Menemendeki yumurta domates oranı ne olmalı?

İlk defa menemen yapacağım o yüzden nasıl yapılır bilmiyorum. Kaça kaç oranında yapmam lazım?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• belirli bir oranı yok. Kimi yumurtası fazla olanı sever ben gibi. Kimi sevmez.
    koyduğun domatese göre ayarla. orta boy 1 2 domatese 2 yumurta idealdir bence.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• domatesi çok olursa salçalı tat alınır. biberi çok olursa görüntü iyi olmaz ve yenesi gelinmez. çok yumurtada menemen olmaktan çıkıp yumurta şeysine döner. göz kararı uyumlama yapmalısın.

ben 4 biberi ince doğrarım, 3 domates doğrarım, 3 yumurta kırarım. tuzuda unutmayalım. soğanlı yapıp yapmamak sana kalmış ben soğansız tercih ederim genelde. soğanlı yapcaksan 2 soğan doğra. soğan pişince azalır. ve soğanı karamelize et yani iyice pembeleştir ki tadını versin.

1|0
    0|0
    • birde her şeyi aşırı ince doğrama ve yumurta pişirken yumurtayı karıştırma kendisi pişssinki kusmuk gibi bir görüntu olmasın.

Erkekler Ne Diyor 26

• Tek kişilikse 3 tane domates 2 yumurta küçük soğan yeterli olur. Varsa üzerine de kaşar döktünmü tadındn yenmez

2|0
    0|0
  • bende çok tarif denedim wn güzeli 3 domata 1 yumurta

1|0
    0|0
  • Kaç Kişilik Yapcaksın.)

1|0
    0|0
  • yumurta bol olmalı domates biber soğan

1|0
    0|0
  • % 70 domates %30 yumurta %100 sevgi :D

1|0
    0|0
  • 3 domates 1 yumurta

1|0
    0|0
  • 3 tomato 1 yumurta kolay gelsinn :D

1|0
    0|0
    • çok değil mi ya 3 tane :D

• sadece ben

• yok fazla degil 3 domates 2 biber yarım sogan 1 yumurta tuzunu yagını baharatını kndine gre ayarla eline saglık şimdiden :d

• domates zaten pişince erir 4 domatese 1 yumurta düşün

1|0
    0|0
    • o kadar fazla mı? domatesler de büyük çünkü

• Yumurtasını fazla koyma hep domatesten 1 veya 2 eksik koy sonra yerken agir olur

1|0
    0|0
  • Bu senin menemeni sulu mu yoksa daha katı mı sevdigine bagli. Ayrica sogan koyup koymamana da bagli. Oglum menemene sogan koymak midesizlik yapmayin lan yaziktir...

0|0
    0|0
  • Şundan bu kadar, bundan şu kadar olmalı diye değil de, hangisini daha çok seviyorsan ondan fazla koyayim diye düşün bence. Ben domatesi daha çok seviyorum meselâ. Bir de acıyi. O yüzden bol acılı yerim...

0|0
    0|0
  • 2 domates 1 yumurta.

1|0
    0|0
  • Eşkenar üçgende indirilen bir dikin Eşkenar üçgenin bir kenarına olan oranı kadar

1|0
    0|0
  • kusturmayacak kıvamda olsun.

1|0
    0|0
  • Domates atmıyom ben

0|0
    0|0
  • Yumurta ne kadar az olursa o kadar hoş olur. Fazla yumurta menemenini salçalı omlete çevirir.

1|0
    0|0
  • 3 domates 2 yumurta yeterli. Yeşil biberle kaşar da koy daha güzel olur.

0|0
    0|0
  • 1 kg domates 5 yumurta...

0|0
    0|0
  • Domatesi az olsun :O kabuksuz olsun :O

0|0
    0|0
  • Kendine mi yapacaksın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 16

• 2-4 kişilik.
    Malzemeler :
    2 yemek kaşığı sıvı yağ
    3 adet yeşil biber (Sap ve çekirdekleri temizledikten sonra, ince doğranmış)
    3 orta boy domates
    1/2 çay kaşığı tuz
    3 adet yumurta

Sıvı yağı ve biberleri tavaya alarak biberlerin rengi dönünceye kadar kavurun. Üzerine kabukları soyulup küçük küçük doğranmış domatesleri ilave edin. Kısık ocakta tavanın kapağını kapatarak domateslerin iyice pişmesini bekleyin. Domatesler çok suyu değil, tavaya yapışıyorsa birazcık kaynar su ekleyebilirsiniz. Genellikle de bu duruma gerek kalmayacaktır. Fotoğraftaki gibi domatesler piştikten sonra yumurtaları kırabilirsiniz. Yumurtaları ister ayrı bir kapta çırpıp ekleyin isterseniz de benim gibi tavaya kırıp tavada karıştırabilirsiniz. Üzerine tuz ve dilediğiniz baharatları ekleyerek yumurtalar pişene kadar bekleyin. Kaşar peyniri eklemek istiyorsanız bu aşamada peynirleri de ilave edebilirsiniz. Menemeni sıcak olarak servis yapın.

1|0
    0|0
  • Domates bol olunca daha güzel oluyor keyfinize kalmış tamamen nasıl pisirirsen öyle gidiyor

1|0
    0|0
    • ilk defa yapacağım için karar veremedim o yüzden herkes farklı bir şey söyledi :D

• Domates seviyorsanız domatesi bol koy

• iki kişilik menemen tarifi yazıyorum,

4 -5 orta boy çarliston biber,

4 -5 adet orta boy veya 1,5 büyük boy domates (kalan yarım aşçı hakkı olaraktan yenir)

istenirse bir adet küçük boy soğan,

3 adet yumurta.

Önce biberler, onlar biraz pişince domatesler, onlar suyunu salınca tuz ve karabiber, hepsinin üzerine de çırpılmış yumurtalar. hepsini bir güzel karıştır, yumurtalar pişince ocaktan indir. Tadı en çok herkes aynı tavaya ekmekle yumulunca çıkar. Afiyet olsun gözüm <3

0|0
    0|0
  • 3 orta boy domates
    6 7 tane biber
    1 yumurta
    1 de soğan yeterli işte

2|0
    0|0
  • Kafana göre ayarla işte 😂

0|0
    0|0
  • Çakallı menemeni tarifi yaz oradakilerden yap derim

1|0
    0|0
  • 2 domatese 4 yumurta

1|0
    0|0
  • Domates az biber çok olmalı

1|0
    0|0
  • Youtube. com/menemen nasıl yapılır

0|0
    0|0
    • domates yumurta oranını sordum sadece.

• Tamam iste izleyip daha iyi bir sonıç alabilirsin ben yemek kanallarından izlerim genelde 😄

• eyvah eyvah :D

0|0
    0|0
    • neden öyle dedin :D

• hadi hayırlısı. sonucu da yaz bari merak ettim :D

• 1e 1 yaptım ya güzel oldu riske atmadım hiç :D

• Domates bol olacak mesela 5-6 domatese 3 yumurta yeter fazlada karistirmamak lazim

0|0
    0|0
  • 4 büyük domatese 2 yumurta yeter

0|0
    0|0
  • 3:1. Üç domatese bir yumurta.

0|0
    0|0
  • Domates daha fazla olmalı

0|0
    0|0
  • ben domatesı bol kullanıyorum daha guel oluypo

0|0
    0|0
  • Bol domatesli yap 2 yumurta kir yeter zaten asil lezzet domateste :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...