Etin yumuşaması için ne yapabiliriz?

Etin yumuşaması için ne yapabiliriz?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Dana eti ise Jülyen kesim yap. Kaynatma falan uğraşma. Çok ince değil ama ince ince jülyen kes, şahsen ben koyun eti bulamıyorum burada, bulduğumda kokuyor dişi koyun sanırsam. Dana etini jülyen kesip öyle pişirerek gayette yumuşak bir et oluyor, denemelisin.

1|0
    0|0
    • Bende kokusunu sevmem ama oncesinde limon ya da sirkeyle oldurebilirsin birde sarimsak ve defne yapragi kullanirsan kokusunu oldurebilirsin bende koyun eti yiyemm koktugu icin ama bir dene derim sana

• Arkadasim ben ilcedeyim buraya balik geliyo ama acik tezgahda suriyeli satiyo o bzlar eriyo hatta bir romork kasasinda balik satldigini gordum oyuzden burdan alma ben nekadr saglkli belli degil

• Ne kızıyon be :)

En İyi Kız Görüşü

• Zeytinyağı, rendelenmiş soğan, karabiber, kekik ve beyaz sirkeyi karıştır, eti birkaç saatliğine içine yatır. Arada ters çevir. pişirirken ocağa koy, üzerine tuz sepele. Diğer taraf piştikten sonra çevir, bu kez bu tarafa tuz sepele. Eti pişirirken çevirmek için çatal kullanırsan suyunu kaybedip sertleşir, spatula kullan.

Elbette, eti koymadan önce tavayı tamamen kızdır. Bir tarafı pişmeden diğer tarafa çevirme. Eğer varsa, dökme demir tava kullan.

Afiyet olsun efenim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Pisirmeden once yogurtla sonra nefis hamgi eti kullandigina ve nasil kesildiginede bagli tabi napcanki 😏

1|0
    0|0
    • Guvec yapicam hani dana eti biraz sert oluyo ya hani

• Ugraştrmadim ki

• Ozele gel madem yemek tarifi veriym sana :)

• Yumusatici dokmeliyiz

1|0
    0|0
  • uzunca kaynat

1|0
    0|0
  • süte yatırırsın , yoğurta yatırısın zeytinyağı na yatırısın

1|0
    0|0
  • asmak lazım etin sarkması lazım

1|0
    0|0
  • onunla konus ona ninniler söyle

1|0
    0|0
  • Et için soteleme işlemimi ne diyorlar öyle bir şey yapılıyor içine süt katıyorlar yap katıyorlar bolca baharatını katıyorlar bunu bilmem kaç saat dolabın normal bölümünde bekletiyorsun

1|0
    0|0
  • Nasil yani buzluktan mi cikti ki?

1|0
    0|0
  • Zeytinyağı, tuz ve dereotu ile avcarlayıp 1 gün dolapta bekletmelisin

1|0
    0|0
    • Yarina yemek olacak bu bu aksamdan yapicam

• Sütte batır beklet.

1|0
    0|0
  • Bir süre bekletirsen yumuşar.

1|0
    0|0
  • 31 olabilir

1|0
    0|0
  • Yağda beklet

1|0
    0|0
  • hangi et ne eti bunlar önemli..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• suda beklet.

1|0
    0|0
  • Karbonatlı suya yatırılan tavuk muydu O. o Ona yatır bir gün öncesinden.

1|0
    0|0
  • Valla annem süte yatırırdı 2-3 saat :) ama bahsettiğiniz yemek için etse :)

1|0
    0|0
  • Sirkeli suda beklet

2|0
    0|0
  • Yogurt, sivi yag, tuz, kirmizi tatli toz biber ile 1 gun onceden marine et pamuk gibi olur 😄😄

1|0
    0|0
  • Tereyağ ile pişir tuzuda ocaktan çektiğin zaman koy.

1|0
    0|0
Yükleniyor...