Baklavasıyla meşhur Gaziantep'te yaygın olarak üretilen fıstık ezmesi tatlısını seviyor musunuz?

Baklavasıyla meşhur Gaziantep'te yaygın olarak üretilen fıstık ezmesi tatlısını seviyor musunuz ?Sen seversin @Affedilmeyen

Güncellemeler:
Güncel
@EvleneceksenGеl yedin mi tatlını?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• ben billuriye severim genelde:))
    bunu turistler yiyor:D
    hahaha

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• @Affedilmeyen varken bize söz düşmez ama Koçak Baklava'ya gittiğimde bazen alırım. Onlar buna dolama diyorlar. Fakat çok ağır. Fazla enerji veriyor. Bunu yedikten sonra Havalimanına kadar koşmam gerek :)
    Yine de muhteşem bir şey.

Benim tercihim havuç dilimi baklava.

www.kocakbaklava.com.tr/.../uu4jo4of.w0v.jpg

Şu terör olayları bir bitse hemen Antep'e gideceğim.

1|0
    0|0
    • ahahaaha anladım baya enerji veriyormuş :D

• insanlar antebe gelince muhakak baklava götürüyorlar
      eger antepliysen başka şehirde yaşıyorsan insanlar senden baklava istiyecek dönüşte almak gerekiyor daima :)
      o yüzden bilirim.. o halleri
      ama ben genelde daha bilinmedik yerlerde yiyordum baklavayı
      bahsettiginiz isimlerin ürünleri biraz pahalı:)

• @Affedilmeyen
      Bir sabah uçakta ilkokul arkadaşımla karşılaştım. Akşamda yine aynı uçakta olacakmışız. Bana dedi ki "oğlum sen bilirsin Antep'i akşam beraber gidip baklava alalım" dedi. Bende onu Koçak'a götürdüm. Adam meğersem baklava sevmiyormuş. Hadi işte 1 paket alalım da gidelim dedi. Tezgahtaki adama dedim ki "şuna bir tane baklava tattırır mısınız". İlk lokmadan sonra ağzında baklavayla konuşamayarak 4 tane 1 kilo satın aldı. hahaha.
      Fakat çok pahalı gerçekten. Etten bile daha pahalı. Fakir vatandaşlara Allah kolaylık versin. O baklava veya dolama ya da billuriye çok yenmiyor. İnsan tıkanıyor (ya da ben yaşlanıyorum).
      Antep'te gezecek çok bir yer yok. O yüzden sizin bildiğiniz ara sokak lezzetlerini aramaya vaktim olmuyor ne yazık ki :(

• Güzele benziyor, alırım bir tepsi. :D

1|0
    0|0
  • Hastasıyım antep baklavasının bide bunun😀 Her yaz giderim antepe kebapı desen ayrı güzel patlıcan kebabı lahmacun of of 😀

1|1
    0|0
  • Hiç yemedim.

1|0
    0|0
  • böbreğimi satarım onun için <3

1|1
    0|0
  • severiz

1|0
    0|0
  • hic yemedim...

1|0
    0|0
  • Çok ağır bir tatlı en fazla.2. dilim yiyebilirim 😊

1|0
    0|0
  • yok bunu sevmem ben

1|0
    0|0
  • Hic yemedim

1|0
    0|0
  • evet severim

1|0
    0|0
  • Severiz.

1|0
    0|0
  • Ölene kadar yiyebilirim. 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Çok önüne geldi ve hic sevmem.
    Cok agir bana göre.

1|0
    0|0
  • Bunun üzerine Maraş dondurması güzel gidiyor, Antep'e işim düştüğünde mutlaka yerim.

1|0
    0|0
  • severim ama havuç cevizli daha iyidir
    her gittiğimde yerim mutlaka

1|0
    0|0
  • Biterim biter :)

1|0
    0|0
  • sevmeyen gebersin :P kanser olsun

1|0
    0|0
  • Sevilmezmi sabahtan akşama rahatça götürebilirim hangi tatlı olursa olsun 😊😀

1|0
    0|0
  • bir antepli olarak sevmiyorum baklava olabilor hele kocaktan olursa daha iyidir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 12

Yükleniyor...