ekşimiş yoğurt ve zeytinyağına koyup marine et aradaki farkı gör. tabi sadece bu kadar değil ayrıca kekik toz biber de koy..

0|0
    0|0
    • Bizzat restaurant sahibinden alındı 👍

• ne farkeder benim tarifimin mucidide ben değilim benim tarifimide bir başka uzman icat etmiştir. olaya birde böyle bak. illa soruyorsan söyliyeyim maden suyunun ete ne katkısı olacak sence. sadec içindeki yapay asitler eti parçalaycak. ben sana ekşimiş yogurttaki doğal asitleri kullan diyorum.. hatamı ediyorum

• Beyfendi denedim memnun kaldim okadar siz maden suyu kullanmazsiniz olur biter.

• Konuşup yumusatacaksin önce sonra pisireceksinn

0|0
    0|0
  • Karbonat atiyorlardi galiba o da yumuşatiyor

0|0
    0|0
  • Düdüklü tencerede iyi pişiyormuş

0|0
    0|0
  • Yılların aşçısı gbi konuştun))

0|0
    0|0
    • :) aşçı değilim ama güZel yemek yaparım.

• ellerine sağlık bende iyi mangal yaparım salata yaparım tamalandı mönü==)=)))

• az pişmiş olucak :D

0|0
    0|0
  • kaçak et mi

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Maden suyu ve saf zeytinyagi iyidir. Ben sut ve zeytinyağı ile marine ediyorum. 10a yakin marinasyon biliyorum. Buyukbas yetiştirdim ve calistigim yere ait ozel menulerimiz var :)

1|0
    0|0
  • Hayatımda hiç et pisirmedim😱😱😱

1|0
    0|0
  • Bilmiuoruzzz

1|0
    0|0
  • Düdüklü tencerede 30 dk yeterli

0|0
    0|0
  • et dövücüyle döv