Kapat

Sahurda ne yiyorsunuz genelde?

Var mı sizin de kendinize göre ''sahurda şunu yersem, yarın kesin tok tutar susamam da'' :D dediğiniz şeyler? :)))
Küçüklüğümden beri hep duyarım bunları, kimi hamura yüklenir, kimi yumurtaya patatese yüklenir, kimi abes miktarlarda su içer ama yine de susar :))

Geçenlerde bir sorum vardı burada, süzme mercimek tarifi diye; meğersem o lokantalardaki yapılan süzme mercimek yeşil yahut kırımızı mercimekle yapılıyor ama süzülüyor ve salça eklenmiyormuş, işi ileriye götürüp hepsiyle denedik evde, sarı mercimekte karar kıldık çünkü en lezzetlisi :)) Bu gece bununla başlangıç yapacağız inşallah; Sahurda ne yiyorsunuz genelde?Cümleten hayırlı sahurlar, olur da birileri İmsak'tan sonra görür resmi; şimdiden hakkını helal etsin lütfen ^_^ Allah kabul etsin...

1|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• Sahur da kahvaltı ederiz genelde. Yemek yiyince cok susuyor insan.
    Fakat birkaç gündür onu da yapmiyorum.
    Üç bardak su ve iki hurma ile oruç tutuyorum çokta rahat oluyor. Ne açlık ne susuzluk hissediyorum.

0|1
    0|0
    • Hurma mucizevi bir besin; bazı türlerini çok severim ben de. Tot tutması, aroması inanılmaz keyifli bir yiyecek. Denemek lazım aslında, çok yemek yiyemiyorum ben de; havaların iyi gitmesi de rahat geçirmemizi sağlıyor Ramazanı ^_^ Allah kabul etsin :)

• Teşekkürler:)

En İyi Erkek Görüşü

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 12

• süzme mi mercimek!

bunun aslı böyle robotlarla çekilmez de elekten geçirilerek yapılır. son derece zordur aslında. ve çorbaların şahıdır. ben genelde üzerinde yağ gezdirilmesini sevmiyorum. salçalısını da sevmem. böyle hafif pulbiberle canımın baharı oluyor yahu!

ben genelde kahvaltılık ürünler kullanıyorum. hatta sahurda pilavlı, anayemekli yemek yiyenleri duyunca şaşırıyorum. bana ağır gelirdi sanki.

0|1
    0|0
    • Aynen elektenmiş de; neredeee :))
      O kadar severim ki mercimek çorbasını, salça girince ezogelinimsi bişi oluyor zati.

Ana yemekli yiyenler çok fazla ya, ağır olmasına son derece hak veriyorum; kesin ''yarın acıkırız'' psikolojisinden bunlar :))

• ehehehe ayıpsın. ben hala elekten yaparım.

• Valla ne yersen yiyim her şekilde tok tutar hiç kasmam ramazan dışında ne yiyosam yine aynı yalnız birtek yemek tarzı biseyle sahur yapamam mutlaka çayım ve Kahvaltım olucak özellikle tost yumurta zaten kahvaltının büyük boşluğu oluyo insanda, o açığıda sahurda kapatmış oluyorum

0|1
    0|0
    • Çay ve kahvaltılık fix herkeste sanırım; aslında acıkınca çok yiyebileceğimizi düşünüp neler hazırlıyoruz. Alışkanlıkları değiştirmeyip aynen devam etsek kilo da almayız hem.

• Kahvaltılık ürünler yiyorum.

0|1
    0|0
  • Kahvaltılık

0|1
    0|0
    • insanı asla doyurmaz şayet ben kahvaltılıka bu güne kadar hiç doymadım

• @O1Vesaire pardon abi ya, ben başkası sandım :D Hakkını helal et, hani gelip kendi görüş yapmayıp kaynayanlar varya :))) Valla özür dilerim farketmedim, eyvallah abi anlayışın için ;)

• Yok güzel kardeşim sen özürdilemene gerek koy hatan hiç yok olsa neyse :))

• Yumurta ve süt

0|1
    0|0
  • ailecek kahvaltı yapıoruz d:d:d

0|1
    0|0
  • Valla sahur yapmıyorum. Ama mercimeği önermem çok susatıyo

0|1
    0|0
  • Belli bir şey yemiyorum

0|1
    0|0
  • ne bulursak yıyoz. s

0|1
    0|0
  • Tost yaninda yumurta cay veya meyve suyu

0|1
    0|0
  • Kahvaltilik

0|1
    0|0
  • Birşey yemiyorum.

0|1
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 8

• domates peynir salatalık bir bardak çay ya da meyve suyu falan sonrasında aslında evde kalmamış olsa bitirici hamle olarak maden suyu

0|1
    0|0
    • Geçenlerde doktorlardan dinledim çay susatıyor diye; çaydan soğudum gece içtiğim ya :D Herşeye bir lafları var valla hayret, en iyisini ediyorsunuz, kahvaltılık en idealidir ;) Allah kabul etsin.

• amin cümlemizin ya sahurda hafif takılıyorum böyle de iftarda abanmasam bir de onuda hafif geçiştirsem valla çok iyi olacak
      bu arada çay susatmaktan çok yoksunluk çektiriyor bence çayı abartmadan ve açık içince o sorun da daha katlanılabilir oluyor

• Demli içemem zaten ben; ortaokuldan beri şekersiz içtiğimden dolayı. Belki de onu söyleyenleri demli içenleri kastediyordu. İftarda herkesin sorunu çok yemek :D İlk zamanlarda olmuyor da, sonradan vücut alışıyor Ramazan'a ve ''iyi'' doyup kalkıyorlar :))) O da ağırlık işte...

• Kahvaltı

0|1
    0|0
  • Bende sorun yok dünya mutfağı bende ne eserse yapabilirm sorun yok yemek yemeğide yapmayıda severim iyi bir yengeç burcuyum anladınız kızlar siz onu :)) romantiğim duygusalım duygularımı sömürdünüz mü kedi gibi çırmalarım

0|1
    0|0
    • Hocam izdivaç sağdan ilk kapıydı yanlış oldu bura :))))))))

Hahaha helal ya gece gece iyi gülümsettin bizi :D O zaman sendeyim yarın gece, madem maharetlisin dfgdfg

• Kalırsa yersin kalmazsa avcunu yala benden günah gitti bakalım beklemeye dayana bilecekmisin benden önce yersin sen süpürürsün bee :))

• :)) mideim ufaldı sorma, simam değişti bir spor işine girdik sorma gitsin :D Yiyemem yani istesem de, geçen gün 400 gram yassı spagetti yaptım iftara çorbadan sonra, iki kişi yiyecektik güya, kaldı birsürü... Düşün yani olayın cehametini :D Arada tarif sorularım oluyor hiç görmüyorum abi seni ya madem dünya mutfağı sende :))) Atıyorum takip isteği, tanıştığıma memnun oldum ^^

• kahvaltı

0|1
    0|0
  • Ne bulursak :)

0|1
    0|0
  • Omlet omlet pek acıktırmıyo ama iftarı fazla kaçırınca sadece su içiyorum 😄

0|1
    0|0
  • Yumurta peynir falan

0|1
    0|0